За моя радост най-голяма през МАЙ ще ставам мама

  • 32 993
  • 726
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1
Момичета благодаря за съветите за капки, аз се сетих че днес по обед трябва да се обадя на АГ-то да ми каже резултатите от изследванията ,които направих във вторник,та ще го попитам ако хремета се задълбочи какви капки да взема, иначе мисля да опитам довечера топлата морска сол на челото , за която спомена krisi72, спомням си че като дете когато боледувах,а това беше задължително през 2-3 седмици  майка ми топлеше на едно радиаторче торбичка пълна с морска сол,и след това на челото и успях да заспя.

# 121
  • Мнения: 36
морската сол е за синузит, но много помага. като ми се възпали синузита /а това задължително е всяка зима!/  само това ме спасява. и трябва да е гореща.
на мен пък постоянно ми е студено. сега съм с яке в офиса, климатика работи на макс топло и пак ми е студено. а снощи в нас цяла вечер съм пред духалката и пак мръзна от студ. незнам кво става, а изобщо не съм зиморничава, даже напротив.

# 122
  • Мнения: 1
Да ви споделя положителни емоции,чух се АГ-то преди мъничко.Всичките ми изследвания са в норма, дори и хемоглобина, за който имах притеснения,тъй като не ям месо,но всичко е ок.Каза ми да не се притеснявам ,че съм отслабнала щом всичко е в нормата и бебока си расте.За хремата ми каза да опитам без капки и да си взема ефералган с витамин с 2х1.За морската сол каза ,че ще облекчи,но не лекува.

# 123
  • Мнения: 146
jalto_pate браво за хубавите новини

# 124
  • Мнения: 42
sweety85, благодаря, добре съм днес  Hug
jalto_pate страхотни новини  Hug
Да ви кажа, на мен какво ми помогна, пих си парацетамол, лимоните с мед, гаргара със сода за хляб и взех инфлуцид, за капките за нос, док. ми каза от олинт, който използвам за малкия да си пръскам, ако ми се наложи. Физиологичен разтвор и инхалации (ползвам инхалатора на малкия, много важна за мен покупка, беше този инхалатор, ползваме го цялото семейство). Дано бързо да се оправяте и да не боледуваме вече.

# 125
  • Мнения: 240
Браво, jalto_pate  smile3501
като се замисля, от доста време и аз не съм яла месо...дори не предполагах, че може да е проблем...още чакам да се чуя с док за изследванията... Confused

# 126
  • Мнения: 4
Момичета, и аз да се извиня, че само за себе си пиша и не ви помагам, но незнам как. Толкова съм непросветена в тая област...
И да се оплача - имам някакво ужасно течение. С извинение, ама все едно се напикавам - на какво се дължи, нормално ли е, как да го боря?
И още нещо - вчера никъде не намерих фурми. Имам спомен, че съм ги купувала малко по-късно, началото на декември. Да не би да ги няма още на пазара? Ако някой знае някоя верига, в която има, моляда сподели.
elliee- За течението по-добре се посъветвай с гинеколога ти, по принцип знам, че през бременноста се засилва, но също така е възможно и да имаш някаква инфекция, тъйкато бременноста подтиска имунната система на майката и съответно ставаме по-податливи на инфекции  Confused
А относно фурмите, има ги в Билла, На Кооперативния пазар и на пазара на ул.Граф Игнатиев също. Те не са сезонна стока, продават се целогодишно Simple Smile

# 127
  • Мнения: 36
(ползвам инхалатора на малкия, много важна за мен покупка, беше този инхалатор, ползваме го цялото семейство).
 напълно съм съгласна с теб Alex83, след постОянното боледуване на малкия в яслата И след прекарана бронхопневмония тази зима си го купих и не съжалявам, сега го включвам и при най-дребен повод, само да се изкашля и почваме той си знае и си го слага сам вече. Laughing
аз преди малко си изтеглих резултатите от изследванията от интернет. хемоглобина ми е 135 newsm44 това си рекорд за мен, но ще видим сигурно ще пада.
krisi72 не е нужно да ядеш само месо, може и коприва  Mr. Green

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
  Гледам си лентичката в подписа и се чудя. Последната ми менстр. беше на 26,08,2011г. Нетрябва ли да съм в 7г.с. а не в 6г.с.???? Аз ли се бъркам? newsm78

В момента лентичката ти показва,че си свършила 6 седмица,т.е. от утре започваш седма Hug

# 129
  • Мнения: 159
Здравейте, момичета
Страхотна темичка и оформление- Grinning Grinning Hug Hug Hug
Успях да ви прочета-малко бях поизостанала ама вече съм в час-малкия ми е болен и по цял ден с него се занимавам.Тази хрема и кашлица-направо го побъркаха миличкото.И понеже се лекуваме с хомеопатия, нещата се случват по-бавно,но по трайно.Знам от многото статии които съм изчела за хомеопатията, че и бременни жени магат да ги ползват, безвредни са.Според мен обаче трябва да се консултираме с лекар преди да пием каквото и да било-това бременната не е като човека Laughing Laughing Laughing Laughing
Прочетах, че много мами имат проблем с косопада-и аз така-ще пробвам с хининова вода.Имам и бяло течение.Предната бременност също имах и генеколожката миказа,че е притеснително ако е жълтеникаво и има миризма ,и то не непременно.За всеки случай,ще я предопредя следващия пъПредния път бях доста по здрава,а сега ми се струва, че май малкия ме заразява от детската градина-то не беше хрема, запушен нос,гърло.Да се надявам, че тези вирусише отминат и всички ще сме макопо спокойни
Хубав и усмихнат ден

# 130
  • Мнения: 159
Момичета имате ли си вече коремче.Аз за няколко дена съм се позакръглила,ито доста,вече коремчето си личи.Казват, че със втора бременност е така,по-отрано си личало.Това най-добре ше кажат майчетата с повече дечица.Между другото много ви се радвам-имаме си няколко майки  с две дечица, и чакат трето.Браво Hug Hug Hug

# 131
  • Мнения: 1
Krisi72 аз по принцип не ям никакво месо, никакви колбаси,шунки и т.н.,преди да забременея компенсирах с риба, но сега ми става лошо само като я погледна,животински продукти в момента единствено кисело мляко и понякога си обезсолявам малко сиренце,даже яйца и кашкавал не обичам.
По повод на коремчето хич не ми личи,дори днес двама колеги ми направиха комплимент колко добре съм изглеждала и че съм била отслабнала,направо ужас #Crazy
На мен тази сутрин ми се случи нещо много интересно като идвах към офиса,чакайки по задръстванията си дадох сметка как неволно през 2-3 минути отстягам колана, не знам дали сте обръщали внимание,но поне в моята кола,колана на шофьорското място се стяга сам и то доста силно,изглежда подсъзнателно се пазя,въпреки че не ми личи ....Simple Smile

# 132
  • Мнения: 42
mama hrisi, на мен също ми личи, т.е. имам коремче, което спокойно човек може да нарече и просто сланинки  Laughing
jalto_pate, аз постоянно го правя това с колана, помолих мъжа ми да се поразрови и да види дали може да спре пищенето, когато колана не е закопчан, защото вече ме притеснява доста.
Рано се похвалих за температурата, тя се завърна, пак е 37,1  #Cussing out, утре съм на преглед и се надявам всичко да е наред  Praynig

# 133
  • Мнения: 4
     По отношение на настинките и аз съм върла привърженичка на хомеопатията. Синът ми от година и половина не е пил АБ или други лекарства, като се има предвид, че сме болнави и почнахме градина. Много зависи да попаднеш на добър лекар/диагностик/. Аз си имам няколко книжки и доста пъти се оправям и сама. Всичко лекуваме, вируси, настинки, ангини, кашлици, сополи, температура... само с хомеопатия, чайчета и компреси(много ми помага изварения компрес за гнойни ангини)
     mama hrisi и аз имам вече леко коремче:) По-скоро изглеждам понапълняла:) Не съм казала още в офиса, но май ще се наложи. Стоя с разкопчан панталон на бюрото си хахахаха
     А за козметиката да ви кажа може и да е до кожа, но аз се мазах само с преварен зехтин или мас и нямам нито една стрия. Един път на ден вечер като си лягах се омазвах като мекица хахахаха.Само на гърдите имам малко, но те ми се появиха след като родих при кърменето. Просто нямах много време да се мажа, да се мия.....голяма хамалогия през 3 часа.

# 134
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Бебоне, благодаря на теб и всички, които ми писаха. Вече 3-ти ден съм редовна във WC-то. Но обядвам кисело мляко с мюсли, вечер ябълка. Дори си намерих фурми Simple Smile
Гледам, че дискутирате, че привтора бременност коремчето проличава по-рано. А как е при първа? Вероятно при всички е различно,но все пак? Кога да очаквам да ме поглеждат подозрително?  ooooh! И как ще кажа на работата... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт