За или Против бебето да спи в отделна стая?

  • 23 596
  • 576
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 7 947

тъкмо щях да попитам бебето като спи няколко пъти по 2-3 часа през деня.. през цялото време ли стоите в стаята при него?

Това си е точно така, но уви...Като родих първите месеци изпитвах някакви странни страхове - проверявах дали диша бебето дори  ooooh!

# 556
  • Мнения: 1 243
viliko, по мои наблюдения - на всички се случва в някакъв период след раждането... Peace

# 557
  • Мнения: 7 947
viliko, по мои наблюдения - на всички се случва в някакъв период след раждането... Peace

А, да, чувала съм и от други. НО в тая насока - не можех и да си помисля да го оставя да спи само през нощта  Wink

# 558
  • Мнения: 3 736
Ама разбира се, съвсем нормално е да ни е страх. Обаче крайните нерационални страхове могат да се преодолеят или поне да се контролират.  Simple Smile Иначе става много страшно.

# 559
  • София
  • Мнения: 12 554
Новородено не бих оставила да спи само в друга стая, дори да имахме налична такава.

# 560
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
И аз съм я проверявала,мисля че е нормално.И мен ме беше обзел страх,но с времето се научих да го контролирам по някакъв начин.То си е жива мъка... ooooh!

# 561
  • София
  • Мнения: 44 142
ИрПуц - факт е че има случаи на малки бебенца починали от задавяне...не с твърди предмети...с мляко... обаче наистина, няма нужда  от свръх паника, в крайна сметка, за съжаление  понякога просто се случва това....дори и в болница с лекари може да стане, така че....чак денонощно да бдиш надвесен над кревата е прекалено...ако наистина някой чак такива го тресат, то и в същата стая да спи, докато спите може да стане и да не разберете, но пъкима монитори за следене на дишането.

# 562
  • Мнения: 3 241

тъкмо щях да попитам бебето като спи няколко пъти по 2-3 часа през деня.. през цялото време ли стоите в стаята при него?

Майтап, майтап, ама наскоро имаше такава тема Simple Smile

# 563
  • Мнения: 7 947
Това го знаем. Само че - за мен си казах - беше ми немислимо да спи отделно, именно защото ме беше страх. Тогава логиката рядко помага  Wink

# 564
  • Мнения: 78
scaramouche, Не, но прекараните часове с детето ако е в стаята ти са много повече от тези, ако е в друга стая. Т.е всичко е много по-нагледно!!!

При мен не става въпрос за страх, инстинкта ми като майка на малко бебенце ми подсказва, че то трябва да си е близо до мен Hug Това за мен са специални моменти, които не бих пропуснала.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 15:12 от AnMary

# 565
  • Мнения: 2 231
ИрПуц - факт е че има случаи на малки бебенца починали от задавяне...не с твърди предмети...с мляко... обаче наистина, няма нужда  от свръх паника, в крайна сметка, за съжаление  понякога просто се случва това....дори и в болница с лекари може да стане, така че....чак денонощно да бдиш надвесен над кревата е прекалено...ако наистина някой чак такива го тресат, то и в същата стая да спи, докато спите може да стане и да не разберете, но пъкима монитори за следене на дишането.
Aз и преди казвах, на никой не го пожелавам. Аз лично съм правила изкуствено дишане на голямата ми дъщеря, когато беше на 1 месец. Не ми се разказва пак с подробности  Confused Това не може да се забрави или да се преодолее страхът. Споменах го в темата за възглавниците за бебета  newsm78 От тогава така са ми се изострили сетивата, че докато спя чувам как диша. Леглото на бебката ми е на една ръка разстояние, и да, спя на нощна лампа, а бебката на възглавница против задушаване и нощем до 4 месец само по корем.
За мен е важно да знам, че съм взела предпазни мерки и че съм там, за да мога да реагирам.
И в този ред на мисли съм против бебето да спи в отделна стая поне до 6-7 месец, а най-добре до 1 годинка  Peace
И това със странните страхове е породено от истински случаи, не от някакви мрачна следродилна депресия  Thinking

# 566
  • София
  • Мнения: 44 142
Исках да кажа, че понякога при всички взети мерки и дори с куп лекари около теб може да се случи нещо....(за съжаление имам такъв пресен близък пример)....
И така или иначе детето надали не остава без надзор дори за секунда...това за страховете....

Иначе нищо лошо детето да спи при родителите, аз съм за...ама чак такива имот икони, ама как, ама ужасно, пулещи се очи  да са отделно бебетата....няма нужда просто.
Който, както в крайна сметка, на различните хора, майчините инстинкти различно им  го говорят.

# 567
  • Мнения: 78
Angel_Dust, емотиконите са за да се използват все пак!!! Всеки използва своите думи   ooooh! и да, говорех за моя инстинкт, не за нечий друг. Не разбирам защо са нужни тези упреци?!

# 568
  • Мнения: 2 231
Исках да кажа, че понякога при всички взети мерки и дори с куп лекари около теб може да се случи нещо....(за съжаление имам такъв пресен близък пример)....
Да и това е вярно, оставят ги бебетата да се дерат в аквариума. Няма никой застрахован, но аз така ги виждам нещата, правя го за мое успокоение, но уважавам и гледните точки и виждания на всеки   Peace

# 569
  • София
  • Мнения: 632
Не само, че ги оставят да се дерат в аквариумите ами и видях как на едно бебе му оставиха шишето с млякото в устата подпряно на рамото му и акушерката излезе, че сериала и почвал  Shocked
Бог ги пази горките, но и ние все пак трябва да полагаме грижи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт