Частни детски градини - София (4)

  • 96 652
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте момичета!
А за тази "Палечка" някой има ли отзиви? http://palechka-kids.com/grizhi-obuchenie 

# 271
  • Мнения: 183
Моето момченце е там.Кажете каво Ви интересува- ще Ви отговоря субективно:)

# 272
  • Мнения: 350
Здрасти, El! Да се възползвам от предложението Simple Smile)) Това е детски център, но се сключва договор с тях, така ли? Базата ми изглежда добра - леглата единствено ме интересува, на два етажа ли са или имат и кошари за по-малките? Знаеш ли каква е кухнята? Simple Smile)) Мерси за готовността да помогнеш с инфо! Simple Smile))

# 273
  • Мнения: 183
Здравей, Calm, сключва се договор за избран от вас период. Има клаузи за предварително прекратяване, за възстановяване на част от  сумата  при дълго(не помня колко) отсъствие на детето и т.н.
Леглата на 3-5 годишните са двуетажни, за яслената група- не знам, но ще попитам довечера .
Кухнята е кетъринг- има супи, салати, ястия, плодове и закуски всеки ден.
По телефона също можеш да получиш всякаква информация- любезни са.

# 274
  • Мнения: 350
Много благодаря за отзивчивостта, Ел! Simple Smile))   bouquet

# 275
  • Мнения: 24
скъпи мами, не знам, къде да питам, ще питам тук. Кажете, в България задължителна ли е имунизация на деца? Могат ли да вземат дете в ЧАСТНА ДГ без това нещо? Имунизация не е направена НЕ заради здравословни причини, просто не искам. Или няма шанс детето ми?????

Намерих вече теми тук за това.............май няма шанс....Ама няма да се предадем, ще намеря начин:)

В Русия има закон, по който родител сам решава и ДГ няма право да откаже в прием....

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 15:02 от RussianMama

# 276
  • Мнения: 1 985
RussianMama, за държавните градини е задължително, но допускам, че частните, особено тези, които нямат лиценз, правят компромиси. Ти пита ли в градината, която си избрала?

# 277
  • Мнения: 24
RussianMama, за държавните градини е задължително, но допускам, че частните, особено тези, които нямат лиценз, правят компромиси. Ти пита ли в градината, която си избрала?
ами не съм питала, обаче на сайта на градина пише, че е задължително! Мисля, че тряюва да ходя и да говоря с директорките....

# 278
  • София
  • Мнения: 6 689
За да има разрешение градината да функционира като детска градина от Риокоз, задължително изисква същите документи /вкл. имунизационни/ от родителите. Риокоз ги проверява, затова няма шанс да нямат такова изискване. Евентуално градина, която не подлежи на проверка от Риокоз, но мисля, че и тези, които се водят детски центрове, са проверявани.
Някой родителски кооператив евентуално.

# 279
  • Мнения: 3 161
За да има разрешение градината да функционира като детска градина от Риокоз, задължително изисква същите документи /вкл. имунизационни/ от родителите. Риокоз ги проверява, затова няма шанс да нямат такова изискване. Евентуално градина, която не подлежи на проверка от Риокоз, но мисля, че и тези, които се водят детски центрове, са проверявани.
Някой родителски кооператив евентуално.

Мисля, че ако функционира като нещо различно от детска градина (център за работа с деца примерно), няма контрол, от РИОКОЗ за ваксините. Така че - ето едно предимство на нелицензираните Wink.

# 280
  • Мнения: 4 877
Тази вечер си поиграх и направих списък на частни училища и градини във Фейсбук. Има повече от 30 ЧДГ. Може да ви е полезно. Някои вече започнаха да общуват доста добре в социалните медии.

Частни училища и ЧДГ във Фейсбук:
http://danybon-hlapeta.blogspot.com/2012/02/danybon-facebook.html

Ако съм изпуснала някоя, ще се радвам да ме допълните.  Hug

# 281
  • София/Русе
  • Мнения: 83
Благодаря   bouquet

# 282
  • София
  • Мнения: 1 335
Допълвам - http://www.facebook.com/pages/Toddlers-Academy/225653140793994

И благодарим за списъка  Hug

# 283
  • Мнения: 4 877
И аз благодаря! Simple Smile
Толкова издирвах Toddler's Academy, но търсачката на Фейсбук не е от най-добрите. Simple Smile Tака че е възможно да имам и други пропуски.
Ще се опитам да направя скоро списък и на профилите им в други социални медии - Туитър, YouTube. Предполагам, че там няма много силно присъствие.

# 284
  • София
  • Мнения: 6 689
За да има разрешение градината да функционира като детска градина от Риокоз, задължително изисква същите документи /вкл. имунизационни/ от родителите. Риокоз ги проверява, затова няма шанс да нямат такова изискване. Евентуално градина, която не подлежи на проверка от Риокоз, но мисля, че и тези, които се водят детски центрове, са проверявани.
Някой родителски кооператив евентуално.

Мисля, че ако функционира като нещо различно от детска градина (център за работа с деца примерно), няма контрол, от РИОКОЗ за ваксините. Така че - ето едно предимство на нелицензираните Wink.
Не точно - Камелини все още работи като център за работа с деца, защото няма още лиценз за ДГ, но също подлежи на проверка от Риокоз, и те изискват всички стандартни документи на децата, вкл. картони с имунизации.

Общи условия

Активация на акаунт