Частни детски градини - София (4)

  • 96 689
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 49
ИНКС, много благодаря- ще я разуча  bouquet

# 256
  • Мнения: 4 877

Сияние: намират се в Боянското читалище, което води до най-големият им минус (за мен): нямат собствен двор. Самото читалище е разположено сред сенчест парк с рекичка, където и стават ежедневните разходки. Има пространство, но все пак си е обществено място, знаете, кучета се разхождат, няма ограда към улиците и т.н. Децата ги извеждали всяка група (7-8 деца) с по един или двама учители. Показаха ми една оградена площадка досами сградата за най-малките, с люлка и пързалка, но върху твърда настилка. Имали и друга площадка някъде сред парка, нопоради 30-те см сняг не ходихме да я видим. Директорките/учителките - много любезни и приятни, с подход към децата (веднага впечатлиха и приобщиха малката). Стаите - просторни, уютни, с много играчки. 4 възрастови групи имат. Твърдят, че ако сутрин дойде болно дете го отпращат вкъщи. Имат редовни медицински прегледи през седмицата, но не и постоянно присъстващо медицинско лице. Храната им я карат отнякъде. Имат евтин собствен транспорт (160 лева, за близките квартали - 80) , който обаче тръгва рано (казах ми, че за Княжево, където живеем, ще вземат детето в 8 и ще го оставят в 5,30  Rolling Eyes) ). Останах с впечатление, че много държат на дисциплината и учението. И така стигаме до най-големият им плюс (според мен и според мъжът ми): това не е частната детска градина, в която една мутра би записала детето си  Twisted Evil . Някакси оставя впечатлението, че това е една много добра държавна детска градина, а не частна градина с красива база и много претенции със съмнително покритие. Таксите им ги пише на сайта им.


Беше ми много интересно! Благодаря!
В "Сияние" учеше големият ми син. Преди бяха на друго място в "Бояна" - в голяма къща с голям двор, затова не мога да коментирам сегашната сграда.

Аз и друг път съм го писала, а и тук съм разказвала доста http://danybon-hlapeta.blogspot.com/search/label/%D0%A7%D0%94%D0 … D0%BD%D0%B8%D0%B5,  но пак ще се повторя.

Да, определено в "Сияние" се ходи, за да се учи и то да се учи от страхотни учители. Преди години много добре запознати хора с образованието ми казаха, че там са "топ учителите на България". И наистина е така. Детето ми отдавна е ученик и то в училище с изпит след ДГ и с много учене, но си давам сметка, че в "Сияние" проличи страшно добра подготовка по всичко. Винаги ги препоръчвам горещо като силен образователен старт. Най-интересното е, че, когато те обучават добри преподатели, не разбираш, че учиш, а все едно е част от играта.

А, да, сега си спомням първото ми впечатление от "Сияние" от 2003 година, когато с мъжа ми обиколихме 20 лицензирани ЧДГ. В "Сияние" ме грабна една кукла на Педя човек. Стана ми много мило да видя нещо от нашето детство. Има някаква невероятна топлина в тези хора, една човечност като едно време!

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 13:17 от Danybon

# 257
  • София
  • Мнения: 50

Да, определено в "Сияние" се ходи, за да се учи и то да се учи от страхотни учители.


Да, Данибон, дори от един разговор ми стана ясно, че държат на ученето, но за беда, аз преди всичко държа на играта, разходките на открито и детството, изживяно като такова, особено на такава крехка възраст. Та в този смисъл, това с многото учене ми е колкото плюс, толкова и минус. Надявам се наистина да е така, както казваш, да не се усещат, че учат.

Жалко, че твоят син е бил в друга база и не можеш да споделиш как стои въпросът с разходките и излизането навън Sad

# 258
  • Мнения: 49
ИНКС, моля ти, виж точното име, че нещо не я откривам Praynig

# 259
  • Мнения: 4 877

Да, определено в "Сияние" се ходи, за да се учи и то да се учи от страхотни учители.


Да, Данибон, дори от един разговор ми стана ясно, че държат на ученето, но за беда, аз преди всичко държа на играта, разходките на открито и детството, изживяно като такова, особено на такава крехка възраст. Та в този смисъл, това с многото учене ми е колкото плюс, толкова и минус. Надявам се наистина да е така, както казваш, да не се усещат, че учат.

Жалко, че твоят син е бил в друга база и не можеш да споделиш как стои въпросът с разходките и излизането навън Sad

Не си ме разбрала. Simple Smile Казах, че се учи и имам предвид качествено учене, а не, че се прекалява с ученето. Ако питаш сина ми, ще ти каже, че по цял ден само са играли. Но аз това се постига наистина само с опитни учители.
Наистина не мога да ти кажа как е в момента, но преди играеха постоянно навън - ритаха футбол всеки ден на двора, ходеха много често по излети на Витоша, имаха дори скално катерене.
Това са учители от много години и едва ли са си променили начина на преподаване. А и доколкото си спомням, самите те бяха върли планинари, например.

Беше ми много приятно наистина да прочета за тях отново. Simple Smile Мерси още веднъж.

# 260
# 261
  • Мнения: 49
ИНКС, още веднъж newsm51

# 262
  • Мнения: 919
Опитвам се да открия информация за училището на Камелини , което до колкото разбирам ще бъде в кв. Княжево в сградата на ЧОУ Иван Вазов. Попрочетох старите теми, но не ми стана много ясно.
Ако правилно съм разбрала, Камелини са подали документи за основно училище. Така ли е?
Иска ми се дъщеря ми да продължи в Монтесори у-ще, тъй като тази година приключва обучението си в Casa Dei Bambini. Притеснявам се как ще се адаптира в ново у-ще, различно от Монтесори. А на всичкото отгоре живеем точно до въпросната сграда на евентуалното у-ще Simple Smile
Може ли някой да ми даде повечко информация Simple Smile
Благодаря

# 263
  • София
  • Мнения: 6 703
Дъщеря ми е в градината на Камелини в Княжево. Плановете на Камелини са да получат лиценз за ДГ, а след това и за училище, мисля, че засега са направили първата стъпка - подали са документи за одобрение в МО, предполагам, че за училището ще се борят след това.

# 264
  • Мнения: 919
Благодаря Olive!
А ремонтирали ли са базата в Княжево ? Преди години посетих градината, която се помещаваше там  и бяхме много разочаровани. Беше студено, тъмно, старо... Но вярвам, че Камелини са подобрили условията до колкото могат Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 09:06 от pipiole

# 265
  • Мнения: 356
Здравейте! Много ще съм благодарна, ако някой ми каже има ли лицензирана частна ясла в Лозенец, освен "Тути"? Става дума за дете на 2 годинки?

# 266
  • Мнения: 31
В Лозенец е и "Палечка"- частна детска ясла, на ул.Кирил Варийски

# 267
  • София
  • Мнения: 6 703
Благодаря Olive!
А ремонтирали ли са базата в Княжево ? Преди години посетих градината, която се помещаваше там  и бяхме много разочаровани. Беше студено, тъмно, старо... Но вярвам, че Камелини са подобрили условията до колкото могат Simple Smile
ДГ е в къщичките /където преди е било училището/, не в тухлената сграда, там са и подобренията - освежиха, избиха по още един прозорец, сложиха отопление, сложиха малка тоалетна/мивка. Не е лукс, но доста уютно стана.
Тухлената сграда /където преди е била ДГ/, не е пипана, ще правят ремонти поетапно, когато стане нужно.

# 268
  • Мнения: 919



Olive ,Благодаря много за информацията Simple Smile Като се постопли ще мина да надникна Simple Smile

# 269
  • Мнения: 356
И аз благодаря за инфото! Simple Smile)) Ще проверя и аз.

Общи условия

Активация на акаунт