Дания-5

  • 174 378
  • 533
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 17
Привет на всички във форума и от мен. От 1 месец сме в Дания със семейството ми, като изключа синът ми , който е студент тук и е от една година. В

# 361
  • Мнения: 17
Май много бързо си изстрелях недописаното . В Олборг сме . Аз работя от около седмица и ще подпиша договор и имам намерение да подадем документи за жълтата карта. Нямах време - за което да ме извините, да прочета всички теми за Дания по форума, че въпроса ми е ако някой може да ми даде актуална информация . Имам и Дъщеря на 10 години. Как стои въпроса с училището. Синът ми владее датски , понеже е от 1 година тук и ходи на курсове , а ние просто още не го "вдявяме". Предварително благодаря , ама чисто и просто никого не познаваме тук в града.

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Здравейте и от мен!  Hug
Предстои ми първо пътуване до КОпенхаген - екскурзия за няколко дни.
Има ли ден в седмицата, в който всички  /или повечето/ музеи почиват и такъв, в който са безплатни?
Струва ми се, някъде бях чела, че срядата е по-особен ден... newsm78
Благодаря предварително и щастливо лято в тази прекрасна страна!  Hug

# 363
  • Мнения: 1
Здравейте!  Simple Smile

Извинявам се предварително,ако не е тук мястото, но имам нужда  от малко помощ...

Можете ли да ме насочите към датски или шведски транспортни фирми, които извършат вътрешни курсове на територията на Дания/ Швеция?

Интересуват ме главно фирми, в които може да се търси работа с категория С.. ?

Имате ли наблюдения върху транспортната фирма Ким Йохансен ?

Ще бъда благодарна ако ме насочите към някои фирми, в които да потърсим работа за мъжа ми.


Благодаря предварително на отзовалите се!

# 364
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цоп тук...
Малко съвети, ако може...

По колко вървят стаите под наем (има ли там такова нещо)? Консумативите в какъв порядък са?

Може да ви се сторят банални въпросите и дори неадекватни, но ми е важно.
И още...
Дания преминава ли към лятно часово време?

Много благодаря на отзовалите се  Heart Eyes

# 365
  • Мнения: 3 865
Между 1000 и 5000 кр на стая. Консумативи - според колко си изхарчила.
Преминава към лятно часово време

# 366
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Skrekkelig   bouquet

... ако някой знае за евтина стая под наем в Копенхаген, за един работещ по цял ден да ми пише.

# 367
  • Мнения: 1 413
Skrekkelig   bouquet

... ако някой знае за евтина стая под наем в Копенхаген, за един работещ по цял ден да ми пише.

Адашче Hug, намерих ето тази информация по твоя въпрос:
https://www.facebook.com/groups/bul.den/ поста на Ognian Dimitrov.
Действай светкавично! Направо е шестица от тотото Peace

# 368
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси, адашче  Heart Eyes
Писах му  Simple Smile

# 369
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Здравейте!  Simple Smile
Извинявам се предварително,ако не е тук мястото, но имам нужда  от малко помощ...
Можете ли да ме насочите към датски или шведски транспортни фирми, които извършат вътрешни курсове на територията на Дания/ Швеция?
Интересуват ме главно фирми, в които може да се търси работа с категория С.. ?
Имате ли наблюдения върху транспортната фирма Ким Йохансен ?
Ще бъда благодарна ако ме насочите към някои фирми, в които да потърсим работа за мъжа ми.


Благодаря предварително на отзовалите се!


Какъв език ползва съпугът ти?

Това е обява от jobs.bg нали? Видях, че има датски телефон за връзка, обадете се и питайте, ако вледеете английски поне.

Ако телефонният номер е на българин случайно, имайте винаги едно наум.  Grinning

# 370
  • Мнения: 39
Здравейте Simple Smile
Аз се местя в Копенхаген другия месец и исках да попитам как си запълвате времето? Библиотеките безплатни ли са? Прегледах линковете в началото на темата за работа и ми се струва че не е невъзможно да се намери работа само с английски. Какви са вашите впечатления?
Можете ли да се регистрирате в страната без работа?
Благодаря ви  Grinning

# 371
  • Мнения: 324
Здравейте,
бременна съм с близнаци в момента и мислим,когато децата са на 3-4 месеца да се преместим в Дания.Семейството на баща ми е там от 3-4 години и има кой да ни посрещне.
Не знам от вътре как са нещата,но отстрани погледнато колкото повече научавам за страната и начина на живот там,толкова повече ми харесва.
Забелязвам,че темата не е особено активна,но се надявам да се посъживи.
Приятен ден,а аз отивам да чета от началото!
  bouquet

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Здравейте, трябва ми квартира от 1 май за студент/момче/ в Копенхаген или околните квартали. Дългосрочно Simple Smile Ако някой може да ми помогне  Praynig

# 373
  • Мнения: 1 413
Здравейте, трябва ми квартира от 1 май за студент/момче/ в Копенхаген или околните квартали. Дългосрочно Simple Smile Ако някой може да ми помогне  Praynig

Здравейте  bouquet
Предлагам Ви да следите тези страници:


https://www.facebook.com/groups/441179452669903/

https://www.facebook.com/groups/279103468790729/

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Здравейте, трябва ми квартира от 1 май за студент/момче/ в Копенхаген или околните квартали. Дългосрочно Simple Smile Ако някой може да ми помогне  Praynig

Здравейте  bouquet
Предлагам Ви да следите тези страници:


https://www.facebook.com/groups/441179452669903/

https://www.facebook.com/groups/279103468790729/
Благодаря за отговора, ще ги следя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт