Моля за идеи

  • 2 924
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Vienna
  • Мнения: 261
При такива мероприятия винаги мисля за варени агнешки главички. Ем ефектно ем и хората ще го запомнят....
Сори за бъзика. Баница и айрян към нея. Абсолютна класика. Ако намериш боза ще ти целуват ръка. Едно време руснаците много си падаха.

# 16
  • Мнения: 99
 Laughing... идеята за агнешките главички е супер, проблемът е, че за повече от година никъде не сме видели да се продава агнешко...

# 17
  • Мнения: 503
Laughing... идеята за агнешките главички е супер, проблемът е, че за повече от година никъде не сме видели да се продава агнешко...
Само да не се разбягат децата при вида на оцъклените главички. Laughing

# 18
  • Мнения: 112
Аз предлагам Картофени кюфтета-мъфини по тази рецепта Hug
http://tanitaang.blogspot.com/2010/03/blog-post.html

# 19
  • Мнения: 108
Може и сухи чушки с боб да спретнеш, или боб с ориз на фурна , имам наблюдение че доста чужденци го хапват, за рибена чорба не знам пък защо не.... newsm78,. Въпреки че моя позната преди години спечели един кулинарен конкурс със сухи чушки с лук  което на ядене малко на лютика ми прилича , но важното е че и ние вкъщи ги харесахме. Тя и пачата си е българска с една кана зелев сок с праз и лютичко , туршийка:35: Къде майтап там и истина Peace

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 01:05 от SvetletoS

# 20
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Български десерт трудно ще намериш, защото млякото с ориз е турско, както и чушките бюрек. Може да направиш войнишки курабийки, грис халва (не съм сигурна до колко е българска) шопска салата домашно сирене ако можеш да правиш, кисело зеле с боб или с нещо друго, боб с наденица, Мусаката също не е българска, локум,  но и за него не съм сигурна. Можеш да сервираш печени ябълки и\или печена тиква поръсена с канела и пудра захар, домашно сладко... има една книга "Наша кухня" там има доста типично български ястия Simple Smile Успех ти желая  Peace

П.П. Може да направиш домашна лимонада  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета Simple Smile
Преди всичко искам да благодаря на всички, които споделиха в темата ми идеите и съветите си!!!  bouquet
Ето какво в крайна сметка направих : баница, щирник, мляко с ориз, пита, кюфтенца, баклава (една приятелка ми я направи Wink ), кисело мляко, салата от печени чушки с копър и чесън, кьопоолу, локумки и още едни дребни сладки  Simple Smile.
Най-нескромно мога да ви уверя, че всичко много се хареса от гостите на празника и доказателството за това беше, че всичко свърши много бързо  Laughing. Хората се връщаха по 2-3 пъти... Имало е и коментари, че българската кухня е била най-вкусна  Grinning...
Желая ви здраве и щастие!!! Hug










Общи условия

Активация на акаунт