Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 48 706
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 45
Здравейте, дами!

Извинявам се, че нахлувам така при вас, но искам да помоля за малко информация и ще съм ви много благодарна, ако можете да помогнете!  newsm24

Планувам да се местя към UK следващата година. Все още съм в период на проучване.

Можете ли да ми дадете идеи за добре уредено и спокойно сателитно градче на около 30 - 40 мин от Лондон, ще е идеално, ако е близо до летище също? Идеята ми е да бъде достатъчно далеч от лудницата, но и достатъчно близо, ако се наложи да се прескочи до там.

Хубаво ден ви желая и хиляди благодарности предварително!

# 346
  • Мнения: 245
Всички градчета в Съри, преди да пресечеш М25 са добри, но и много скъпи. Не че Лондон е евтино, даже там е още по-скъпо. Има много българи в Hersham и Walton on Thames ако търсиш българи. Feltham е до Хийтроу, там също има много българи и е сравнително по-евтино, заради шума и други. Guildford е сравнително голям град, който обаче е от другата страна на М25, но пък има много възможности за работа. От там Лондон пак не е далеч. Веднага на юг от Guildford се намира Godalming, там е единственото българско училище извън Лондон.

Ние сега ще се местим от най-скъп Esher в по-евтин Addlestone, където също е хубаво. Отвори google maps виж къде са градчетата, които ти споменавам и търси някъде в този кръг. Където и да си в Съри ще е по-добре от кофти и следователно по евтините квартали на Източен Лондон, където всички се завират и се чудят после защо не им харесва в Англия.

По скоро се замисли къде и в каква област ще работиш и така се ориентирай къде ще живееш, бюджета с който ще разполагаш също не е без значение, защото като казвам, че е скъпо в този регион не се шегувам Simple Smile .

# 347
  • Мнения: 311
яхнала метлата ,Doret  благодаря за мненията   bouquet !

# 348
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Момичета много ви благодаря за пожеланията  Hug
 Ние също се замисляме да се местим от лудницата в Лондон,мъжа ми даже вече пита във фирмата и му казаха да си избере къде иска да да се мести за да проверят дали имат офис там и какви условия могат да му предложат.Много ще са ми полезни всички мнения за живота извън Лондон.  Wink
 Хубав ден и успешна седмица пожелавам на всички  Hug Hug Hug

# 349
  • Мнения: 245
Градчетата в Съри, които споменах не са далеч от Лондон, повечето имат пряка връзка с влака до Waterloo за по-малко от час, така че може да не му се налага и да напуска сегашния офис. Щом живеете в Лондон, предполагам че не плащате по различни наеми от тези тук. Зависи къде му е и офисът, ако е  в Югозападните части може и с кола да ходи. Съпругът ми работи в Уимбълдън и с кола до там е за по-малко от 30 мин., ако няма задръстване или около 40 - 50 ако има. Можете да се огледате за подходящи за вас сателитни градчета около Лондон.

# 350
  • Мнения: 645
Момичета много ви благодаря за пожеланията  Hug
 Ние също се замисляме да се местим от лудницата в Лондон,мъжа ми даже вече пита във фирмата и му казаха да си избере къде иска да да се мести за да проверят дали имат офис там и какви условия могат да му предложат.Много ще са ми полезни всички мнения за живота извън Лондон.  Wink
 Хубав ден и успешна седмица пожелавам на всички  Hug Hug Hug

Идвай при нас, ще ти хареса Peace

# 351
  • UK
  • Мнения: 727
  А в Бирмингам не идвай - няма да ти хареса Joy

# 352
  • Мнения: 1 952
Момичета, здравейте. Не съм писала, но влизам да ви се похваля.
Миналата седмица бях на интервю за НИН и днес получих писмото с добрата вест Simple Smile
Много съм щастлива, тъй като бях наплашена, че въобще не дават на българи напоследък.

# 353
  • Лондон
  • Мнения: 449
e, the same myself, защо се страхуваш толкова, срещу този номер ще ти събират данъци, защо да не ти го дадат Grinning Браво при всички случаи

Never say never, трябва да зададеш повече критерии, иначе може тук да си разсъждаваме до безкрай къде извън Лондон е хубаво да се живее Rolling Eyes По-добре питайте тези офиси къде се намират, и оттам изберете няколко места, върху които можем да даваме мнение... На мен ми харесаха  Beaconsfield и Windsor, но това е защото съм ходила да ги гледам, а на колко места не съм била, знам ли... Както и да е, нито едно не можа досега да ме навие да живеем извън Лондон Heart Eyes

eva 82 ще я чакаме с отзиви и разкази в картинки Grinning

# 354
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
  А в Бирмингам не идвай - няма да ти хареса Joy
Е, ама наоколо какви градчета има Simple Smile. То все тая, Лондон, Бирмнгам, Манчестер, в центъра ли си е лудница. Но пък всеки град си има и своето очарования, важно е да го видиш и усетиш. Аз в Лондон , освен  за ден- два не искам да ходя. Прекалено туристическо ми е всичко там.

# 355
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Шу мерси за поканата  Hug Свидничка за Бирмнгам, Манчестер или такива по големи градове също не мисля.Бях си харесала Bath, но нашата кака не иска да се мести там, че било мноооого далече от Лондон.Всв още сме на фаза избиране и трябва да харесаме нещо което да е идеално за цялото семейство.За съжаление на този етап ми се види мисия невъзможна  Hug

# 356
  • Мнения: 45
Момичета, благодаря ви за отзивчивостта.

Аз много добре знам какво искам, но май не е лесно да се обясни. Последните 5 години живея в такова до Дъблин и съм много доволна. Затова искам да си намеря подобно местенце и да се преместя към UK. Спокойно, уредено място, на 20-30 км от Лондон, не особено популярно (това май е в сферата на мечтите), не пренаселено, с нови къщи и апартаменти, с хубави търговски центрове, просторни паркове, близо до магистрала/и, също и до летище, но не на маршрута на самолетите, за да не е шумно. Предполагам малко градче, което в последните 10 години се е развило и разширило като сателитно градче около Лондон. Достатъчно близо да е до Лондон, ако има нужда да се прескочи, но и достатъчно далеч, за да не съсипва ежедневието с блъканици.

# 357
  • Мнения: 1 952
Never say never, препоръчвам ти Tunbridge Wells, Kent. На мен много ми хареса, спокойно е, а в същото време има живот, магазини и млади хора. Близо до Лондон е, наемите не са високи.
Също така не е далеч Gatwick, ако искаш голямо летище в близост.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте, момичета! Извинявам се, че нахлувам в темичката ви, но ми е нужда малко помощ.  Praynig
Има ли някой, който живее в Лондон, в близост до Cranberry Lane или поне в тази зона, ако може да ми пише - тук или на ЛС. Praynig Praynig Praynig

# 359
  • UK
  • Мнения: 727
Cocko Bath е най-любимият ми град в UK. Спокоен, но същевременно пълен със студенти, дори Бристолските младежи ходят там за hen party. Живях в едно батско село повече от година, знам за какво говоря. Всичко е близо и като разстояние за ходене пеш. Лондон е на час и 20мин. с влак. Единственият недостатък е, че е скъпо, но след Лондон едва ли ще ви шокира толкова.

Общи условия

Активация на акаунт