Кога да започна захранването?

  • 1 717
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 234
hailie, Tаис, благодаря за мненията и споделения опит   bouquet Ще опитам схемата, дано малката да хапва  Praynig

# 16
  • Мнения: 2 286
hailie, Tаис, благодаря за мненията и споделения опит   bouquet Ще опитам схемата, дано малката да хапва  Praynig

Не е по темата, но да споделя още малко опит. Когато не иска да яде нещо, не я насилвай. Изчакай няколко дни - седмица и опитай пак. Ако я насилваш да яде, само по-лошо ще стане Peace

# 17
  • Мнения: 234
hailie, Tаис, благодаря за мненията и споделения опит   bouquet Ще опитам схемата, дано малката да хапва  Praynig

Не е по темата, но да споделя още малко опит. Когато не иска да яде нещо, не я насилвай. Изчакай няколко дни - седмица и опитай пак. Ако я насилваш да яде, само по-лошо ще стане Peace

Със сигурност опитът е много ценен и благодаря, че сподели, определено ще се вслушам   bouquet

# 18
  • Мнения: 67
Педиатъра ни не е много добър и не ни обръща внимание и аз не разчитам на правилен съвет от него , според него захранването трябваше да започне от 3тия месец, ама не е ли много рано и бебка    можеше да се отбие  Confused

Не е рано тъкмо сега е времето да започнеш захранването. Не се претиснявай няма да се отбие аз 9 м кърмих дъщеря си макар вече да ядеше всичко. Пък моя приятелка синът и беше на 1.7 м когато го отби  Simple Smile
Започни с изтискани морков и ябълка  на единия ден едното на другия другото

# 19
  • Мнения: 9 483

Не е рано тъкмо сега е времето да започнеш захранването

Е да...то вече бебето е на 5,5мес Laughing (и пак може да поизчака  Peace)

Обаче с това:

Започни с изтискани морков и ябълка  на единия ден едното на другия другото
не съм съгласна. Има си разни правила при захранването..не случайно Peace

# 20
  • Мнения: 2 286
Започни с изтискани морков и ябълка  на единия ден едното на другия другото

Пресните сокове са с висока киселинност и само ще подразнят бебешкото стомахче! Задължително се започва с термично обработени продукти Peace

# 21
  • Мнения: 135
Записвам се да следя темата, защото и на нас ни предстои захранване. Бебето ми е на почти 4 месеца и досега и било само на кърма + АМ. Смятам да захраня поне след 5 навършени месеца.

# 22
  • Мнения: 67
Започни с изтискани морков и ябълка  на единия ден едното на другия другото

Пресните сокове са с висока киселинност и само ще подразнят бебешкото стомахче! Задължително се започва с термично обработени продукти Peace

И защо да е задължително?
И двете ми деца така ги захраних и прясно изтискани сокове на около 3 месеца

# 23
  • София
  • Мнения: 265
Започни с изтискани морков и ябълка  на единия ден едното на другия другото

Пресните сокове са с висока киселинност и само ще подразнят бебешкото стомахче! Задължително се започва с термично обработени продукти Peace

И защо да е задължително?
И двете ми деца така ги захраних и прясно изтискани сокове на около 3 месеца

Има доста информация, може да потърсиш и прочетеш Peace.
В моята отчетна тема една мама реши да "захрани" със сокове на 3 месеца. Е на бебо коликите му се върнаха със страшна сила  ooooh!.

# 24
  • Мнения: 67
Ми явно някъква НОВА МОДА е излезнала в последно време
 Thinking Thinking Thinking
И най правилното захранване е с пресни плодове

Вобще нещата си са променили от преди 6-7 г

Сега с това захранване на по  6м. Simple Smile Чак сте ми чудни! !!!!!newsm78 newsm78 newsm78 Че мойте деца хапваха попори и манджи с месо вече на по шест месеца и нищо им нямаше  

 Точно от соковете го заболяло корема  Grinning  Naughty

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 19:57 от teche76

# 25
  • Мнения: 9 483
teche76 , едни по-мъдри хора са взели че са провели изследване и са въвели далечната 2005г. "План за хранене"-не само за бебета, ами и за следващите възрастови групи ..до пенсионери вкл.. Това е СЗО и АПА съвместно със МЗ, което от своя страна го е свело до всички педиатри и ЛЛ...друг е въпроса колко от тях са го чели и прилагат..
Та ако ти е интересно, виж го в сайта на МЗ.
А вредите от ранното захранване са си доказани, както и едновремешните схеми....за съжаление "плодовете" се "берат" по-късно във времето и човек не си дава сметка от къде е проблема.. Tired

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз го кърмих около 7 месеца.
Към 4 мес почнах с плодови сокове.
На 6 мес го мъчих със зеленчукови пюрета.
Сега бих изчакала, ако детето суче добре и наддава колкото трябва, колкото по-късно, толкова по-добре  Peace
Избери си добър педиатър, на който вярваш и слушай него  Peace
 Peace
Две добри лекарки в Бс - едната ми се караше как е възможно на 4 мес да не яде нищо друго освен кърма, другата ми казваше да отлагам, щом мога  Mr. Green Повярвах на втората и не сбърках  Peace
Детето ми само на кърма имаше по-добър хемоглобин и се развиваше по-добре от много ранно захранени  Peace
Сега отново бих постъпила по същия начин, стига да имам достатъчно кърма  Mr. Green

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
А вредите от ранното захранване са си доказани, както и едновремешните схеми....за съжаление "плодовете" се "берат" по-късно във времето и човек не си дава сметка от къде е проблема.. Tired

Тук алергиите ли се визират ? Или и нещо друго ?

# 28
  • Мнения: 9 483

Сега бих изчакала, ако детето суче добре и наддава колкото трябва, колкото по-късно, толкова по-добре  Peace
..
Детето ми само на кърма имаше по-добър хемоглобин и се развиваше по-добре от много ранно захранени  Peace
Сега отново бих постъпила по същия начин, стига да имам достатъчно кърма  Mr. Green

Абсолютно Peace
Нашия голям син (роден 2005г) го захраних на 6,5мес..именно на база прочетеното..леко ме е яд, че не изчаках повече (не че той ядеше пюретата де Mr. Green)
Кърмен е 2г и 9мес;
Дребния захраних на 8,5мес (все още го кърмя-1г и 10мес..и скоро нема да бъде отбит)...и ако брат му не го дразнеше с храна, щеше и той да почака Mr. Green
И двамата не са имали проблем ни с хемоглобини, ни с килограми и ръст  Peace

# 29
  • Мнения: 9 483
А вредите от ранното захранване са си доказани, както и едновремешните схеми....за съжаление "плодовете" се "берат" по-късно във времето и човек не си дава сметка от къде е проблема.. Tired

Тук алергиите ли се визират ? Или и нещо друго ?

Основно-да, алергии; но още темата не е изчерпана, и излизат нови и нови данни за болести, в следствие от ранно/неправилно захранване и хранене..ето малко по въпроса:

http://www.moetodete.com/content/view/435/66/
http://www.doctorsbg.com/content/view/68/46/
http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=&id=3400

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 23:12 от MTV

Общи условия

Активация на акаунт