Есен чука на вратата, януарче рита във тумбака - тема 10

  • 30 583
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 117
Кафенце, благодаря за хубавата тема! Дано всички само да се хвалим в нея  Wink

Пинк, относно числата, ние снощи с мъжа ми ровихме да гледаме значения на имена и букви и виж на какво попаднахме:  http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/ … D0%B5-%D0%B8-r286
уффф, че дълга връзка.... интересно е, за връзката между буквата на името и датата на раждане и т.н.

Красидика, едното име, което аз харесвам също е Максимилиан. Ама нещо май не се харесва много на таткото ни, ще видим до кой вариант ще стигнем. Но в последно време толкова често го чувам, явно е от "модерните" Simple Smile

# 46
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Привет, привет - тук съм, чета ви всеки ден, но от таблета, а от там не ми е удобно да пиша.
Първо - КАФЕНЦЕ, чудесна темичка, благодаря!  bouquet

При мен нищо ново - продължих си болничния и съм си у дома, почивам си....  Не помня дали се похвалих, но миналата седмица вече ми потвърдиха, че ще имаме девойка  stork-girl Баткото е сууупер хепи, само идва да ми целува корема  Mr. Green
За кг си говорите - аз съм +5, като последният си го качих буквално за по-малко от седмица, но... много ядох през уикенда  Embarassed Confused Абе здраве да е.
И с покупките сте напред, но аз не бързам - имам доста неща от баткото като количка, кошара, шезлонг и т.н. Мерак ми е за дрешки, но ще си почакам последния месец живот и здраве. Малко съм в чуденка, защото съм имала "лятно"бебе предния път, а сега ще е зимно - какви точно дрешки ще ми трябват, но като наближи - ще го мисля Simple Smile
От нумерология нищо не разбирам, но ми е интересно да чета... Не съм говорила с док какво ще препоръча за раждане - нормално или секцио. Първият път беше нормално, сега пак предпочитам, но все пак зависи - в момента бебешората си седи седалищно и си се шири  Mr. Green Знам, че има ммного време да се обърен - това не ми е притеснението. Имам обаче лазерна корекция на очите - някой да е раждал нормално след такава?! Когато ми я направиха - малкият беше на 2 г - изришно питах дали имат препоръки специалистите в клиниката за евентуално бъдещо раждане - какво да бъде, секцио или нормално. Казаха ми - няма причини да е секцио, можете да си родите нормално, но моята работа.... страх лозе пази.... Хм, ще говоря по-нататък с моята док, и преглед при офталмолог ще направя, но... притестявам се, за тези няколко години съм чувала диагонално противоположни мнения от офталмолози... Sad

# 47
  • Мнения: 711
Добро утро! Страхотна темичка!   bouquet

Отностно нумерологията - аз не вярвам в такива неща. Не съм и изобщо суеверна. Силно се надявам обаче да мога пак да си родя нормално и да не се налага и аз да избирам кога да се води  принцесата.  

Jane Doe , има ли избор на дънки там, че и аз се чудех къде да си купя, че и на мен ми писна с клинове да ходя ,а и вече е по хладно и като искам да сложа маратонка при мен е кофти с клин, че съм с голям крак и е много смешно? Също какви са им цените? Може би събота,ако мъжа ми няма работа ще отскоча да разгледам, че сама не тръгвам из магазини, тъй като щом влезна и ми става лошо веднага.

При нас нищо ново. Вчера бебка много се беше разритала. Цял ден не спря. Аз пък голямо ядене му ударих. Бях си цял ден вкъщи и все нещо чоплех  Embarassed Днес късния следобяд ще са ми готови изследванията. Дано всичко е наред.

Приятен ден на всички!  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 1 197
viola78 пази се не се преуморявай Peace
Bibi85 много срамежливо бебе, обича явно изненадите Wink
Pink разбирам те на 10000% с избора на дата Rolling Eyes а защо пак ще е секцио - изпуснала съм Rolling Eyes
Дидка-бандитка през какви ужаси минаваш  Hug Hug Hug всичко ще е наред от едно хапче едва ли ще му навредиш на бебето - още повече като се налага  Rolling Eyes не се притеснявай след като и доктор ти е казал Peace слушай и съветите и бъди спокойна, защото и нервите му вредят на човечето Peace
за килограмите вече не ми се говори ooooh! съвсем им изпуснах края - докторката ми е доволна от мен - предната бременност стартирах с многоооо, сега уж не е така ама съм качила доста Embarassed и не мога да се спра Tired за диетите точно преди да забременея приключих 90 дневната с - 13 и съм много доволна от нея! знам че това е моята диета и само това ме успокоява, че после ще успея някак си да се вкарам в форма Rolling Eyes
krasidika поздравявам те за решението - много е смело стискам палци всичко да мине по вода. четох статия за една мацка родила нормално по - малко от година след секцио. това много ме вдъхновява. иска ми се поне да пробвам, но докторицата ми е против и семейството ми застава зад нея Rolling Eyes аз имам някакви тайни надежди че Ого тръгна месец по рано да се ражда ... може и сега - знам ли - Божа работа - каквото ни е писано само се моля всичко да мине по - възможно най - добрия начин Praynig
имената са си трудна работа Rolling Eyes мадамата си има име от преди да я направим Crazy мечтаем за три деца и още с появата на първото другите се сдобиха с имена. за сега се движим по план Joy дано само е живот, здраве и възможност да сбъднем мечтата си Heart Eyes
shanny29 не ми се отваря връзката Rolling Eyes
nevva Честити розови гащи  bouquet много сладко ми стана за баткото Heart Eyes
нашия пишльо батко също е много смешен - умирам от умиление на моменти Mr. Green знае че има бебе в коремчето, и че той и тате нямат Mr. Green знае как се казва бебето, нищо че той самия още се казва бебе Mr. Green току ми задига блузата да ми целува корема или да слуша бебето / като казва че му говорела/. един ден ми набара телефона с нейна снимка и реши да поприказва с нея - та проведе един подобен разговор '' мама, тате бля бля бля баба, миау бля бля бля дадо блябля бля баба, дадо бля бля бля  тая / чао/'' и ми връчи телефона - всичко и разказа да знае какво я чака Joy като се родяло бебето при него щяло да спи Heart Eyes мамина душичка не знам колко и до къде разбира ама ...
teddy_ стискам палци за добри резултати Peace

# 49
  • Мнения: 4
Добро утро!  newsm03
Много ни е хубава темичката! Да я напълним само с хубави новини!
Да се запиша и аз след вчерашния преглед  Wink Бебчо е добре, пораснал е доста 1400 гр. и вече е с главично предлежание. С д-р Даскалов ще говорим за секцио или естествено раждане след 4 седмици, на следващия преглед. Тия дни ще трябва да правим и теста с глюкоза  newsm78 Изписа ми отново фолиева киселина и Пренатал. Той е на мнение, че фолиевата киселина трябва да се пие през цялата бременност, а аз я бях спряла  Confused
Обиколих и магазините та вече си избрах количка  1stroller Оказа се, че нищо друго не ми пасна на височината освен тази: http://kasida.bg/abc-design-bebeshka-kolichka-3tec-black-2011-49-7320.html Не ми се искаше сякаш да купувам скъпа количка, но в този случай височината ми беше в минус  Grinning
Спрях се вече и на кошче за новородено: http://www.myhome-bg.com/productv/4770/bebeshki-kosh-za-novorode … -baby-farlin.html , на ваничка http://kasida.bg/bertoni-anatomichna-vana-za-kypane-sys-stojika-457-3678.html както и пеленки http://kasida.bg/bambino-mio-komplekti-peleni-za-novorodeni-nb-368-6524.html  newsm44

За сега това е от мен  Wink По-късно ще се включа пак, а сега на разходка в този слънчев ден  smile3525

# 50
  • Мнения: 0
Добро утро и от нас! Кафенце-темичката е прекрасна   bouquet благодарности.Аз да ви кажа стрхотен мързел ме е подхванал,немога да се заловя за нищо,май започвам да се замислям по-сериозно и аз да искам болничен,но се опасявам ако остана в къщи да ли няма да се отпусна повече Thinking.и да ви споделя за стриите мисля че имам първи признаци #Crazy ей така леко отстрани на ханша,а се мажа с някакъв уж много добър крем на Елансил....май ще трябва да го сменя.Относно килограмите не съм качила кой знае колко някъде около 6-7кг.Не съм на 100% сигурна ,но мисля че стартирах 50,а АГ все ми казва ''ти си много слабичка,храниш ли се редовно?'' аз предимно на коремче пораснах Embarassed. Хайде оставям ви,че все пак трябва да поработя Wink хубав ден момичета.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 117
Незнам защо не се отваря линка, при мен тръгва, ама нали съм руса и бременна може нещо да съм объркала при постването  Embarassed
Статията се казва "Звучащата Кабала. Науката за числата, буквите и човешките имена", като я напишеш в гуугъл излиза Simple Smile

Вие сте много напред с количките и другите покупки, трябва и ние май да се позамислим. Скоро чух за една мама, която си поръчала количката от Германия и за 35 Евро и я доставили по пощата в БГ. Аз може и на този вариант да се спра, братовчедка ми живее в Германия и има скорошен опит, май ще видим какво се предлага в търговската мрежа във Варна за да се ориентираме и ако излиза по-добре ще си я поръчаме от вън...

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Добро утро!

Напредвате с писането на темичката. Simple Smile
Дидка, стискам палци да не се повтарят повече алергичните реакции.
Желая лек и спокоен ден на всички!

# 53
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
хоп, тук - връщам се да наваксам, а после ще влезна с януарки и розовите гащи да си добавя

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Момичета, а на вас казаха ли ви кога ще започнат да ви правят запис на тоновете,аз след 2 седмици ще ходя за първи път.

При първата ми бременност нито веднъж не са ми правили запис на тонове. Даже в предродилна не можаха да направят читав запис, защото умишлено мърдах и ми падаха коланите. Говоря все пак за абсолютно безпроблемни бременност и раждане. Сега не са ми казвали нищо за записи.

Перегрина, щом имаш здрав апетит и се чувстваш добре, значи няма за какво да се притесняваш. Бебето си получава необходимите вещества. Явно си с много ускорен метаболизъм.

Ето, който е попрочитал нещо за нумерология как знае за лошото число 4  Mr. Green. Аз съм родена на 4.02. и още преди доста години една приятелка, занимаваща се с нумерология и астрология ми каза, че не съм случила на хубаво число. Било от най-трудните. И наистина, при мен всичко става трудно и с много усилия и работа от моя страна ... и то не защото съм некадърна  Whistling. Не, че не се получават нещата, но е винаги със зор и нерви. Една от най-добрите ми приятелки също е родена на 4-то число и при нея нещата стоят по същия начин.    

Аз ще раждам в Габровската болница. Мисля през ноември да отида на Деня на отворените врати, да видя какво е положението там и какво ще искат да се носи. Първото раждане ми беше в Шейново /живеехме тогава в София/ и идея си нямам как е в Габрово.

За запушен нос с две ръце гласувам за физиологичен разтвор и сребърна вода. Промиват идеално, сребърната вода унищожава и болестотворните микроорганизми, не могат да се предозират и не могат да навредят. Изпитани са на моя гръб и на този на детето  Simple Smile.
  
Късмет на всички в новата тема  Grinning.

 

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 10:55 от ivap

# 55
  • Мнения: 105
Охо мамчета докато се усетя имало вече нова темичка, а и доста сте изписали:)

# 56
  • Мнения: 74
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бе публикуван нов отговор.

Много бързо пишете, не мога да изчета всичко!

Ние разбрахме вече, че бебето ще е момиченце.

За килограмите - аз съм наддала доста - почти десет. Не ми се мисли какво ще стане докрая.

Вече започна да ми става неудобно от корема когато спя. Постоянно се въртя. Вие имате ли подобни проблеми? Как се справяте?


# 57
  • Мнения: 0
Добър ден , мами!!! Много хубава темичка, дани е пълна само с хубави новини и впечатления!!!


Make a pregnancy ticker

# 58
  • Мнения: 0
Ахххх Мама Мечка как ми гепа първото място с килограмите  Sunglasses ама нищо отсъпвам ти го  Grinning.
Относно избора за име изпаднах в много затруднено положение като разбрах, че е момиченце имах име за момче, но за момиче  Shocked и затова реших да я изчакам да видя дали няма да си дойде с името, като фаворити са ми имената Стефания, Теона, Серафима искам да носи християнско име на светец ако е на Йордановден - Божидара, по нататък-Антония, Анастасия, но не се знае накрая да не избера някое съвсем друго  Grinning типичната лудост на зодията ми водолей  Mr. Green
Относно спането- спасението дебне в някоя възглавница която докопам в тъмното  Laughing с лежането на ляво имаме практически проблем  Thinking бебенцето май се излежава там и като легна с моите телеса отгоре му шава като рибка и вярвайте ми целия ми сън отива на кино  Shocked
В нумерология изобщо невярвам, но и аз също не искам да избирам дата за секцио ако ми предложат така ще кажа на док той да я избере в крайна сметка раждането ще бъде в неговите ръце не в моите ама живот и здраве да стигнем до там. Много слънчев и усмихнат ден на всички  Kissing Heart

# 59
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Аз също ще раждам в друга болница, макар и в същия град. На последното изследване, което си правих там, ги помолих да ме пуснат в родилното, за да хвърля едно око, и сега съм по-спокойна, като знам къде ще се развива действието. Не-частните болници във Виена не са никак луксозни, в смисъл кой знае колко не се инвестира в лукс, бляскавост и лично пространство. От друга страна, и тази болница, както и предишната, в която родих сина ни, имат само единични родилни стаи. Представляват не кой знае колко големи помещения с леглото за раждане, което се върти във всички посоки по хоризонталата и вертикалата, и в него може както да се лежи, така и почти да се стои прав, с лека опора на гърба (вероятно и в БГ не са по-различни). До леглото има поставка за новороденото, снабдена с разните неща за "първа помощ" след раждането - нагряваща лампа, кислород, монитор за жизнените функции.. предполагам също стандартни работи. Харесаха ми допълнителните работи - има топка, на която да се подрусваш по време на разкритието, ако така ти е по-удобно (при първото раждане така ми беше най-добре), има нещо, приличащо на уред с въжета за мъчение, също било за улесняване на раждането извън леглото (само че не можах да си представя как точно, някак си се увисваш на въжетата за опора, за да ти помага другарката Гравитация да излезе бебето-може пък и туй да е много удобно, де да знам..), има постелки, ако на колене ти е най-удобно, т.е. предвидили са много възможност за движение, което ми хареса. Има и стая за водно раждане, това също много ме блазни като идея. Но се навиват на този вариант само, ако всичко върви по план, защото няма как да ти помагат с измъкването на бебето, докато си вътре.
Разказаха ми, че се съобразяват с желанията на родилката за протичане на раждането (когато няма медицински причини те да бъдат нарушени) - с или без упойка, стойката при раждане, какво да се прави с бебето веднага след раждане: гасят лампите, когато то се показва, за да не го стресират, може веднага да го подадат на майката, дали да чакат пъпната връв да изпулсира, преди да я отрежат и т.н.
Не толкова позитивно е след раждането, стаите са за 4 до 8 жени, има само две двойки и шансът да се доредиш до тях минимум. Не контролират реално броя на посетителите при родилките и редовно всяка от тях (особено тези от турски произход, а те са най-многобройни) имат по 5-6 човека при себе си целодневно, по 6 жени - това означава 30 човека в стаята ти. Е как се очаква да се грижиш за бебето и да си починеш при това положение? За преноса на зарази не говоря, той тук сякаш не се случва в болницата, не знам как, но не мога да си го избия от главата. И вътрешноболнични инфекции също нямат.
Плюсът е, че болницата предоставя нощници, дамски превръзки и еднократно бельо за родилките, което си е огромно облекчение. Можеш да се къпеш по 5 пъти на ден и да се преобличаш все в чисти дрешки, за мен това беше супер утеха след първото раждане, защото заради хормоналните промени се потях много.
Млъквам, че изписах цял чаршаф  Peace

Общи условия

Активация на акаунт