Инхалации с небулизатор!!!

  • 38 822
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 207
http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=1 … mp;SID=1&LG=2 омрон имат някои намаления сега.
Нашият е като на шоколадче., купихме го директно от предсавителите.

А вие подменяте ли самите инхалатори, защото в книжката пише, че след 6 месеца активна употреба трябвало да се смени инхалатора?

На моя пише,че трябва да му се сменя едно филтърче на моторчето за опред.часове работа,а не самия инхалатор.
Разбира се,че е важно да е възможно по-безшумен,моя приятелка не може да ползва моя на 3г и момиченце ,защото много плаче и се дърпа,тогава каква файда,че по принцип върши работа.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 151
това с филтърчето отделно.
значи там където е описано как се почиства след употреба пише
5. Почистване и всекидневна дезинфекция
5.1 Почистване
Изпълнението на указанията по почистването след всяко използване предотвратява изсъхването на останалото в резервоара лекарствено средство, което може да доведе до неефективна работа на инхалатора, а така също и позволява да се избягват инфекции.
Предупреждение:
Внимателно промивайте камерата на инхалатора, маската, накрайника за нос и накрайника за уста под струя гореща вода след всяко използване и дезинфекцирайте детайлите на инхалатора и накрайниците за инхалация след последния сеанс на лечение за деня.
Бележка: Не пристъпвайте към използване на уреда докато измитите части не
изсъхнат напълно.
1. Уверете се, че копчето за вкл./изкл. се намира на позиция „изключено” ( O ).
2. Изключете електрическия кабел от контакта.
3. Откачете въздушната тръбичка от камерата на инхалатора и разглобете камерата
на инхалатора (виж раздел 3).
4. Изхвърлете всички остатъци от лекарственото
средство от резервоара за лекарствено средство.
5. Измийте всички съставни части на камерата на инхалатора в топла вода, като
използвате меко миещо средство, след което изплакнете под струя гореща вода
или ги измийте в съдомиялна машина.
Указанията за дезинфекция на детайлите са дадени в следващия раздел.
6. След почистването и дезинфекцията на детайлите внимателно ги измийте с
чиста вода и ги оставете да изсъхнат на въздух в чисто помещение.
14
7. Ако компресорът се е замърсил, изтрийте го
с мека тъкан, навлажнена с вода или меко
миещо средство.
Внимание:
Компресорът не е защитен от влага.
8. Ако въздушната тръбичка се е замърсила отвън, изтъркайте я с мека тъкан, навлажнена с вода или меко миещо средство.
9. Отново сглобете камерата на инхалатора. Сложете детайлите в сух херметичен
пакет и ги сложете в отделението за съхранение в чантата за пренасяне.
Бележка: След 6 месеца интензивна експлоатация се препоръчва инхалаторът
да се замени.


или трябва да ес разбира някоя част по-точно от инхалатора? пък ако трябваше целият да се сменя, не трябваше ли с малко по-големи букви и по-ясничко да го пише, а не като някаква малка бележчица там някъде сред текста?

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Едва ли става въпрос за самия инхалатор. Не виждам как би станало- в болниците се ползват не интензивно, ами не знам как, а са апарати на по 20 години. Които си вършат работата все пак.
 От друга страна, производителите са на кирия да пишат подобни глупости, току виж някои от по- платежоспособните им клиенти си купуват на всеки 6 месеца инхалатори  Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 44 151
да, четох на английски упътването и според мен не е коректно преведо и става въпрос за пластмвасовият контейнер за лекарството  с всичките му там джаджи.

# 34
  • Мнения: 633
Момичета,не ми стана много ясно процеса с дезинфекцията?!Аз измивам с топла вода и сапун,но трябва ли и в какъв разтвор за дезинфекция да ги потапям?Защото в болницата -държаха маската и тези другите прастмаси в един разтвор и след всяка инхалация ги потапяха там и после ги даваха на следващия-това достатъчно ли е,направо се потресох?! Sick #Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 44 151
5.2 Дезинфекция на съставните части на инхалатора
Преди дезинфекцията винаги почиствайте частите (Виж раздел 5.1)
Винаги извършвайте дезинфекция на резервоара за лекарствени средства, накрайника за уста и другите съставни части на инхалатора след последния сеанс на лечение за деня. За да извършите дезинфекция на детайлите, използвайте един от описаните по-долу методи:
А. Използвайте стандартно дезинфекциращо средство. Следвайте инструкциите на производителя на даденото средство.
1. Потопете детайлите в почистващ разтвор за указаното време.
2. Изкарайте детайлите и излейте разтвора.
3. Изплакнете детайлите под струя гореща вода, изтръскайте ги и ги оставете да
изсъхнат на въздух в чисто помещение.
Б. Детайлите могат да се изваряват в продължение на 15 – 20 минути (освен
маската от PVC).
След изваряването внимателно извадете детайлите, изтръскайте ги и ги оставете
да изсъхнат на въздух в чисто помещение.

Предполагам в болницата киснат след всяка инхалация, защото не се ползват от един и същи човек, а и болница все пак, там по-големи изисквания имат.
Продават се таблетки и течност за студена дезинфекция. Предполагам освен изваряване, ако имате останал стерилизатор парен или за микровълнова от бебешка възраст също би станал.

# 36
  • Мнения: 11
tasi, Alexandra , silvanapei , шоколадче , Angel_Dust много благодаря за споделеното.В понеделник ще ходя пак при педиатърката ни.Тя ми беше обещала брошура за инхалатор, който мога да поръчам чрез нея , но не помнеше модела.От вече прочетеното ще ми е по лесно да изберем.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Здравейте отново  bouquet  bouquet  bouquet
Взех каталог от нашата педиатърка и ето какъв модел има вътре: в промоция 98 лева
http://www.mdexpress.net/catalogue/obshta-medicina/aparatura/inh … en-inhalator-eolo
каталогът е за медицински материали.
снимката към този инхалатор не ми е отваря в момента, но го намерих и в този сайт:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4VdRRsPYgSo … ;client=firefox-a
Ако някой има впечатления ще се радвам да сподели. благодаря

# 37
  • София
  • Мнения: 44 151
нямам наблюдение върху този, но пък  ми направи впечатление, че дават гаранция 1 година , а омрон 3години. Ако това ти е от значение.

# 38
  • Мнения: 158
Ние сме с PIC Mr.Panda с три години гаранция, когато го копувах ми казаха да измивам само с вода и никакви измиващи препарати, заради риска от попадане на такъв директно в дробовете.Така или иначе аз съм ползвала само физ.разтвор и след това съм изварявала частите.Физ. разтвор за инхалации е гръцки, но за съжаление и там го няма явно има проблеми със самото производство, аз изхвърлих цяла кутия заради краткия срок на годност.

# 39
  • Мнения: 11
Здравейте отново.Най-накрая  поръчах инхалатор. Спряхме се на ОМРОН С28.Аптека Ремедиум предлага най ниската цена към момента  (имат и коледна промо- крайна цена 104 лева).Благодаря още веднъж на всички , които споделиха мнение.Поръчах и "назо либеро"-но то не е подходящо за инхалатора доколкото прочетох в другата тема(Тема: Какъв физиологичен разтвор за инхалации?) .Очаквам куриера утре Simple Smile
 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 10:41 от galinaM

# 40
  • Мнения: 11
След известно  обикаляне по аптеките за да закупя физ.р-р за инхалатора и многократни обяснения, че не искам тонимер, назо либеро и т.н. си купих банка от 500мл . Вижте коментара на една онлайн аптека за използването на назо либеро:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VPiC0uT6FDk … x-a#axzz1gR5puccn
първоначално са отговорили че назо либеро не става за инхалатор!!!!

а след мое запитване какво биха препоръчали промениха отговора изцяло с "да" -назо либеро е подходящ?

галина: (2011-12-12 15:05:51)
какъв разтвор за инхалации бихте препоръчали?

www.framar.bg отговаря: (2011-12-12 18:12:57)
Може да използвате назо либеро или физиологичен разтвор амп. * 16 5 мл.
Още за: НАЗО ЛИБЕРО сол. 2.5 мл. * 20 ДОЗИ (NASO-LIBERO sol. 2.5 ml. * 20 doses), цена и информация
от framar.bg
http://apteka.framar.bg/30006156/%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%BE-%D0%BB … 0%B7%D0%B8#coment
(извинете за дългия постинг)

# 41
  • Мнения: X
В Ерудита има отново от ампулите за инхалации.

# 42
  • Мнения: 11
а случайно някой да знае в Бургас къде може да се намерят ампулите с физ.р-р. благодаря предварително  bouquet

# 43
  • Мнения: 4 312
а случайно някой да знае в Бургас къде може да се намерят ампулите с физ.р-р. благодаря предварително  bouquet

Имам същия въпрос,но за Пловдив.Досега съм използвала ампулки назо либеро

# 44
  • София
  • Мнения: 3 036
galinaM, благодаря за отзива за промоцията в аптека Ремедиум. Пробвахте ли инхалатора или още не дошъл?
Някой има ли мнение за инхалаторите на Чико, по-точно:

http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=231671

Няма никакво описание.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт