ВТОРИ клас! - 3

  • 43 374
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ох, исках да пиша за това онова, ама само запис, че диването не заспива..и утре е ден Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 690
Здравейте момичета.
Бети,   bouquet
Не съм писала сигурно седмица, но все излиза нещо.
Разсмях се с тези кукуригания и т.н. Душици малки са всички.  Hug
Малко и аз като СМГ съм шашната след родителската среща ама дано всичко е наред.
Пишат толкова колкото явно е пуснато от минестерството, като оценките се въртят между 3 и 4 т.е. български 4 и 3.  ooooh! Много от нещата не били задължителни за писане и смятане, но ако не ги направят автоматично оценките им са на това ниво. За да имат хубави оценки трябва и останалото да се пише. От тази седмица учат как се прави съчинение. Взема ми се здравето вчера и днес да пишем и да проверяваме. Вчера писахме съчинение на тема : "Аз летя", а днес за едно тюленче което избягало от клетката си. Утре имат контролно с 24 думи които трябва да знае да пише без грешка. В петък имат по природо също контролно на тема :Картоф. Другата седмица имат по английски.
Това с гугала и двете с Вики го ползваме от доста време.
Думите на немски е хубаво да се учат с определителните членове, защото после е каша. На мен сега ми е ужасно трудно, но като не сме учили като хората така ще е.
Английския трябва да могат да разберат, да отговорят и да прочетат дума. Няма да ги учат да пишат. Това е от мен. Извинявам се за дългия пост.  Hug

# 32
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Трудни задачите,бре Thinking Благодаря за ликовете.
По английски-за първа година,два пъти седмично- в момента са на първите букви от азбуката.Пишат ги-A,B,C,D.

# 33
  • софия
  • Мнения: 2 543
  За английския ползваме една от многото програми Write to Speech или Write to voice - Natural reader. Но и методът на Габи ми хареса.  Grinning. Иначе доста често гледаме сериите на Lippy and Messy.
Свалих преди време  1, 2 и 3 част на  Lippy and Messy. Има ли още части?

# 34
  • Мнения: 2 732
И аз да се запиша .
Родителската среща мина нормално .Доволна съм от детето .
Днес се е намокрила в една локва .Целият и чорап беше мокър и кален .
За понеделник не спомена класната ,че няма да учат .

# 35
  • София
  • Мнения: 15 242
Ето я заповедта на министъра за неучебния 24.10.: http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2011/10/11/zapove … uchebni%20dni.jpg
На входа на нашето училище има залепена табела, че в понеделник няма да се учи.И класната ни каза.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 209
Свраче, ето ти 2 клас  Hug
http://math-bg.com/?page_id=3061
Иказаха се по-трудни отколкото аз очаквах
Ама това ли са задачите? Shocked Shocked Shocked Тооооо аз се затрудних на доста от тях, а за девойката да не говорим!

О, аз погледнах първите 2 и не можах да й обясня защо 100-64=36, а не на 46  Crazy Crazy Crazy Имаше и една с височини на момичета. Понеже изрешихме СМТ сега я почвам с черноризеца да видим... и после следва КМС и Салабашев Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 1 845
И аз тук  bouquet
Благодаря и аз за линковете. Мислех да пускам Сани тази година по състезания, но май нещо съм закъсняла с подготовката. Задачите са трудни, но подобни е решавала, обаче до 20. Те още не смятат до 100. При вас смятат ли?

Иринка, видях какво си нарисувала в детската стая, недей да скромничиш, не всеки го може  Peace gabelas17, големи сте скици  Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 7 673
Свраче, ето ти 2 клас  Hug
http://math-bg.com/?page_id=3061
Иказаха се по-трудни отколкото аз очаквах
Ама това ли са задачите? Shocked Shocked Shocked Тооооо аз се затрудних на доста от тях, а за девойката да не говорим!
И според мен са доста стряскащи. Мъжът ми, който е завършил НПМГ, също се затруднява на част от тях, какво остава за останалите, а за децата - да не говорим.  Rolling Eyes
Иринка, видях какво си нарисувала в детската стая, недей да скромничиш, не всеки го може  Peace
Прерисувам и аз. Не мога да рисувам. За съжаление. И затова искам Павел да се научи, както Мони се научи. Аз никога не съм се развивала в тази насока.

# 39
  • Мнения: 1 142
Здравейте,момичета.
На Бети,голямо благодаря за новата тема.
Марти пишат от началото на годината на малки квадратчета и нямаше никакви проблеми още от началото.Трудно му е по английски.Още не са взели всичките букви,а вече пишат думи и трябва да ги знае.Добре че тръгна и в школа Британика,та мисля че ще успеем с английския.Там поне пишат буквите и към тях думички с буквата,та нещата вървят по-последователно.
Как ви се струват задачите от СМТ?На Марти са му труднички и не става без обяснения от наша страна,а пък не знам там кой ще му ги обяснява Joy.

# 40
  • Мнения: 14 133
Добро утро.  Heart Eyes
ell7, на Галито майката каза, че се знае, че няма да се учи в понеделник.  Wink Затова и не питах класната.  Laughing
Изкопах ги тези тестове по математика, забутани в едното помагало по Околен свят, като се прибрах у нас.  Joy Иначе, петиците на младежа били от бързане и невнимание.  Останах специално да питам класната. Има 5 1/2 на теста по български. Няма проблеми с раказването.
По немски госпожата също е много доволна.  Hug

# 41
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Свалих преди време  1, 2 и 3 част на  Lippy and Messy. Има ли още части?

  Мисля,че са 9.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 397
 тук съм  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 7 673
Как ви се струват задачите от СМТ?
На мен ми се струват поносими, за разлика от ЧХ.
Думите на немски е хубаво да се учат с определителните членове, защото после е каша. На мен сега ми е ужасно трудно, но като не сме учили като хората така ще е.
Предусещам неприятности. Сега им е лесно, ама после?  Rolling Eyes

# 44

Общи условия

Активация на акаунт