Фактори за успешна имплантация

  • 117 858
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Аз нещо не съм съгласна с тези изводи. Нали и при естествено зачеване ембрионът на 3-ти ден е някъде из тялото, пък макар и неимплантиран. Не виждам логика трансферът на 5-ти ден да е по-успешен от 3-ти Confused
А колкото до трансферния прозорец - това значи ли, че при ранна овулация няма как да има имплантиране, тъй като би трябвало да настъпи по-рано от 20-тия ден? Или просто в статията се има предвид стандартен цикъл с ову около 14-ти ден.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз разсъждавам като Месечинка. Това е написано за общия случай, като се приема, че цикълът е стандартен от 28 дни и овулацията е на 14-ти ден. Разбира се, че имплантационния прозорец при различните жени е в различни дни, да не говорим, че и всеки цикъл пак варира.

# 32
  • Мнения: 531
Имам приятелка която забременя по къс протокол със значително ранно "узряване" на лигавицата (а убедена съм това не е изключение), което доказва че т.нар. имплантационен прозорец при стимулираните цикли е изключително зависим от протокола на стимулацията, а не както пише в дебелите книги.
В повечето случаи е стимулацията е под контрол и "прозореца" е абсолютно прогнозируем от специалиста (за това се следят хормоните).
А дали 3 или 5 ден (!?), имам трансфери от 2 до 5 вкл., забременях от ЕТ на 3 ден. Според мен оставането до бластоциста е оправдано ако има 3 или повече неуспешни опита, има добити много яйцеклетки, или се налага да бъдат замразени...
Импл. прозорец не е 2 часа за да му се дава роля на съдник.

Кураж смели момичета!  Hug

# 33
  • Мнения: 6 624
Месечинке, един от факторите за успех при инвитро процедура е трансфер на ембриони на 5-6 ден.

Предимствата на ембриотрансферите на 5-6 ден са следните:

* Повишен индекс на имплантация;
* Намаляване на броя на трансферираните ембриони;
* Селекция на най-жизнените ембриони;
* По-добра синхронизация между ембриона и лигавицата на матката на 5 ден.

Всички тези предимства правят трансфера на ембриони на 5-6 ден значително по-успешен, особено в смисъл намаляване броя на триплодните бременности.

Това е от сайта на АГ Варна Grinning

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Може и моята логика да е в грешка Embarassed Като цяло са ми ясни предимствата на 5-ти ден, но все пак нали ембрионът трябва да стигне някак си в развитието си до 5-ти ден - все едно дали в матката, или в паничката Confused Или идеята е, че на 3-ти ден той обикновено е все още някъде из тръбите... Разсъждавам просто. Иначе ако са повечко и по-добри ембриони, ясно е че 5-ти ден е по-добрият вариант.

# 35
  • Мнения: 6 624
при естествено оплождне, на 3-ти ден ембриона е в маточните тръби, където средата е коренно различна от тази в матката - бях чела в една статия. Ембриона достига матката около 5-ти ден...

# 36
  • София
  • Мнения: 23 165
той и в паничката е в съвсем друга среда, колкото и да се опитват да я направят същата.
пък и не се връща само той, ами барабар с локвичката.

# 37
  • Мнения: 6 624
Е, колкото и да си говорим, безспорен е фактът, че инвитро процедура с ембриотрансфер на 5-6 ден е с по-големи шансове за успех Grinning то иначе никой ембриолог нямаше да си играе и да рискува да ги отглежда до тези дни Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 23 165
Е, колкото и да си говорим, безспорен е фактът, че инвитро процедура с ембриотрансфер на 5-6 ден е по-успешна Grinning
къде го тоя факт  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 16 199
По сайтовете със статистика на америкаските клиники. Да листна линкове?

# 40
  • София
  • Мнения: 23 165
с трансфер на 6 ден  Rolling Eyes
искам да я видя точно тая статистика.

# 41
  • Мнения: 822
Е, колкото и да си говорим, безспорен е фактът, че инвитро процедура с ембриотрансфер на 5-6 ден е по-успешна Grinning
къде го тоя факт  Rolling Eyes
http://www.advancedfertility.com/blastocystpregnancyrates.htm - ето тук например, и на много други места, в нормалните държави хората се грижат за информираността на пациентите си.

# 42
  • Мнения: 6 624
А, ето ги и фактите Grinning


# 43
  • София
  • Мнения: 23 165
В тази статистика има само 3 и 5 ден, 6 ден не срещнах.
Но друго ми стана интересно, за възраст над 38 повечето трансфери са на 3 ден, като бройка, не като успешни.

# 44
  • Мнения: 6 624
Вероятно защото над тази възраст се пунктират и оплождат по-малък брой яйцеклетки и бързат да ги върнат на 3-ти ден, да се застраховат да не ги загубят.

Моят трансфер беше на 2-ри ден, защото се оплодиха 4 яйцеклетки, от които 2 бяха с по едно ядро и док.бързаше да ги върне...

При следващата ми процедура възнамерявам да искам, дори един ембрион да имам, да ми го гледат до 5-ти ден. Пък ако не оцелее до тогава, пак ще им платя процедурата.

Общи условия

Активация на акаунт