Иде пъстроцветна есен, МАЙ-чето приспиват го с песен! - Тема 8

  • 25 985
  • 702
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
ЗдравейтИ  bowuu
Някой от вас има ли представа след колко време от представянето на последните документи за майчинство в НОИ, се изплащат обезщетения  newsm12

# 46
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Елфи както са ти казали и преди-течна глюкоза се намира на диетичните щандове.
Аз съм правила първото от горния пост на menyanthe  и  става лесно, бързо и е Бяло, бързо съхне моделира се като пластелин(п.захар, желатин, нишесте, вода)

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 14:38 от nandi

# 47
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен  Simple Smile Божидар го забавлява бабата или по скоро бабата се забавлява с детето  Thinking
И аз не съм гласувала, понеже не знам с коя марка пюрета ще захраня, понеже ми е за първи път.

# 48
  • София
  • Мнения: 293
Аз не гласувах в анкетата, че смятам да захранвам Нико късно и по Baby-led weaning, та ще му приготвям зеленчуците сама и пюрета не мисля да купувам... Peace

Тони редактирах анкетата  Peace
Някой питаше за бебешките бисквитки които се слагат в млякото. Ето тези са : http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
Давала съм ги на Алекс освен в млякото и така да си чеша венците . Много са вкусни и са без глутен

# 49
  • София
  • Мнения: 146
neliatanasova до две седмици се изплащат както болничните

# 50
  • Мнения: 660
Нели, благодаря ти, че заради мен си си направила труда да редактираш анкетата. Hug Отивам да гласувам и аз. Wink

# 51
  • Мнения: 5 622
 Зази, сега те прочетох душицо златна..Просто нямаш идея колко добре знам за какво говориш...нали съм ти разказвала през какво сме минали с Габ, та- същия стрес сега го изживяваш и ти, че даже и по-лошо  Confused

Искрено се надявам нещата в Пирогов, ако последно там сте решили да ходите, са се променили....Ще чакам да ми пишеш и да разкажеш, но нека първо всичко мине успешно, че сърцето ми се свива....

Не знам какво друго да ти пожелая, освен всичко да мине като по вода и детето да се възстанови и да забрави. Това е най-важното, всичко останало се забравя!



За пюретата иска да кажа- гласувах с Гърбър, понеже от изброените, тук ги има само тях. Иначе ще ползвам и Ъртс бест (органик).

Бисквитите- знам ги тези, но нямах идея, че се слагат в млякото, аз съм ги давала така, след годинката  Thinking

Лек ден на всички, отивам да правя пак мекици, забърках тесто колкото за 3-4 мекици макс, колкото да пробвам. Стискайте палци  Praynig

# 52
  • Мнения: 1 669
Аз не гласувах в анкетата, че смятам да захранвам Нико късно и по Baby-led weaning, та ще му приготвям зеленчуците сама и пюрета не мисля да купувам... Peace

Тони редактирах анкетата  Peace
Някой питаше за бебешките бисквитки които се слагат в млякото. Ето тези са : http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
Давала съм ги на Алекс освен в млякото и така да си чеша венците . Много са вкусни и са без глутен

Сега и аз гласувах  Peace
Нелли, тези всички бисквити са съз захар и/или сол, масло - нали не се даваха преди годинката newsm78 Това бебешкото хранене е като космонафтиката #Crazy

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 17:01 от Бисквитка

# 53
  • Варна
  • Мнения: 302
Най-накрая и аз да се запиша.

Нели, благодаря за прекрасната есенна темичка  bouquet.

Елфи, тази глюкоза дето ти трябва пише ли колко процента трябва да е? В аптеките има 5 и 10% мисля, точно от тази дето венозно се вкарва, аз съм вземала за Валентин като караше жълтеница /естествено, не я е приемал венозно, а от шише Laughing/. Иначе знам, че в Кауфланд и други големи вериги се продава готов фондан/марципан/или каквото е, на мен лично ако някога ми затрябва бих купила готов, че да не се мъча със 100 опита, докато стане моят.

Относно телевизията - ние в нас гледаме само новините, и то понякога и за тях не се сещаме, телевизорът стои като паметник в нас, почти не се използва. Но в редките случаи, когато е включен, ако пуснат реклами, малкият веднага зяпва, явно има нещо в тези реклами, 25-ти кадър или каквото е, за да ги зяпат така децата. Но на лаптопите гледаме доста сериалчета /даже и българските ги гледаме от тях, тъй като сигналът на ТВ-то ни е лош/, обаче най-често гледаме филм/сериал, след като сме сложили малкия да спи. Не знаех, че има чак такава вреда от телевизията, аз лично никога не съм била ограничавана от телевизия, но пък едно време нямаше кабелна и нямаше кой знае какво да се гледа.

Моето диване от 10-тина дни влачи една хрема, водих го при педиатъра миналата седмица, нямаше зачервено гърло, температура няма, гърдите бяха чисти, обаче се сополиви все повече. Давам вит. С и калций /това изписа педиатъра, не знам калцият каква роля има/, пръскам Низита, но подобрение няма. Утре пак сме при педиатъра на ДК, струва ми се, че ще се разминат ваксините, дано обаче изпише нещо по-ефикасно за хремата. Откъде се простуди това дете, идея нямам ooooh!. Снощи се буди 3 пъти - в 11, в 1 и в 3, предполагам заради запушения нос, в 11 и в 1 заспа бързо като му дадох биберон, но в 3 часа не искаше да заспи, започна да бърбори, явно беше решил, че е време за игра Tired. След неуспешни опити за приспиване го оставих да си бърбори и към 4 си заспа сам, в 6 се събуди озверял от глад /според мъжа ми докато сучеше, издаваше звуци като да пие мляко от тенджерата Joy/ и като се нацока направо се сгромоляса да спи /и аз също Laughing/ и така откарахме до 10. Не знам вече, от хремата ли, от запека ли, от зъби ли, но започна често да се случва да се буди нощем, какво се случи със спокойно спящото ми дете идея си нямам.



# 54
  • Варна
  • Мнения: 27
ДД  Mr. Green
Нели  Hug както винаги прекрасна тема!
Ние се завърнахме най-после във Варна, и вече си имаме 2 зъба  newsm47 newsm47 И разбира се въпреки това не спираме да ревем и да се тръшкаме, а за капак на всичко днес бяхме и на ваксини и направо ми иде да се  #2gunfire Някой питаше за събуждането с рев - ние сме така вече повече от месец, и през деня, и през нощта... През деня спи ужасно неспокойно, през 10-15мин се буди с рев и трябва да я взема да я гушна за да заспи пак. През нощта картинката е същата но през 1-2 часа  ooooh! Днес пак говорих с док, според нея причината е в зъбите, ама те нали излязоха вече м*мка му  smile3511 А за разкош си имаме и запек... въобще много ми е готино  smile3521
Бубе, направо сте страааОтни цялото семейство на колела  Laughing А Ралфи в каква каляска се вози не е истина, добре че нямате дупки по улиците  Joy
Да ви питам за бебефоните като сте заговорили - ние ползваме един на чиполино, дадоха ни го, върши работа, с голям обхват е - 100м, но бучи доста. Нормално ли е това? И понякога се смущава нещо от тока, като включа някой уред или лампа и пращи. Вашите така ли правят, или нашия е за боклука?
Зайче, да оздравявате бързо  Hug!

П.П. Аз за малко да забравя да ви почерпя за нашата 5-та месечинка!

Честито и на Павел и Габи! Да са ни живи и здрави децата, пък другото няма значение!

# 55
  • Мнения: 5 622

Опосумче, мерси  Grinning  Hug

За неспането на бебетата- напълно ви разбирам. Хубавото при нас е, че вече ви разбирам по спомен, така да се каже  Mr. Green , защото докато преди другите спяха, моето беше чудо на чудесата, чак до отчаяние ме беше довело, сега той си почна да си спи и да се държи съвсем прилично.
Отказахме и нощното хранене преди около 10 дена-две седмици (хич не съм ентусиаст като вас и не водя никакви записки, та общо взето карам за всичко по спомен- кое, кога... За съжаление когато нещата се закучват, споменът ме държи дъълго..някъде към 5-6 години  Joy )

Някой нали имаше проблем с нощното хранене/  коментирахме даването на вода..но не помня кой беше това?! Аз бях казала, че водата не подейства- това беше когато Рафаелката беше на 3м. 3м и половина. Сега е на 4 и половина, почти 5 и пак реших да пробвам с даването на вода нощем (чай на Хип, всъщност!) и така спрях да м давам храна нощем, ОЛЕ!  Party

Това с водата продължи до година и пловина при Габ, ще видим сега с Рафаелката до кога ще бъде, ако е пак до тогава, ще бъде съвсем ОК  Sunglasses

Така че окуражавам всички, които искат да пробват пак с вода/чай през нощта и не е станало преди- прбвайте пак, просто ще стане, когато бебето е готово за това  Wink
Хич не ме блазни алтернативата да се буди по 100 пъти нощем и да иска да яде, че после не знам къде се намирам  Tired

Иначе пак се буди, де..но давам малко водичка давам биберона и айде, отнасяме се дружно до сутринта Обикновено закусва чак към 6 или 7 часа Mr. Green  Heart Eyes

Чакайте да си видя смеса за мекицитИ, че да не ги отърва и да "излязат" от купата  Joy

# 56
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
добър ден

сега по подробно, че преди малко само телеграфно разгледах и драснах два реда преди да събудя и закарам Соник на училище.

Михаела, пожелавам ти Селинката да е палаво и добро дете Hug

lotxen , нощното спане при нас с Моника протича по същия  начин, с едно изкл. първият и сън(от 22 до към1,30) е по корем до мен, но сле дова си сппим като скачени съдове #Crazy

 nova_mama  , Жорката хапва ли през ноща?Защо не го изчакаш да огладнее и тогава да предлагаш манджата, детето може да си променя режима Peace

Бубе , страшни сте, завид, завид, завииид за колелетата.Много ми се искаше и на мен да го правим това семейно колоездене, обае два проблема; много горещо тука, не става и другото на Соничка и писва след 5 минури каране на коллео , слиза и почва да го тъндърка(влачи, бута Twisted Evil).За колата, дано си намериш бяла, само кажи и интериора ли го търсиш в такъФ цвят, че ми стана лИбипитно.

Елфичка, не познах, но поздравления за ентусиазма и желанието да изненадш дядото, пиши като ти остане време и коя торта си харесала(блатове, кремове ит.н)
в тоя ред на мисли в предната тема видях една доста хубава  торта, сега нелка бг  да сподели моля, каква е тортата и как направи фигурките.
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора.
 Стига толкова от мен

# 57
  • Мнения: 1 669
Забравих  да кажа на Софийските мами, че след като фотоапарата е вече при нас можем да организираме една мини фотосесия върху чаршафа на Алекс  Hug

# 58
  • Мнения: 5 622

Бубе За колата, дано си намериш бяла, само кажи и интериора ли го търсиш в такъФ цвят, че ми стана лИбипитно.

Няма да е лошо:

Даже хич  Crazy

Иначе ей това возило искам, но..няма да ме огрее, че са около и над 15 000  Crossing Arms

Ако някоя Хамериканка кара таквоз нещо да не е посмяла да се обади  Naughty  Crossing Arms

А, Нанди, забравих, това дето се вози Рафаеловия отзад е с две места (но сега се заемат от кошницата за кола, в която той седи!), та ако имате такова нещо и на Соня и омръзне да кара, прибирате колелото в колата и тя сяда отзад  Wink Спокойно става да седнат даже и по-големи деца, защото издържа до 50 кг, мисля беше...  Crazy


Все забравям, егати ужасната съм...
Нелли, просто нямаш идея с каква важна и отговорна работа си се нагърбила- правенето на всяка наша тема, за което съм ти безкрайно благодарна  Hug


СпасДиди пак се изгуби  Thinking

Шенка, блзе ви, че сте разучли фотоапарата. Ние имаме такъв-професионален от миналия ми РД, но така и никой не намери време да седне да чете и да го разучава, та още сме наникъде с правенето на снимки  Rolling Eyes А Херова точно никога не моА да я стигна  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 2
neliatanasova до две седмици се изплащат както болничните


Много благодаря    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт