Българинът отново трепери - от страх

  • 6 182
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Хайде сега...
за едни-вярно,
за други-ц.
Кой в коя група се слага-само той си знае.
Важни се правят и страхливите и смелите, та е излишно...
Като цяло материалът е тенденциозен, аз лично не се припознавам, даже обратно

# 31
  • Мнения: 2 821
А да, никаква генерализация не е правилна, не...пък прочетох "потресаващо тесногръдие", платежоспособни, живеещи на центъра vs мишки от кварталите Laughing...Май просто камбанариите са различни...Някак наблюдаващия отстрани /разбирай в чужбина/ или преценява нещата много точно, или не може да ги прецени, поради факта отдалеченост Laughing....или поради щото е забравил що е изчезнал от милата ни родина Mr. Green

# 32
  • Мнения: 9 990
Ами мен не са ме анкетирали например никога.Упражнявам правото си на глас от годината, в която бе разрешено за мен това, още със зелен паспорт бях.И не съм изпитвала страх, съвсем нормално си отивам да си гласувам. ThinkingИ никога не съм гласувала за по-малкото зло.Просто си имам някакви убеждения.Дори съм отивала с ясното съзнание, че Моят кандидат няма да спечели, но си следвам убежденията и си гласувам.Обещания не съм чувала, на  предизборни лозунги не съм обръщала внимание, просто си следя политическия  и социалния живот Извън дните за предизборна агитация-не чакам на агитации, че да вярвам в лозунги ден преди изборите. Thinking

# 33
  • Мнения: 21 547
Ами мен не са ме анкетирали например никога.Упражнявам правото си на глас от годината, в която бе разрешено за мен това, още със зелен паспорт бях.И не съм изпитвала страх, съвсем нормално си отивам да си гласувам. ThinkingИ никога не съм гласувала за по-малкото зло.Просто си имам някакви убеждения.Дори съм отивала с ясното съзнание, че Моят кандидат няма да спечели, но си следвам убежденията и си гласувам.Обещания не съм чувала, на  предизборни лозунги не съм обръщала внимание, просто си следя политическия  и социалния живот Извън дните за предизборна агитация-не чакам на агитации, че да вярвам в лозунги ден преди изборите. Thinking


 Peace

# 34
  • Мнения: 8
По-големи глупости скоро не бях чела  Simple Smile Абсолютно тенденциозно написано материалче. По-интересно ми е обаче, мрънкащите тук от какво точно ги е страх и кой им пречи да упражняват правото си на вот?!

# 35
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
aбсолютни глупости са това - нито аз се чувствам така,нито хората около мен  Rolling Eyes
не вярвам и нормален човек да повярва на подобна изсмукана от пръстите си статия,написана явно от някой,който никога н е е стъпвал в България  ooooh!
все едно аз да си поиграя на журналист и да напиша обобщаващ материал за Германия и как се чувстват хората,живеещи там,само на базата на слухове и градски легенди  Peace

# 36
  • Мнения: 1 567
Българинът отново трепери - от страх ....
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
ако смениш българинът с италианец или французин, хеле пък испанец...
и тях значи ги тресе същия страх... за гърците пък да не говорим.... Mr. Green Mr. Green Whistling
Цитат
се страхува днес най-вече от тревожните перспективи за своите деца и семейство, от всекидневно умножаващите се проблеми на уж европейските граждани с български паспорти. .... се тресе от ужас при мисълта, че ако той или близките му се разболеят, лечението може да се окаже убийствено в пряк и икономически смисъл.
или пък
Цитат
Обикновено потънал в дългове и кредити, той се облива в студена пот при мисълта, че утре може да бъде съкратен от работа, да бъде изхвърлен от жилището, което не е в състояние да изплаща, ...Сковаващ е и страхът от перспективата да попълни редиците на останалите без работа

# 37
  • Мнения: 4 479
Всъщност статията коментира изказванията на няколко социологически агенции, че  огромен процент от отказват да отговарят на въпросите. По думите на самите социолози токава вълна от откази до момента никога не е имало, което и накара една част от агенциите да не правят прогнози преди изборите, т.к. нямат обективни данни. Явно нещо става в обеществото щом се появява такава тенденция Peace.
Ако говорим само за изборите би трябвало тези, които твърдят, че са информирани да знаят и за проблемите с избирателните списъци, в които по различни оценки фигурират от 400 000 до 700 000 мъртви души,  за тези констатации на ОССЕ http://www.webcafe.bg/id_176596418(целия доклад го има в Дневник), за спорните решения на ЦИК и т.н.

За мен статията не е тенденциозна, истината си е, но вярвам, че всичко това няма да повлияе решаващо на изхода от изборите и вярвам, че болшинството ще гласува по съвет и убеждение. Аз самата смятам да направя точно така и не ме е страх Peace.

# 38
  • Мнения: 21 547
  Не се учудвам, че хората отказват да отговарят на социологическите агенции - те отдавна не се ползват с доверие на обществото, понеже на хората им омръзна от шайка платени социолози, които представят тенденциозните си тези по всички възможни медии, без изобщо да се свенят , че ачик-ачик лъсва кой им е платил за точно тези реплики.
 
 Това е причината, хората да не им отговарят - не страх, че някой ще им направи нещо, ако кажат за кого ще гласуват, а омерзение от фалшивите им проучвания.
 
  От години определени социологически агенции си нагласяват проучванията така, че да подкрепят политически тези, изгодни за левицата и това не е тайна за никого, както и факта, че има и други - гравитиращи към други политически сили.  От какъв зор да им участваш в проучването? Хората само като чуят за тях и губят всякакво желание.

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 15:41 от Iris04

# 39
  • Мнения: 54
Никъде не слагам хората от кварталите VS тези от центъра, аз също живея в квартал, казвам само, че ако си в малко селце, в голям град, в чужбина или в пустинята, ще имаш различно наблюдение спрямо ситуацията в България от това къде си ти, какви хора те заобикалят теб, неизбежно е.Онзи от Германия съвсем.

Занимавали са ме само два пъти с анкети, и то защото показах добра воля противно на желанието си да не участвам.Едната беше за бира.Много глупава анкета.Около 50 въпроса, досущ подобни, защо пиете бира, в каква компания пиете бира,при какви обстоятелства пиете бира.И това при условие, че аз и казах, че пия бира три пъти в годината.Коя марка предпочитате за компания, коя за в къщи, коя е най-популярна според вас и бла бла. Трябваше да ги нагласяме даже.Безмислена работа.Ей затуй хората не искат да подлежат на анкетиране, излишна загуба на време, особено ако анкетьора ти цъфне 7 часа вечерта пред вратата, а ти сега си влязъл - и да готвиш ли, да попълваш анкета ли.

# 40
  • Мнения: 2 821
Никъде не слагам хората от кварталите VS тези от центъра, аз също живея в квартал, казвам само, че ако си в малко селце, в голям град, в чужбина или в пустинята, ще имаш различно наблюдение спрямо ситуацията в България от това къде си ти, какви хора те заобикалят теб, неизбежно е.Онзи от Германия съвсем.

Да, точно и аз за различния ъгъл на наблюдение съм съгласна. Peace

# 41
  • Мнения: 3
 ако няма избори ,няма да има и страх ,така ли да го разбираме?
 

# 42
  • Мнения: 17
Истината е, че през тези 22 години доста народ се накрадна и добре си постла за себе си и децата си. Те не се притесняват за утрешния ден, но за останалите повечето, от които сега не са в интернет, а на работа или вече са си легнали пребити от умора, това е голата истина.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 095
Статията за мене е простотия. Вече са писали, че на мястото на българина може да се сложи грък, испанец и др. смисъла няма да се промени.
Никога не ме е било страх от политически партити. Не ме е било страх от безработица и безпаричие.
Все пак никой не може да ми вземе знанията и уменията. Работа има за този, който е работлив.
Останалите мрънкат на маса колкоса велики и как никой не ги оценява.
Жал ми е за жените на мрънкащите, нерешителни мъже. Но все пак те са си ги избрали, да си ги издържат и гледат.
На анкети съм отговаряла няколко пъти. Бяха за сладолед, кабелна ТВ и за подслушване. Общо взето въпросите бяха много, бяха глупави и губеха времето. По-горе са го описали в примера с бирата.
Отговорих, само защото бях в обедна почивка и просто се разхождах по улицата.
Ако ми бяха позвънили на вратата вечер след работа щях да  ги отрежа. Все пак по товя време човек обръща внимание на дома и семейството.  

# 44
  • Мнения: 10
Голяма глупост, съжалявам ,че си загубих времето да я чета, тия истории тип - говоря нещо но не казвам нищо, са много лесни за писане, или аз съм прекалено глупава защото не ме е страх, поне не от нещата описани в статията.

Общи условия

Активация на акаунт