Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 48 685
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 686
 Здравейте и от мен. Нещо не остава време да се разпиша. Така ми стана гадно, че Бербатов не вкара този гол, голяма каръщина  Sad
  В Лондон и пари да ми дава човек не ми се ходи. Няколко пъти съм ходила, ми направо ме ужасява-все си мислех, че съм в гето...Не искам и близо до него да съм, не виждам какво толкова мога да правя там често. Няколко пъти в годината ми стига, даже ми е много.
  За подаръци и аз обикалям, но нещо много стисната съм станала  Laughing Домашните любимци съм ги оправила, но имам доста за деца тук и приятели в БГ да купувам. Да почват тези намаления вече...
  Merry  Laughing да се оправяш  Simple Smile Ако ти действа успокойтелно като бях бременна влязох в мъжка тоалетна и видях всичко, ама и те ме видяха  Joy
   Шу не си наред, даааа  Mr. Green
  gdobrinova аз ти препоръчвам чувалче за спане, те не че като са малки много шават, но да си сигурна, че не може нещо да се завие през глава и да свикне. Оделца имам мноогооо, те си трябват няколко. Мойте са всякакви, трудно се намират 100 процента памук, но има, огледай се. Ако държиш на качествени неща мога да ти препоръчам тези http://www.welovefrugi.com/ те са от органик памук. Леко раждане и здраво и поспаливо бебе   bouquet
  Sonnia стискам палци за къщата  Hug
  

# 376
  • Мнения: 245
За цените на имотите- аз на какво се пулих миналата седмица.

Една позната си пуснала къщата за продажба и аз от любопитство питам колко струва- 340 000  Shocked това е за one bedroom cottage ( в страхотно село ), което даже не е самостоятелна сграда ами с долепени още два котиджа от двете му страни и малка градинка отзад, без драйв, абе за сингъл лейди е супер . Та оцъклих се аз като чух, а тя ми обяснява как преди 10 години я е купила за 240 000 . Та не знам на къде падат цените  Crazy

В силно желаните региони цените на имотите не падат, в някои дори се вдигат. Има региони, в които рядко излиза имот, а всеки иска да си купи там и когато такъв излезе цената е баснословна. Пък и тези които могат да си позволят 300-500 000 и нагоре тях кризата не ги лови. Наемите са стабилни в момента и даже са нагоре именно заради кризата. Преди няколко години даваха ипотеки, на който си поиска някои 90%, а някои и 100% от стойността на имота, а сега са много внимателни банките, на кого дават ипотека. Хората също са наплашени, че утре може да са без работа и не смеят да купуват на ипотека, че ако не могат да я изплатят става страшно. Затова всички тези, които допреди няколко години биха купили в момента наемат. Наем лесно можеш да прекратиш и от голяма къща ако трябва в апартамент с една спалня можеш да се свиеш, ако загубиш работата си, можеш и в евтин регион да се преместиш, но с ипотека не е толкова лесно.

Имотите не са падали особено през последната една година, дори в някои региони има тенденция за покачване, тъй като банките вече не са толкова стиснати и се намират вече добри ипотеки. Действително сега е момента да се купува. Мен много ме е яд, че нямаме в момета средства и достатъчно кредитна история, докато ги натрупаме двете кризата ще си отмине и ще се набутаме с нещо скъпо Sad

Ако не ви е страх от ремонти по-добре купете къща, която да можете да подобрите и да добавите стойност към нея. Аз така бих направила. Не се плашете и от имоти на търг, но добре ги проучете преди да наддавате, определете си горна граница и колкото и да се изкушавате не я прехвърляйте, че треската по търговете е голяма Simple Smile Аз лично бих си взела, нещо което да мога да изтърбуша и да си направя удобно за мен, тъй като и вкусът и разбирането ми за удобно жилище много се различава от местния, подозирам и че с повечето от вас е така. Освен това е много забавно да си изцапаш ръцете и да направиш от нищо нещо. След като се пообразовате малко всичко лесно става. Даже и плочки съм лепила, че бай Гошо циганина дето ги лепи в БГ да не е по-кадърен от нас Simple Smile

# 377
  • Мнения: 1 860
Здравейте, нашето бебче е на път скоро да се роди. Може ли да ми дадете съвет какво одеялце използвахте или използвате да завивате детето докато спи. Разглеждах някакви, но нещо ме притесняват. Благодаря ви предварително!

За новородени бебета и до няколко мвсеца са само тези одеялца на дупките,имат си име,ама не се сещам кал беше.непременно трябва да е такова,иначе бебето може да се загрее повече отколкото трябва.
Такова имаш предвид нали, Аве? Сега се сещам, че и Габи го завивах с подобно като беше новороден.

Мери, навремето в България работих в едно заведение с оргомни витрини. Беше лятото и вратата стоеше широко отворена, а точно бяхме измили сутринта стъклата. Един мъж така мина през едното стъкло, че направо го пръсна на хиляди парчета. Как не се закла на място не знам.  ooooh! Добре, че само с удара и неудобството си останала.  Hug

# 378
  • UK
  • Мнения: 727
Varnagirl ние с мъжа ми нямаме никаква кредитна история, мъжът ми има кредитна карта от не повече от 6 мес и то съм я ползвала аз 5-6 пъти и после забравих пина и я блокирах  Embarassed Освен това имаме сини карти от 1.5 год., а в страната сме от 2.5год. И пак ни дадоха ипотека  Peace
 Аз когато почнах по-сериозно да се интересувам, чух какви ли не неща - трябва да си гражданин, трябва да имаш поне ИРЛ, даже една чиновничка от Barclays ми каза, че ми трябват 40% депозит. Истината е, че е най-добре да се отиде на независим мортгидж адвайзер, който да подходи индивидуално и да каже какви са опциите. Не слушай съвети от само приятели и познати, които на практика не са специалисти. Да не говорим, че се намериха и хора да ми кажат, че съм много нагла да искам къща след толкова кратко време Grinning Хора всякакви......

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 12:19 от svidni4ka

# 379
  • Мнения: 245
svidni4ka вие от 1.5 години набирате кредитна история още от как сте започнали да си плащате първия наем и първите сметки Simple Smile , а ние сме се върнали едва от май тази година Sad минимум една година трябва да направим, за да ни вземе някой насериозно. В момента нямаме никакви пари и за депозит, освен ако някой не реши да ни даде 100% ипотека няма как да стане, а с такава бедна кредитна история като нашата това не може да стане Sad В момента нито кредитна карта можем да вземем, нидо дори сим карта на договор, въпреки че за сим карта може и вече да се котираме, ще проверим в скоро време.

Друга основна разлика е регионите, в които живеем, на север всичко е толкова по-евтино отколкото на юг Sad Тук за по-малко от 250'000 не можем да си вземем къща, която да ни удовлетворява и дори и за тази цена ще е с компромиси. В нашата сграда се продава например апартамент с 2 спални, 65 квадрата за 299'000 в момента. Смятай за какви цени говорим. А региона си ми харесва и не искам да се местя много надалеч. Също така в момента разчитаме само на заплатата на мъжа ми. Аз съм спокойна, че нямма да го уволнят. Фирмата му е сериозна, а той си върши добре работата, даже наскоре ще спрат договора на два контрактора на същата позиция в неговата фирма и мъжът ми ще стане незаменим, но въпреки това пак е трудно с една заплата, докато не заработя и аз, което не виждам как ще стане в близките две години с бебе напът, няма как да скочим на коня Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 12:18 от varnagirl

# 380
  • UK
  • Мнения: 727
Това с регионите е много важно, наистина. Разликите м/у юг и север са доста големи. И аз не съм очарована, че живея до кофти град, ама така се случи. И гледам да make the best of it  Grinning което включва и по-евтините имоти.
 Стискам палци на всичко тръгнали да купуват къщи в момента, наистина е късащо нервите упражнение.

# 381
  • Мнения: 245
Няма значение, че живеете на по-евтино за мен пак си е голямо постижение, че сте успяли за 1.5 години да стъпите на имотната стълба. Има кореняци англичани цял живот не успяват, така че шапка ви свалям. Моят като типичен англичанин е голям прахосник и все живее с утрешни пари, за токова години не можах да го науча на спестовност, та знам ли кога и ние ще можем да се похвалим с първия си имот  Joy

# 382
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,ние също най накрай взехме къща (тук сме от близо 7год вече)имаме горчив опит с имотите в БГ затова ни отне толкова време.Аз винаги сам си казвала че ние закъсняхме,защото ако за толкова време тук не си успял да вземеш нещо ако това е целта ти разбира се,(защото има някои които не искат)то поне тези другите децата си отгледаха през това време.Моят план беше къща и след това деца,но къщата се забави,децата не идваха и накрай май беше време за къща ,че това зависеше само от нас и наше събрани парички:)(докато детето е божа работа).
Аз не мисли че цените ще падат още много,ако някои можеше да ми гарантира че след 3-4год ще паднат с 50К шияхме още да чакаме,но гаранция Франция.Хубавите каши още държат цена и ако паднат не падат с 20-30K а с 2-4-5 000 мах.Ако имате пари оглеждай те се и най вече гледай хубав район,там цените падат по бавно ако паднат въобще и не излизат много къщи на пазара.Аз също има познати които си купиха къща за 130 преди 3-4год и сега е около 115-118 (но още тогава квартала на мен не ми харесваше)но  това не е чак толкова голям проблем сега ако не мислиш да я продаваш (защото след 20год тя ще е тяхна докато другите още се оглеждат)  ,с колкото  повече  си влязъл толкова по добре!!!

# 383
  • UK
  • Мнения: 727
Varnagirl за 2.5год, не за 1.5  Grinning
  И хората имат различни приоритети, в крайна сметка къщата не е най-важното нещо за всички. Важното е човек да си живее живота точно както иска и да е щастлив. Дали къща, дали пътувания, дали нещо друго - няма значение  Hug
 

# 384
  • Мнения: 245
2.5 пак не е малко Simple Smile аз ако го науча моя на спестовност, току виж сме успели да поспестим малко и дъберем за депозит след 3 години.

# 385
  • Мнения: 645
Свиднчка аз искам всичко на куп Mr. Green и къща и пътувания и тн. Mr. Green

Наистина е много изнервящо начинание, но и вълнуващо.
Ние се спряхме на нова къща, мислихме за стара, но с две деца, без помощ и  с вечно работещ мъж няма как да стане. Едно време само си направихме страхотен ремонт, но се бяхме изнесли при нашите.
Строителните фирми имат много схеми, също и държавата. Който се интересува нека провери. Бовис имаха Джъмп Старт.

Днес как ме боли главата не е истина Tired

# 386
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
svidni4ka вие от 1.5 години набирате кредитна история още от как сте започнали да си плащате първия наем и първите сметки Simple Smile , а ние сме се върнали едва от май тази година Sad минимум една година трябва да направим, за да ни вземе някой насериозно. В момента нямаме никакви пари и за депозит, освен ако някой не реши да ни даде 100% ипотека няма как да стане, а с такава бедна кредитна история като нашата това не може да стане Sad В момента нито кредитна карта можем да вземем, нидо дори сим карта на договор, въпреки че за сим карта може и вече да се котираме, ще проверим в скоро време.

Друга основна разлика е регионите, в които живеем, на север всичко е толкова по-евтино отколкото на юг Sad Тук за по-малко от 250'000 не можем да си вземем къща, която да ни удовлетворява и дори и за тази цена ще е с компромиси. В нашата сграда се продава например апартамент с 2 спални, 65 квадрата за 299'000 в момента. Смятай за какви цени говорим. А региона си ми харесва и не искам да се местя много надалеч. Също така в момента разчитаме само на заплатата на мъжа ми. Аз съм спокойна, че нямма да го уволнят. Фирмата му е сериозна, а той си върши добре работата, даже наскоре ще спрат договора на два контрактора на същата позиция в неговата фирма и мъжът ми ще стане незаменим, но въпреки това пак е трудно с една заплата, докато не заработя и аз, което не виждам как ще стане в близките две години с бебе напът, няма как да скочим на коня Simple Smile

Да не охлаждам ентусиазма ти,ама няма незаменими хора. Също никой няма спокоен,че няма да го уволнят.....точно когато си мислех,че имам наи-сигурната работа и няма мърдане, направиха реорганизация и ме съкратиха. ...

# 387
  • Лондон
  • Мнения: 449
  Laughing И аз се мислех за незаменима... но със сигурност не съм... все повече по-млади и по-гладни се нареждат на опашка и ти гледат в паничката...затова си налягам парцалите... Днес на няколко пъти аха на напсувам началника ми, тъпото Йоркширско к..., обаче нъц, нищо не казвам Laughing

Иначе поздрави от Цюрих, и тук много мъгла Confused

Ave, радвам се, че се разписа Heart Eyes

# 388
  • Мнения: 3 216
Момичета, ама вие тия кексчета,бейгъли и кифли сутрин ли ги правите или нещо готово? Embarassed

Аз кухнята я вмирисвам качествено сутрин- с мъжа ми хапваме здрава закуска с бекон, яйца, сосиджи,боб и зеленчуци. През деня няма време за качествено ядене , а вечер съм толкова изморена, че даже не ми се яде понякога, та поне закуската да я бива. Ама това малкото неще да яде нищо от това- само сириъл признава, и палачинки ( ама не може това всеки ден ). И на обяд яде сандвичи, в училището няма стол. От време на време гледам да му пращам качесвен обяд- преди няколко седмици му бяхме сложили свинска пържола и задушени зеленчуци- толкова потресен от обяда си ( той се потриса от всичко що не е сандвич ) че казал на учителката, и тя ми писала в дневника  Embarassed само моето си носело такова ядене. и за вечерята му са все едни разправии, молби, заплахи.... злоядо ли е, пробва ли ме, аз ли нещо не се справям .....на 5 и половина е 17 кг- толкова е в последните 4 години. оф....

# 389
  • Мнения: 645
Не се шашкай, ще прояде в пубертета. Моя е ужасно злояд. Яде на сила. Напоследък много спортува и малко повече хапва, но иначе си е ужас. Той е на 7 и половина и е 17 кг. Иначе кифлите си ги правя предишния ден, че много месене и втасване има, а нямам сили да стана в 5 за едната закуска Crazy

Общи условия

Активация на акаунт