В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас - тема № 32

  • 68 828
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 416
И ние имахме проблеми в началото със сметките на телефона, но и аз като Дара я накарах да си плаща сама веднъж сама надговорените суми и приключихме с този въпрос.Платихме единствено голяма сметка,когато и откраднаха телефона,докато беше в Пирогов. Но понеже стана въпрос за джобните, вие по колко пари давате на ден на децата си?

# 31
  • Мнения: 1 878
Е тия игри и тем подобни от къде а печелят иначе  Mr. Green от децата и бабите  #2gunfire
Мен пък много ме беше яд на виваком, разни пренос на данни, не че големи суми аба 1-2 лв от .....си абонати и става сума. Така се наложи да забраня лично jprs-а да ми е спокойно че не ме таксуват по някаква си там причина без да ползвам дори реално услугата.

За джобните, моя младеж е доста скромен и дори не иска, но аз гледам да има левче два в джоба, ако случайно похарчи нещо му додавам пак до тази стойност и така. Зависи от навиците и режима на живот на детенце към момента според мен, дали купува купони за стол, билети за транспорт,............и всякакви там екстри.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 318
Аз май съм най-ужасният родител - не давам никакви джобни  Laughing
Закусва и обядва у дома, в училище си носи вода и плодове - не протестира детето. Има два дни в седмицата, в които веднага след училище е на плуване, тогава му давам пари за обяд - той си е избрал да яде в Сънуей, съб на деня за 3 лева, толкова и му давам.
Просто моето дете е страшно, ама страшно пристрастено към боклукчава храна и всяка стотинка, която получи, влага в това. Миналата година пробвах с по левче на ден - за месец качи два килограма. Уж нищо едно левче, ама като се замислиш, с него могат да се купят 5 вафли  Whistling
Така че той знае, че ако ми поиска пари за нещо, няма да му откажа (освен ако не е уникална глупост), но ежедневни пари в джоба му - тцъ  Naughty

# 33
  • Мнения: 1 878
Е то моето дете си е по принцип много странно от гледна точка на другите де  Mr. Green Не яде никакъв шоколад освен своге млечен и без нищо и само един вид вафла дето са му давали в детската градина и не се намира лесно  Crazy нищо друго сладко или джънкаво.  
То и аз съм една, само ужасии му разказвам за "ползите" от подобни храни и то милото поошашавено ще да е  Joy

# 34
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Аз давам 10 лв. седмично - да ги разпределя и харчи както намери за добре. Обикновено в края на седмицата всичко е похарчено за боклуци. Но тъй като все мърморя, че трябва да отслабне  Confused, онзи ден сам ми предложи да не му давам  пари, за да не се изкушава.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 524
Ами, нашият син беше наказан миналата седмица без пари за цялата седмица, по друг-пак така*- "приятен повод" Twisted Evil, и задължението му беше да си прави сам сандвичите и да си носи храна от вкъщи. Crossing Arms
Той заяви, че това не му било наказание и че му било приятно, даже. ooooh! Сам да прави нещо. Той наистина обича да прави нешо в кухнята, по начало.  Crazy
Той сутрин не закусва в къщи, щото се става в 06,30 и е разбираемо да не му се яде толкова рано, та тези пари му бяха важни и както казва Дара: и 1 лв. да е, мама като свикнал да го имаш и после ти го отнемат, е гадно ooooh!.
А, нашият получаваше по 2,50лв на ден, понякога 3. Та, сериозно си се усети разликата при него. Само той си знае, какво му било. ooooh!
Сега, ако трябва да го наказваме, ще е до края на годината на сандвичи и вода от вкъщи. Tired
Ама има 2 дни в седмицата, в които е до 17ч и се прибира в 18 ч в къщи, та тогава и 1 лв. си е 1лв. Wink

# 36
  • Мнения: 30
И моят е много пристрастен към боклуците в лавките, та гледам сутрин да закусва у нас, поне ще знам какво и колко е ял. По принцип е много, много злояд, все отбира от паничката, лук не ядал, чушка не ядял... Май трябва да му пасирам супичките Mr. Green
Носи сандвичи за обяд, или с 2 лева се оправя.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 318
То и аз съм една, само ужасии му разказвам за "ползите" от подобни храни и то милото поошашавено ще да е  Joy

Оф, той и Ивака уж всичко си знае, лекции може да чете за консерванти, мазнини и мононатриев глутамат  hahaha, ама пусто като види чипса и Киткат-а, всичко забравя  hahaha

# 38
  • Мнения: 1 878
То и аз съм една, само ужасии му разказвам за "ползите" от подобни храни и то милото поошашавено ще да е  Joy

Оф, той и Ивака уж всичко си знае, лекции може да чете за консерванти, мазнини и мононатриев глутамат  hahaha, ама пусто като види чипса и Киткат-а, всичко забравя  hahaha
Даааааа ама не си му обяснил как се оплитат червата от Зрънчо и каква ще е операцията в Пирогов, за да му ги наместят отново Joy
Или пък да гледаме някое реалити за остъргване на мазнини......... Mr. Green

Всеки си е лудичък по малко, някой повече  Crazy

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Давам по 2лв.Сутрин в къщи яде плод,в лавката си купува пица,сандвич или хот-дог.Предпочитам аз да му правя разнообразни сандвичи или соленки,но той е на друго мнение

# 40
  • София
  • Мнения: 20 147
То и аз съм една, само ужасии му разказвам за "ползите" от подобни храни и то милото поошашавено ще да е  Joy

Оф, той и Ивака уж всичко си знае, лекции може да чете за консерванти, мазнини и мононатриев глутамат  hahaha, ама пусто като види чипса и Киткат-а, всичко забравя  hahaha


И моята хубавица е същата.  Joy Тя пък, горката, има и стомашни проблеми като яде боклуци и понеже са й забранени, още повече й се ядат.
Та при нас пари - предимно по изключение и след дълги и напоителни преговори.  Laughing Носи си закуски от вкъщи.

# 41
  • Мнения: 478
Аз давам 15 лв. за седмицата, които включват купоните за стол. Така му остават 4,5 свободни. Обикновено не си ги харчи и вече има солидна спестена сума. Няма ясна представа за какво ще ги похарчи или колко ще събира, но ми харесва начина му на мислене. Иначе - не е стиснат - като му поискам пари за нещо (нарочно), дава колкото има, без да се пазари за връщане...не мога да се оплача.
За телефона - на абонамент 10 лв. за месец към Глобул, с безкрайни безплатни минути към нас и ...нищо отгоре не му се разрешава. За сега - работи.

# 42
  • Мнения: 1 320
за джобните ... и ние не даваме нищо ... в училището няма лавка ...
носи си сандвичи, солети и кроасан в раницата от къщи ...

# 43
  • Мнения: 1 175
Аз давам 15 лв. за седмицата
И аз точно толкова, но разпределени по 3 лв на ден, иначе ме е страх, че ще заминат първия ден(похарчва всичко което му се яви уви). Но сте прави, че някой ден трябва да се научи да си управлява средствата. Отлагам момента  Joy
А за боклуците - чипса единствено му е забранен, но пък си намира разни хрупанки, не знам какво си...
Най съм доволна че шоколадови не харесва принципно и може би затова все още няма пломба (да чукна на дърво)

# 44
  • Мнения: 7 161
Давам между 3 и 5 лв. на ден, в зависимост от това дали си носи закуска в училище, или не.
Телефонът й е с абонаментен план към М-тел и плащам около 20 лв. на месец. Не е прекалявала за сега с големи сметки, но от опит знам, че някои злоупотреби тепърва предстоят. Laughing Mr. Green

Иначе, благодарности за новата тема.
Sash,   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт