Прием в детски градини в Пловдив - 2

  • 57 731
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 97
gitadam на мен ми отказаха в градините да го вземат преди навършването на 3 годишна възраст, затова ще тръгне на 4 без 4 месеца.
·٠●Bed●●of●●Roses●٠·˙ според мен чисто теоретично, както няма места за 3 годишните, така няма да има места и в предучилищните групи, все пак децата си продължават и няма как да се освободят места  Thinking Thinking

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
·٠●Bed●●of●●Roses●٠·˙ според мен чисто теоретично, както няма места за 3 годишните, така няма да има места и в предучилищните групи, все пак децата си продължават и няма как да се освободят места  Thinking Thinking
Не задължително. Някои родители предпочитат детето да посещава предучилищна в училището, в което е записано. Сега с новия закон подготвителна група да е от 5г не знам как ще е, но по-рано имаше деца, които караха последната година в училище.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 448
Здравейте, някой знае ли дали наистина отпада централизираното приемане по градините в кв.Тракия. Подадох в две градини днес, приемат документи, но и в двете съм 100 и... номер, а има само 2 групи, т.е само 60 деца най-много.

# 33
  • Мнения: 1 103
В Тракия отпадна централизираното,не се притеснявай,така се получава защото всички подават във всички градини,след първо класиране нещата ще се оправят!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 448
Благодаря  Simple Smile

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 273
Здравейте на всичи  Grinning
искам да Ви питам кога трябва да подам документи за детска градина , едва преди седмица подадох за ясли и ми казаха че съм позакъсняла, че майките били подавали когато децата са на 2,3 месеца за да бъдат приети на ясли.Затова се замислих че може би вече трябва да подавам документи и за градина. Благодря   bouquet

# 36
  • Мнения: 49
mimata14 в повечето градини вече приемат документи за набор 2010  Peace

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 273
Feichkata  много благодаря, значи няма какво да се мотам ами да подавам и детските градини  Simple Smile

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Това за яслите е малко как да ти кажа, манипулация в някои от детските заведения. Записани са деца на по 2-3 месеца, но те реално са чакащи за място чак след 1-2 години средно, т.е реалният списък е значително по-малък.
По този начин подадох молба за ясла в квартала, когато детето беше на 2, без никакви връзки и познанства. Имаше списък, но децата чакаха за февруари, март, април... а за веднага - имаше едно място и приеха малката. По същия начин приятелка подаде в тази ясла документи 2 седмици по-късно и имаше място за ноември, но реши, че й е рано и се отказа.

В градините - приемат документи целогодишно, но всяка градина си определя реда на приемане. В някои важи редът на подаване, в други не. В някои има райониране и с предимство са деца в квартала, в други не. Сигурно е само, че официално документи се приемат в годината, в която детето навършва 3. И да подадеш сега, ще искат в годината, в която става на 3, да потвърдиш наново, т.е. все едно подаваш тогава.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2
...
Чувала съм, че в Мирослава искат да направиш уж"дарение", за да си осигуриш мястото на детето в градината, това вярно ли е?
Здравейте,
Включвам се, за да отговоря на въпроса на gitadam, тъй като детето ми е в "Мирослава", но "дарения" /в онзи смисъл/ не сме правили. Не е като да не сме събирали пари за да сменим легълцата, килим и тази година за климатик, но това е от всички родители по равно.
miraluba, смея да кажа, че съм доволна от почти всичко в детската градина - персонала е внимателен, занимателен и креативен; обстановката е много приятна - цветно, чисто и приветливо е във всяка от стаите на групите; организират се страхотни тържества; дворът винаги е в перфектно състояние.
Някак си бих искала да може всички детски градини да изглеждат като "Мирослава".

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 580
evilpolly, благодаря за включването. Подадохме молба, а догодина ще трябва да направим потвърждение, както и да представим документи от местоработите (или те се искат чак при прием?).

# 41
  • Мнения: 50
Ето и най-новото развитие по темата за приема в ДГ - "Най-късно до февруари месец 2012г. ще стартира система за он-лайн записване в детските градини в Пловдив"
http://news.plovdiv24.bg/307169.html

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 004
ееееееееееееее, браво. Дано наистина да стане.  newsm44
Но, естествено, за нашия набор догодина ще се почне едно мотаене, объркване, кой подал, кой не подал, кой спал пред ДГ и т.н. Ще ни карат сигурно наново да подаваме документи, системата ще забие....ама да са живи и здрави и да я въведат. До няколко набора да се надяваме, че ще проработи.
А това с даренията едва ли ще спре, но поне денонощното чакане ще се премахне Simple Smile

Сега ако си изпълнят и обещанието за басейн в Пловдив...... Party

# 43
  • Мнения: 1 103
Това значи,че напразно обикаляхме да подаваме документи,така ли?

# 44
  • Мнения: 78
Това значи,че напразно обикаляхме да подаваме документи,така ли?

Да.

И обяснява защо може във всички градини да подаваш за всички набори. Ще се кандидатства наново, явно.

Общи условия

Активация на акаунт