Въпрос за топлофикация и топломерите

  • 10 275
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Да, в нова сграда съм. Значи аз имам топломери, само че не са като на старите радиатори, така ли ?

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, в нова сграда съм. Значи аз имам топломери, само че не са като на старите радиатори, така ли ?
Точно така.  Peace Само един топломер е, който измерва цялата топлинна енергия, която влиза в жилището ви.

# 32
  • Мнения: 0
И аз да попитам, че вчера ми смениха топломерите, но са ги поставили доста по нагоре на радиатора в сравнение със старите има ли значение къде са разположени на радиатора ?

# 33
  • Мнения: 74
И аз да попитам, че вчера ми смениха топломерите, но са ги поставили доста по нагоре на радиатора в сравнение със старите има ли значение къде са разположени на радиатора ?
Зависи как са ти разположени входящите и изходящите тръби. Обикновено  слагат ureda по-близо до входа, защото там температурата на радиатора е най-висока.

# 34
  • Мнения: 0
от входа и края са по равно
на височина са по нагоре а не по средата

# 35
  • София, център
  • Мнения: 687
Такава е схемата която по принцип трябва да се спазва, монтират се разпределителите на 75 процента от височината на отоплителното тяло... бля бля Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3
Здравейте, имам следния проблем с топлофикация.
Преди малко пипам радиатора - топли а на ключа е 0. Т.е. изключен е.
Защо става така и как да го изключа ?

# 37
  • Мнения: 13 770
Да не сте проветрявали? При минусови температури и отворен прозорец вентилите пропускат топлина, независимо че са затворени.

# 38
  • София
  • Мнения: 650
За да го изключиш напълно трябеа да е на звездичка. Когато е на 0 поддържа инсталацията да не замръзне и се включва отвреме на време. Другия вариант е термовинтила да се е прецакал и да не затваря.

# 39
  • Мнения: 3
Мерси, ще го направя на звездичка/снежинка и ще видим какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт