Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 48 682
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
Cocko Bath е най-любимият ми град в UK. Спокоен, но същевременно пълен със студенти, дори Бристолските младежи ходят там за hen party. Живях в едно батско село повече от година, знам за какво говоря. Всичко е близо и като разстояние за ходене пеш. Лондон е на час и 20мин. с влак. Единственият недостатък е, че е скъпо, но след Лондон едва ли ще ви шокира толкова.
Ние сме ходили там няколко пъти, защото приятелката ми живее в Devizes. Много ми хареса и не ми се видя толкова скъпо, но коментара на дъщеря ми беше че приличало на град-музей.Мъка ще е, но все пак тя е тинейджър и сега си мисли че всичко и всички са против нея  Confused Придължавам да търся и да разглеждам, най лошия вариант е да продължим да си живеем в Лондон, какво да се прави  newsm78 newsm78

# 361
  • Мнения: 245
Виж Кингстън, сравнително голям град с всичко нужно и шопинг и култура, на тинейджърката ще и хареса там и както казах и преди щом можете да си позволите наем в Лондон, не би трябвало да имате проблем с наемите в Съри.

# 362
  • UK
  • Мнения: 727
 Да, град-музей, обаче излез вечер след 10ч да видиш какво става, все едно че си в студентски град Crazy Това е защото заведенията са наблъскани в радиус от един километър в центъра и нямаш нужда от такси, за да ги обикаляш. Хората си пият на воля, като знаят, че няма да карат после  Simple Smile А дори и да живееш в покрайнините на Бат, пак клатушкайки се ще си си вкъщи за ок. 35-40 мин, тамън да те освежи вятърът Joy

# 363
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 352
Привет от мен
Емнала съм се тука предколедно да търся подаръци и главата ми пуши. Много го обичам този период на годината, но ми е и малко стресов. Баткото също ми е рожденик малко преди Коледа и мога съвсем отговорно да заявя, богинята Шива с многото ръце пасти да яде Laughing
Дорет ти спретна ли подаръците на госпожицата вече?
Аve те Радините вълнения на работещите майки и не работещите корено се различават, просто приоритетите различни Peace
Докато живеех в Лондон определено по трудно завързвах контакти, на "село" е различно.
Тzvetak- как мина срещата с "вещицата", хареса ли ти?
Sonnia- благородно ти завидих шъ знаиш за концерта.
svidni4kaТази година (year 3) реши да се кандидатира за училищния съвет и подготви ( с помощта на кака си) и изнесе цяла презентация пред аудитория.
butterflyve- как мина презентацията?
Мари- тортичка за Коледа ще правиш  ли?
 Whistling

# 364
  • Лондон
  • Мнения: 449
Never say never, така както си го описала, 100% за Лондон това е Milton Keynes, отговаря на всичките ти изисквания. Има дами от този форум, които живеят там, сигурна съм, че ще ти дадат подробности...

Ell, къде изчезваш така редовно... хубави вълнения...на мен Коледа ми далече колкото и Великден, с нищо не съм се подготвила... Имам писмо от Аннабел до дядо Коледа за Toy Ferrari, и май ще е това плюс 101 дреболии, разбира се Wink

За Коледното тържество, което за съжаление ще пропусна Sad, ни искат костюм на Inn Keeper... опитах се да потърся нещо, но не намерих, някакви идеи какво ще да е това?

# 365
  • Мнения: 6
Tzvetak, виж тук http://www.whileshepherdswatched.co.uk/ . Щом е за коледно тържество, предполагам, че имат предвид костюм на един от тримата влъхви/inkeepers (не съм много сигурна за българското наименование..  Confused)
Ние пък сме се запънали на една къща, в неделя ще ходим за втори път да я гледаме, ама много ремонт трябва.. Шу, ще ти пиша тези дни на лични да обменим опит, ама все нямам време да седна на спокойствие..
Лек ден на всички, обедната почивка свърши..

# 366
  • Мнения: 645
И аз много обичам Коледа, но определено ми е стресово. Играчките изчезват от магазините все едно се свършва света. Днес взех единия подарък на Боян, ама много е зор, когато малката, която ми виси в ръцете,не трябва да го вижда. Излъгах я че много смърди това в чантата и да се обърне на другата страна и така с една нося Яна а с другата подаръка. Добре че мина номера Crazy

Sonnia пиши, но май Свидничка ще ти е по-полезна.

Лека вечер Hug

# 367
  • Мнения: 651
Като сте подхванали темата девойки, споделете какво се чува за цените на имотите? На два пъти вече от уж компетентни източници разбирам, че цените щели да стигнат дъното след около 8-10 месеца по повод че тогава се очаквал пикът на световната криза, но само цитирам- да не се приема за изявление  Wink . Аз самата съм супер безпомощна по икономическите въпроси та затова доверчиво питам по-разбиращите.  Grinning Една позната купи къща преди точно две години, в момента цената и е с 30% по-ниска...ако тенденцията се запази, другото лято ще ми дойде точно навреме. Районите разбира се също имат значение предполагам....
Коледното настроение много ме е завладяло, моето дете ще изнасят концерт с всички деца от 2 клас от всички училища в концертна зала, и у нас се пеят мощно коледни песни. ПО този повод се сетих- купих билети за Christmas carol concert на 17.12 в Катедралата в Солсбъри, много обичам такива неща! Коледното пазаруване, както и всички пазарувания при мене стават онлайн, просто нямам физическа възможност да обикалям магазините, а и нещо не го инджойвам този процес напоследък. Добре че имаме стриктен списък, нахвърлях ги в кошницата в Амазон и това е. Не ми се струва редно КОледното пазаруване да е свързано с напрежение, мисля си че трябва да е позитивно преживяване...  Grinning
   Във връзка с красивото място за живеене силно подкрепям идеите за Бат и Уиндзър, ама и аз да кажа като tzvetak- на колко места още не съм била... Simple Smile

# 368
  • Мнения: 8
Здравейте, нашето бебче е на път скоро да се роди. Може ли да ми дадете съвет какво одеялце използвахте или използвате да завивате детето докато спи. Разглеждах някакви, но нещо ме притесняват. Благодаря ви предварително!

# 369
  • Лондон
  • Мнения: 449
Sonnia, мерси, открих го и аз през няколкото минути, подобие на почивка днес Simple Smile Точно това е, един вид поклонник... Намерих подходящ костюм, но чак в Щатите, сега пратката тръгва, да видим дали ще дойде на време:lol:

яхнала метлата, трябва да почнем да обикаляме повече, само не знам кой ще е организатора Heart Eyes

Бербатов е титуляр в атаката на Ман Ю тази вечер, оттеглям се, такова нещо не се е случвало от години...

# 370
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
... дори Бристолските младежи ходят там за hen party.
А студентите от Бат идват на шопинг в Бристол  Laughing

Ние пък предколедно ще сменяме мокета на целия горен етаж и стълбите  Crazy От години се канехме да го направим и сега ни щукна. Тръгнахме от там, че и двете деца имат спешна нужда от по-големи легла  Joy

tzvetak, гледай и мито да не ти лепнат. Ние имаме вече един опит с подарък закупен от Щатите  Confused

А аз днес как атакувах една витрина, много painful and embarrasing, беше  Embarassed Сложили едни огромни плакати по прозорците, а един прозорец го оставили без и аз със засилка се опитах да вляза през него, като си мислех че това е вратата ooooh! Сега имам синина на коляното, на главата все още нищо видимо й няма  Rolling Eyes

# 371
  • Мнения: 3 216
За цените на имотите- аз на какво се пулих миналата седмица.

Една позната си пуснала къщата за продажба и аз от любопитство питам колко струва- 340 000  Shocked това е за one bedroom cottage ( в страхотно село ), което даже не е самостоятелна сграда ами с долепени още два котиджа от двете му страни и малка градинка отзад, без драйв, абе за сингъл лейди е супер . Та оцъклих се аз като чух, а тя ми обяснява как преди 10 години я е купила за 240 000 . Та не знам на къде падат цените  Crazy


Моля , споделете какво правите за закуска на учениците,че вече се изчерпах, диването иска само сириъл да яде, а аз никак не съм доволна.

# 372
  • Мнения: 645
Мери, ох много гадно Mr. Green този номер и аз съм го правила и мога да кажа, че колкото и да е голяма болката, срама винаги е по-голям Laughing

За имотите, ние напоследък много много говорихме с моргич адвайзъри и всички казват че сега бил момента за купуване, но това може да е само за да ни убедят да действаме. Иначе  цените наистина ми се виждат паднали, но не и наемите.  Но и купуването е намаляло в сравнение с предлагането. Дано и нас ни огрее скоро, че ми се изчака чакалото Crazy

Вие приготвихте ли кутиите за обувки. Аз малко в последния момент, но поне не забравих. Дано да му хареса на детето което ще я получи Heart Eyes

Аз да кажа че днес за пореден път се убедих че има нещо сбъркано в моето женско аз. Мъж ми, ми остави дебитната си карта с цялата си заплата та и отгоре, за да купя единия подарък на Боян, половин ден ходих по магазините, намаления всякакви и познайте какво си купи.... КАФЕ! Пих чаша кафе.  Е бива ли! Чак като се се прибрах сама се възмутих. Мъж ми милия притеснено се обади да ме чуе на обяд и явно беше очаквал да има харчове  и като разбра че нищо не съм си купила каза че не съм в ред Mr. Green


 gdobrinova от тук ме съм си купувала одеялца, но бих избрала такова от памук. Виждала съм много красиви в ТКмакс. Леко раждане Heart Eyes

kremena за закуска - баница, кифли, кус-кус, сандвичи запечени с кашкавал или яйце и сирене. Но от всичко това най ми е лесно, когато си поиска кроасан със шоколад на 7days от Лидъл. Мушва два с мляко и е готов Crazy.

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 00:34 от Шу

# 373
  • Мнения: 677
За цените на имотите- аз на какво се пулих миналата седмица.

Една позната си пуснала къщата за продажба и аз от любопитство питам колко струва- 340 000  Shocked това е за one bedroom cottage ( в страхотно село ), което даже не е самостоятелна сграда ами с долепени още два котиджа от двете му страни и малка градинка отзад, без драйв, абе за сингъл лейди е супер . Та оцъклих се аз като чух, а тя ми обяснява как преди 10 години я е купила за 240 000 . Та не знам на къде падат цените  Crazy


Моля , споделете какво правите за закуска на учениците,че вече се изчерпах, диването иска само сириъл да яде, а аз никак не съм доволна.

За колко ще я продаде, тя може да иска и 500 хиляди.
Кексчета и бейгъли не ще ли да яде?
Или искаш идеи с вмирисване на кухнята рано-рано?

----
За който искаше да се мести от Лондон, и аз препоръчвам наше село, tzvetak го е споменала вече.

Темата с подаръците ми е мъка голяма, още на никой не съм купила нищо!

# 374
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Здравейте, нашето бебче е на път скоро да се роди. Може ли да ми дадете съвет какво одеялце използвахте или използвате да завивате детето докато спи. Разглеждах някакви, но нещо ме притесняват. Благодаря ви предварително!

За новородени бебета и до няколко мвсеца са само тези одеялца на дупките,имат си име,ама не се сещам кал беше.непременно трябва да е такова,иначе бебето може да се загрее повече отколкото трябва.

Общи условия

Активация на акаунт