Кой е най-изгодният начин за отопление ?

  • 10 613
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
И аз съм за климатиците.  Peace Хем сравнително евтино, хем лесно, удобно, хигиенично.
По-евтино излизат камините, но каква е хамалогия с пепел, сажди, дим и т.н. Примък-отмък..... ooooh! Ужасявам се.

Нооо,ще сравниш ли топлината на камината и тая на климатика??? Wink

Иначе и при нас имаше събрание,гласувнае и т.н. за спиране на парното:ooooh:И резултата е 29/29 Joy и сега си върви с пълна пара.

# 31
  • Мнения: 337
Оф, като дойде зима и лошо ми става. Ние сме с два климатика, в къща с дограма, но без изолация. Досега бяхме с един и сметката за ток беше добра, но сега ще видим Crazy
Нещо ме набира страх, но на каквото и да се отопляваме, все трябва да го платим, така че Whistling

# 32
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Ние сме с един климатик и един радиатор за сега и не плащаме много.Климатикът и радиаторът като достигнат поставените температури се изключват сами и после пак се включват и така се пести ток.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 263
Ние имаме климатик, но ми се иска да опитам с газова печка, макар че сме с малко дете, но мъжа ми се дърпа. Въпроса е, че всекидневната ни е много голяма и трудно се отоплява, дори с климатик.  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 303
Ние имаме климатик, но ми се иска да опитам с газова печка, макар че сме с малко дете, но мъжа ми се дърпа. Въпроса е, че всекидневната ни е много голяма и трудно се отоплява, дори с климатик.  Rolling Eyes

Газта не е по-евтина от тока, а газовата печка е опасна а и изгаря кислорода, също така повишава влажността в стаята.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 260
Как мислите между конвектор и маслен радиатор кое е по - икономично ?

# 36
  • Мнения: 186
С два инверторни (9-ка и 12)-единия въобще не спираше сметката за януари бе 150 някъде.ММ скоро каза,че тази сметка не била само за януари,но и част от декември хващала.Преди ни отчитаха много странно,но в случая по-големия период е заради празниците.
Иначе другите месеци бе около 110лв.
Само да предупредя климатиците изсушават въздуха. Naughty

# 37
  • Мнения: 673
Аз да ви се похваля / не знам дали е точната дума/ , но успяхме да си извоюваме парното. От проучванията ни и спецификите на нашето домакинство установихме ,че най-изгодният ни вариант е парно.
 Та пуснахме възражение срещу решението за спиране на парното и събрахме подписи на съседи, които искат да имат парно. Така се оказахме малко повече от 1/3 от кубатурата на "желаещи" срещу по-малко от 2/3 от кубатурата на "нежелаещи". Възражението ни естествено беше взето под внимание, тъй като вражеският фронт бяха допуснали и доста неточности. Та си извоювахме парното и сега сме доволни.

# 38
  • София
  • Мнения: 15 467
   Стана ми жал за тези, които не искат парно, сигурно им е непосилно да го плащат!Като знам при нас какви сметки идват, само за тръбите и топлене на вода.

# 39
  • Мнения: 186
Даам,много жалко за другите.Все някой ще е прецакан.

Общи условия

Активация на акаунт