Детски градини в Пловдив - 2

  • 141 339
  • 902
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Totsi,как сте решила храненето в държавната ДГ?Масово не се наемат с такива деца,защото не можело да се готви отделно и те не можели постоянно да следят какво си слага детето в устата.Същевременно не се съгласяват майката да носи храна.Иначе няма нормативен акт,който да забранява приема им
Частните са по-гъвкави,но ето Дъга от мечти са се изложили

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Elfita, точно така казаха от повечето държавни градини - че храната от детската кухня не е подходяща за деца с алергия (Факт.), а не може да се внесе храна дори и от външна частна детска кухня (междувременно има вече две такива кухни в Пловдив (с меню за деца с алергия), но не съм ги пробвала).

Директорката на "Деница" ми каза, че те имат едно такова детенце (с алергия към млечни продукти) и му отделят порция преди да застроят супата например и т.н. Или ако нещо не е подходящо за него, му дават повече от останалата част от яденето. Попитах дали мога да му внеса аз примерно овесено мляко, за да пие и той мляко, когато другите деца пият, и тя каза, че не е проблем. Разказа ми, че имат и детенце с непоносимост към глутен - поискали са разрешение от РИОКОЗ и вече цяла година майката на това детенце му носи безглутенов хляб. Явно има начини.. въпросът е на кой му се занимава да положи малко повече усилия..

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,начини има,но явно не им се занимава.Браво на директорката на Деница

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Точно щях да споделя, че имам позната чието дете е с глутенова непомосимост и тя му готви и носи в градината - държавна.

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 746
В Деница е наше приятелче с алергия към млечните продукти. Даже съм сигурна, че директорката за него ви е споменала. Сега ще е трета група. Майката наистина е изключително доволна и повярвайте детето не е останало гладно, никога. Директорката е много човечна и разбрана. Познавам още няколко дечица които посещават градината. Всички са много доволни от г-жите. А това е най-важното.

# 380
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Мерси за изказаните мнения относно "Деница".. Споделените лични мнения и впечатление само могат да ме доуспокоят Simple Smile

ninand, ако Вашата позната желае, може да се присъедини на групата ни във фейсбук - Родители на деца с АБКМ - https://www.facebook.com/groups/579747408780644/?fref=ts - надявам се, че в някакъв момент ще успеем да попроменим заедно закостенялата система на детските ясли/кухни/градини и т.н.

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 746
 T., видях, че участва в групата. Т.е. има я в списъка с участници, вече дали е активна и пише не знам.
От сърце Ви желая успех!  Hug

# 382
  • Мнения: 7
За "Дъга от мечти" да споделя мнение-не съм родител„но прибирах едно детенце от там-ами никаква организация.Влизам и децата са на двора„като попитам за детето ми се отговаря-"ами тук някъде е "
-започвам да обикалям от пързалката на къщичката и т.н докато го намеря.Ако не успея-децата са доста-отивам пак при учителката и тя започва да пита някое от децата дали не са виждали "моето".Накрая започвам да викам по име и да обикалям докато се появи.Забелязвам,че е нещо нормално за родителите там и не им прави впечатление.
А учителките-директорки през това време си говорят на сянка под чадърите,да не говорим,че има дни в които не се вижда нищо встрани от въпросните чадъри.Не отбелязват кое дете си е отишло и с кой,също така според мен въобще не се обръща внимание на това дали детето е там тъй като де факто те не знаят точно къде е, всеки път ако не отида да кажа "Здравейте,взимам еди кой си....." и "чао" -незабелязано ще си излезнем....Вече не взимам детенцето,но се замислям-ако отида мога спокойно да си го взема незабелязано,никой няма да разбере...
Това е доста притеснително поне за мен като страничен наблюдател.

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Кажете нещо за тази занималня ли е, детска градина ли е, която се намира до фризьорското училище Ана май на тепето, т.е до евангелистката църква? Как се казва, че забравих има ли сайт, има ли доволни? Харесва ми мястото, сянката, спокойствието ...но дали ще ми хареса друго  Laughing

# 384
  • Мнения: 1 759
Жосефин, Слънчевата къща се казва Peace И нея я бях преслушала,малко деца са,директорката беше мила. Различното е,че децата там учат и детска Библия Peace ПОне преди беше така де(разбирай преди 2год и половина,когато търсех в коя да е)

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И то не каква да е библия,а сектантска т.е евангелистка  Sick

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ужас!  Naughty

# 387
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Може ли мнение за ДГ Щурче. Интересува ме какви допълнителни занимания предлагат. Как ги занимават децата и колко често има сборни групи?

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Здравейте,

Дали някой има лични наблюдения от ЧДГ Фамилия?

Градината е нова, има лиценз от Юни тази година.
Учителките са млади - за мен почти деца (  ooooh! как лети времето....).

Сградата ми хареса, търся евентуално мнение за персонала.


# 389
  • Мнения: 2 382
Не знам дали въпросът ми е за тук, но някой ползвал ли е не детската градина или занималня на Максимум а езиковите им курсове за малки деца?

Общи условия

Активация на акаунт