Чужда кауза?

  • 2 621
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 654
Не.Но той ако е приятел ще разбере.

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 10:18 от джоджо

# 31
  • Мнения: 2 175
Бих. Стига да не се очаква от мен да бия тъпана по този въпрос.

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мнем.

# 33
  • Мнения: 7 947
Бихте ли подкрепили чужда приятелска кауза, въпреки, че е в разрез с разбиранията ви?  Заради приятелството.  А?
Абе аз пред ивреме очаквах това от един приятел, почти бях сигурна, че ще го направи, заради мен самата, когато ми отказа - много се натъжих. Казвах си - нищо нямаше да му коства...После разбрах, че не е баш така. Фанатизъм не харесвам, но е приятно днес да срещнеш човек с принципи, а те са много малко...

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не, абсурд.

# 35
  • Мнения: X
Приятелите ми са със сходни на моите  разбирания и няма начин да се увлекат по нещо,което е неприемливо за мен.
А ако стане,то няма да са ми приятели....
Тях поне мога да подбирам,за разлика от родата...    Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 480
Не. Важният въпрос обаче е трябва ли липсата на подкрепа да унищожи приятелството? Ако се случи точно това е съвсем нормално да се запитаме доколко то е било приятелство.

# 37
  • Мнения: 152
Както при почти всичко останало, и тук трябва да има степенуване. Смятам, че нарушаването на личния комфорт (понякога, ако е за нещо голямо му викат жертва) е част от приятелството. Имам една откачена приятелка, която няколко пъти идвайки към вкъщи на гости отказа на мъжа ми да му купи цигари, които той щеше да си плати разбира се- просто за да не се преоблича и т.н. - защото е противничка на пушенето!!! Това как ви звучи? Никой не я кара да пуши, мъжът ми винаги излиза на терасата т.е. никой не диша дима в затворена стая. Та за дреболии, мисля че човек може да наруши принципите си, особено когато не става въпрос за това да се извършва някакво престъпление. За по-големите неща е трудно да се каже. Напълно съм съгласна с мнението на viliko за хората с принципи, но се сещам и за филма Слийпърс (задължителен за гледане), където един истински вярващ свещенник трябваше да направи избор дали да излъже или не.
По принцип аз не правя компромиси в това отношение, но кой знае какви изненади ще ми поднесе живота, затова се въздържам от свръхкрайни изказвания.

# 38
  • Мнения: X
eovin ,ами ти всъщност абсолютно точно си я описала: "откачена".    Laughing
Аз имам друго определение за подобни хора,ама ще се въздържа....    Mr. Green

# 39
  • Мнения: X

За избори не подкрепям. Особено пък разни бивши съученици, които не съм чувала от сумалък време и изведнъж се присетят за мен, за да ме спечелят като електорат. Ами не се прави така. Много се разглезиха жадуващите за власт. Чак си мислят, че хората трева пасат.

Абе друго си е да имаш бивши съученици във властта.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт