Детски градини във Варна

  • 12 309
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Добре де ,ама аз като не работя какво...няма да ми приемат детето ли newsm78
Освен това ние нямаме брак и се водя самотна майка Thinking

Имам и още един въпрос: живея м/у лятно тракия и нептун.Някой знае ли дали има други близки градини освен Звездичка и Ян бибиян Praynig

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 18:14 от Alabala

# 31
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Добре де ,ама аз като не работя какво...няма да ми приемат детето ли newsm78
Освен това ние нямаме брак и се водя самотна майка Thinking
Самотният родител е с предимство,но е важно да работиш. Иначе ще кажат ,че щом си в къщи можеш ти да си гледаш детето. Confused
Приемите се водят два от юни и от септември. От юни тръгват децата навършили 3 години първото полугодие на годината,септември останалите,като в някои градини детето тръгва тогава когато навърши 3 г./т.е. ако е родено ноември тръгва ноември/ Приемът от юни не ми е много ясен ,тъй като обикновено тогава има сборни групи,учителите са в отпуск.... реално учебната година  почва септември.
Действайте ,че наплива е огромен. Има градини които още не са почнали да приемат молби,затова проверете тази която сте си харесали.


  

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Имам и още един въпрос: живея м/у лятно тракия и нептун.Някой знае ли дали има други близки градини освен Звездичка и Ян бибиян Praynig
Има. На гърба на лятно кино Тракия към Макдоналдс вътре между блоковете е детска градина Слънчо. Там молби ще приемат от 18.01.
Документи които ти трябват са :1. Молба -заявление до директора/ взема се от градината  0,20ст. Simple Smile/
2. Копие от акта за раждане на детето.
3. Служебни бележки от месторабота на родителите.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 439
Имате ли впечатления от детска градина в Трощево до училище Добри чинтулов?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Milena ,много ти благодаря за бързите отговори newsm51

# 35
  • Мнения: 574
Alabala, ако мъжът ти е писан за баща на детето, по закон дори и без брак, може да ползва майчински.Незнам в такъв случей дали се водиш самотна маика. Мой колега живее без брак ,но е признал децата и излезе в майчински. Иначе доста държат да работят и двамата родители.

# 36
За тези които са останали извън заветните списъци , мисля че ще е интересно да разберат защо е така. По темата ще има пресконференция в пресцентър "Варна" в Спортна зала дата07.06.2006 г. от11 часа.

# 37
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
ееех, Тати Тео, за съжаление аз няма да успея да дойда, но знам каква е причината, както и другите я знаят, само дето няма никой от общинарите, който иска да разреши този проблем веднъж за винаги, защото така им е най-удобно предполагам...

# 38
"Ей, хора,
Ние сме "на 1 г. и 10м. кажете кога да си подавам документите, че да ни огрее на 3? От 6 Юни тръгваме на ясла и се надявам да ни приемат в градина толкова лесно, колкото ни приеха и в яслата.
Живеем до Цлънчо, но чух , че там директорката се хвалела, че "нейните" деца били само деца на бизнесмени и пътуващи и нямала проблеми с допълнителните пари, които изисквала от родителите. Вие чували ли сте нещо подобно?
А иначе не съм мислила точно в коя градина да записваме Валентина." Rolling Eyes Simple Smile

Привет на всички млади майки, преки и косвени участници вув форума!
Впечетлена  и възмутена съм от начина на изказване на мнозина от вас не само във виртуалния свят!
Убедена съм,че това ми обръщение ще предизвика негативизми, но се считам за длъжна да изразя своето мнение относно градините във Варна!
Като за кратко встъпление на своето изявление искам да опомена, че не съм нито детска учителка, нито от помощен персонал на детско заведение, нито ръководител- Аз съм просто една майка като всички Вас,чието дете посештава детска градина и която също така,някои от вас биха нарекли късметлийка,щастливка и т.н:)
За приема в детски градини - наборът от предварителна информация за подаване на документи в съответното заведение,трябва да бъде Ваш приоритет!Посетете веденъж ПРИЕМНИЯ ДЕН на директора,за който предварително сте се информирали ( по телефона или на място)!По този начин ще получите информация за нужните ви документи при кандидатстване,за критериите по които се приемат децата Ви и за всичко което ви интересува,свързано с детското заведение!ИНФОРМАЦИЯТА ЩЕ Е ДОСТОВЕРНА ОТ ПЪРВОИЗТОЧНИК,А НЕ ОТ СЛУХОВЕ!ЩЕ ВИ КОСТВА МИНУТИ,е и разбира се малко от заинтересовонастта ВИ:)!Повярвайте не е толкова комплицирано,а е отговорно и по ползотворно от стоенето на някоя пейка и обсъждането на слухове!
След като вече сте се информирали за периода за подаване на документи и всичко свързано с тях- СПАЗВАЙТЕ СРОКОВЕТЕ като предполагам е излишно да пиша,че колкото по - рано са подадени документи и колкото по - малък е входящият номер на молбата Ви - шансът ви е по- голям след изпълнение на критериите!Не забравяйте и че местата все пак са лимитиран брой,който не може да бъде превишаван ,дори и с подкуп както считатат мнозина!ю
Тук ще възникнат противоречия и отново отзвуци от слухове:)!и ше си позволя коментари:)
НЕПРАВИЛНО И СМЕШНО Е ДА СЕ СЧИТА ЧЕ ПРИЕМА НА ЕДНО ДЕТЕ СТРУВА ПРАХОСМУКАЧКА,КИЛИМ,КОМПЮТЪР,ЗЛАТО И Т.Н!ВСЕКИ ОТ ВАС ТРЯБВА ДА Е ЗАПОЗНАТ С КРИТЕРИИТЕ,ДА ЗНАЕ ДОКОЛКО ГИ УДОВЛЕТВОРЯВА И ДА НЕ СЧИТА ЧЕ КАТО РАБОТИ ТОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ СРЕД УДОБРЕНИТЕ!ПРЕДИ ТОЗИ КРИТЕРИЙ МОЖЕ ДА ИМА ДРУГ,КАТО НАПРИМЕР С ПРЕДИМСТВО ДА СА ТЕЗИ ДЕЦА ЧИИТО РОДИТЕЛИ СА РАБОТЕЩИ И ИМАТ БРАТЧЕ ИЛИ СЕСТРИЧЕ В ГРАДИНАТА(ТОВА Е САМО ПРИМЕР)
Относно така наречените спонсорства - Те са абсолютно незадължителни и това че директора ви е уведомил от какво има нужда базата,не ви задължава да го набавте и КАТЕГОРИЧНО НЕ Е ОСНОВАНИЕ ДА СМЯТАТЕ ЧЕ ТОВА Е ПРИЧИНАТА ДА ПРИЕМАТ ДЕТЕТО ВИ!НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ИЗХОДЯЩИЯ НОМЕР:)Както във всяка институция така и в детските градини има нарушения на правилата,но те не са така многобройни както смятате!Действително бройки като 1,2 деца могат да бъдат предвидени като допълнителни,но не и задължителни!Те се запулват от деца на ръководни кадри,които работят или имат пряк досег с управлението в Община Варна!Някои от Вас ще си кажат-ама нали и те са като всички останали,но не е така-тази система не е приета само у нас в България- така е в мнозина Европейски страни!
Надявам се ме разбирате и дотук съм изчерпателна-бих приела и лични обръщения за доизясняване на неясноти:)
Сега ще жегна и една друга болна тема- средствата които се събират, след като детео Ви е прието в градината!Скъпи родители,сред които съм и аз,предоставените базиза съжаление не е възможно да бъдат подържани идеално!Има липси и това се дължи на недостатъчния бюджет с който разполага градинтата и който се отпуска годишно!!!Той се разпределя по първоважност на нуждите-ток,вода,ремонт( за да е безопастна сградата:)), и т.н
За съжаление за консумативи за децата,играчки,хигиенни материали,спално белъо и т.н те не достигат!Съгласете се сега,обаче че всеки от нас желае детето ни да се чувства в тези 8,9,12 часа в градината комфортно и ако може като у дома си-та то прекарва по голяма част от ейедневието си на това място!Ваша воля е дали ще е приоритет за вас то да играе с играчки каквито бихте му осигурили вие,дали ще спи на чаршавче каквото има у дома,на малки сладки кученца или на закърпено чаршавче,на което ушенцата на зайчето са избелели а вие трябва да обясните на малкото си дете защо зайко няма ушички или му е скусана опашката!жалко е съзнавам го,но Ние родителите или ще помогнем малко за промяната или ще сме статични!Не бъдете егоисти като казвате-всичко което даваме остава и за другите деца,техните родители ще набавят друго,което Вие не сте успели!
Ще засегна и друга болна тема:)!Как да работим И ДА СИ НАМЕРИМ РАБОТА -ние майките като няма кой да ни гледа децата!ЗА ОГРОМНО СЪЖАЛЕНИЕ ТОВА СЕ ДЪЛЖИ НА ВИСОКАТА РАЖДАЕМОСТ В ГОЛЕМИЯ ГРАД И МАЛКОТО МЕСТА В ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ-НЕУДОВЛЕТВОРЕНИ МОЛБИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА А РАБОТЕЩИТЕ ВИНАГИ ЩЕ СА С ЕДНА КРАЧКА ПРЕД НЕРАБОТЕЩИТЕ,ТОВА Е НЕОБРАТИМ ФАКТ!!!ВМЕСТО ДА СЕ ЖАЛВАМЕ ЗА СУЖАЛЕНИЕ СЕ НАЛАГА ДА ЛЪЖЕМ!ИМА НАЧИНИ,НО ТУК НЕ ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ ДА ГИ ПРАВЯ ПУБЛИЧНО УДОСТОЯНИЕ,КОЙТО НЕ СЕ ДОСЕЩА ДА ЗАПОВЯДА НА ЕМАИЛ АДРЕСА МИ:)
Доста пизписах,извинявам се за правописа и пунктуацията:)пиша от работното си място,където за съжаление нямам БДС:)
ще се радвам на нови познанства:)
Поздрави на ВСИЧКИ-НЕКА ОСИГУРИМ НА ДЕЦАТА СИ НАЙ-ДОБРОТО,ДА БЪДЕМ ОТГОВОРНИ,ЗАИНТЕРЕСОВАНИ,А НЕ САМО ДА ХЛЕНЧИМ!

# 39
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мили Госте, изчетох те с внимание, но няма да се съглася с теб на 100%
Аз бях една от майките, която ходи на срещи с областната върхушка,относно ДЗ!
Там на едно от събиранията стана ясно че се отпускат ДОСТАТЪЧНО средства за подръжка,ремонт и консумативи в обшинските ДЗ!
Искам да подчертая че почти всеки иска детето му да е в отлична обстановка.
Но тази година за консумативи и книжки и играчки ми искаха 60лв, платих и такса 20 лв. Това за едно дете. Ми ако бяха 2 или три???
Колко трябва да ни е месечния бюджет?

Относно приемния ден на Директорите - мнозина са посетили Директора, запознали са се с нея,получили са нужните напътствия и документи! Но въпреки това децата не са приети #2gunfire

# 40
  • Мнения: 1 290

Но тази година за консумативи и книжки и играчки ми искаха 60лв, платих и такса 20 лв. Това за едно дете. Ми ако бяха 2 или три???
Колко трябва да ни е месечния бюджет?


60 лева за консумативи лично за дете цялата година ли?

и .... 20 лева месечна такса при квалифициран персонал, храна 3  пъти на ден с 1во, 2ро и 3то на обед, отопление и т.н. не е ли дори ниска цена ... newsm78

# 41
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

60 лева за консумативи лично за дете цялата година ли?

и .... 20 лева месечна такса при квалифициран персонал, храна 3  пъти на ден с 1во, 2ро и 3то на обед, отопление и т.н. не е ли дори ниска цена ... newsm78

60 лв за консумативи лично на дете за цялата година.
А таксата за ДГ,която е месечна не я оспорвам. Не съм се изразила добре. Тя зависи от това колко е ходило детето на градина и колко е отсъствало. По принцип е 30лв. Не е никак висока. Но поради тази причина мисля че се налага да събираме пари за консумативите.
Ако се вдигне таксата и се каже че 10% от тях отиват за консумативи едва ли ще се налага това даване на пари.
Съгласете се че се утежнява бюджета на много семейства с това!

Като се замисля 60лв. за година на дете не е много. Но ако имаш 2 деца в градината това са 120 лв. Отиде ти бюджета.
А има градини където сумата е по - голяма Peace

# 42
  • Мнения: 2 839
Аз не спирам да се чудя на някой родители. Кой решава кое е ДОСТАТЪЧНО!? И ако Общината смята, че дава достатъчно, къде си мислите, че отиват тези пари? Директорката си тръгва с тях в джоба??? Нали всичко се отчита до последната стотинка. Кое му е достатъчното, при положение, че в повечето градини балатум, легла, шкафчета са от нашите детски години!?
Месечната такса ... тя не е малка, тя е смешна. Та само детската кухня, която предлага едно хранене на ден е по-скъпа. За какво си говорим!?
60 лева консумативи на година ... ами това е по 5 лв. на месец ... за учебници, материали за апликиране, за рисуване, предполагам и за играчки ... че те децата в къщи излизат в пъти по-скъпо.
Дайте да си хвърлим всички 3 годишни деца на държавата, пък тя да му мисли. На нас що да ни пука в какви условия прекарват дните си.  Sick

# 43
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Дайте да си хвърлим всички 3 годишни деца на държавата, пък тя да му мисли. На нас що да ни пука в какви условия прекарват дните си.  Sick

Чуди се колкото искаш какъв родител съм!
Не всички родители разполагат с огромен месечен бюджет!
Точно щото не сме си хвърлили децата и си обърнахме джебовете миналата година се направи основен ремонт в нашата група - предоядисване,замаска на подовете + ламиниран паркет,ремомт на мокрите помещания!
Но това се напрви защото децата ще живеят до края в тази стая, а няма да се местят всяка година на по - горен етаж и в нова стая!
Може би ремонта в градината е наше задължение newsm78 newsm78 Не знам, може да греша   #Crazy

# 44
  • Мнения: 2 839
Не се чудя ти какъв родител си, съжалявам, постинга ми нямаше за цел да обиждам теб  Peace
Но от тия 60 лв. подпалих, защото на 2те родителски срещи, които сме имали досега, се наслушах на хем смешни, хем грозни обвинения, засега само индиректни, че градината е някаква пирамида, която има за цел да ни изцеди джобовете.
Ремонтите изобщо не са наша работа, ама като няма кой, не виждам какво ни остава освен да си изтупваме джобовете, ако искаме на децата да им е уютно.
Директорките на градини са като едно въплащение на злото, които само лапат, хем от бюджета, хем от нашите джобове. Сигурно и сред тях има измет, но да се слагат всички под един знаменател е елементарно разсъждение. Всъщност грешката е в друг телевизор - общинския. Нея вече не мога да коментирам, че ще стане политически постинга ми, а днес не се агитира  Mr. Green
Мими, на тази среща господа общинарите показаха ли някакви реални факти цифром и словом какви са тези ДОСТАТЪЧНИ средства? Отчети някакви? Любопитно ми е. Или просто ви хвърляха прах в очите?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт