Автоимунен тиреоидит на Хашимото (21)

  • 56 686
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 597
Благодаря на всички! Ще си пия хапчето след изследването , аз ще изследвам ТСХ и Фт4 , каза ми да не правя изследване на ТАТ и МАТ защото само един месец съм пила хормона и селен , нямало да има движение!

# 256
  • Мнения: 5
desdemona , аз мисля, че щом ги пиеш от месец, е рано да подействат хапчетата още (пшак зависи от нивата ти де). До колкото имам наблюдения по себе си, подпухналостта и стягането ги влачих доста, но при мен имаше и бременност, която всява истински хаус в хормоните. И все пак мисля, че подуването ти ще започне да отзвучава като се натрупа хормона. От Сарджева разбрах, че подпухналостта е когато ти е високо TSH. За л-тероксина освен сърцебиене, не знам какво друго може да предизвика, но щом имаш промяна е добре да се консултираш с ендокринолога, евентуално за по-ранни контролни изследвания.
Трябва да се ограничат йод-съдържащи храни, ендокриноложката не ми е казала нищо за диета, но все пак. Днес прочетох, че и цвеклото имало йод, знам и за маслини.

gala66, хапчето задължително след изследването, а то съвсем на гладно и жадно. Изследвания за захар - не трябва дори вода да си пила сутринта. А за предния ден не знам - напиши в Гугъл "преди изследване захар" - излизат указания от разни медицински сайтове.

# 257
  • Мнения: 2 898
Момичета, знам, че при автоимунните заболявания са противопоказни противогрипните ваксини и имуностимулантите . Кажете как се справяте с намаления имунитет през зимния период.

# 258
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
есенна приказака, колкото повече имунистимуланти пие човек- толкова по-ленива става имунната система, според мен. Аз никога не съм разчитала на такива неща. Гледам витамини да ям и това е. И като се разболея гледам да мина с по-малко хапове, че отново сам да се справи организмът, защото иначе свиква на помощ "отвън".
дездемонке, не мисля, че е от Еутирокса, де да знам. Не ми се е случвало.

# 259
  • София
  • Мнения: 6 010
Повече плодове зимата  Peace

# 260
  • София
  • Мнения: 10 704
И по-малко срещи с болни;избягване на места където се събира народ-кръчми,кино и т.н;

# 261
  • Мнения: 5
Аз май писах по-напред - само индиректни имуностимуланти - питах моята докторка, тя каза, че такива може. Аз поне само Цитросепт знам, че е такъв. Той не стимулира директно имунната система, а унищожава голяма част от бактериите, с които се сблъскваме всеки ден. Така не е необходимо имунната ни система да ги атакува, един вид, остава й една грижа по-малко и има сили да се възстановява.

Въпрос на преценка на ендокринолога все пак, не трябва да се взима нищо без мение на специалист, всяко състояние е индивидуално!!! Болестта е твърде комплексна, за да вземаме сами дори и безобидно лекарство. Аз не си позволявам вече лукса да се самолекувам от кавото и да било вече. Защото като неспециалист не знам даже една обикновена хранителна добавка какво съдържа, то да ми понижи малко кръвното стига, за да ми се ускори пулса и да се шашна.
Така че за ориентир може да се попрочете тук-там, но консулта с едноринолога е задължителен.

Но за мен това е варианта, защото съм убедена, че Цитросепта действа, а и покрай него изпивам доста сок, за който инъче няма да се сетя Simple Smile - все ще закача някой витамин.

Тук прочетох скоро интересна статия, малко по-надолу е: За ползата и вредата от прясноизцедените сокове http://www.biofriendsbg.com/?tag=%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8

# 262
  • Мнения: 5
А колкото до предпазването от грип, мен ни най-малко не ме е срам да нося маска като ходя по грипавото време я до поликлиниката, я в пощата или на други места където има повечко хора може да има болни. Като знам, че после се пише на мен, пак пари и нерви, пак се заразило детето и сме се извъртяли по 2 пъти всички в къщи. След един ужасен грип преди 3 години (по време на свинския беше, но нямаше време да ме тестват дали е точно той) си влача всяка зима ужасна спазмична кашлица, неотменно ме врахлита, а от настинка пролетта още ходя на процедури за едното ухо, че освен пищенето от Хашимотото и не чувам добре - недоизлекувана инфекция.

На мен миналата зима в началото преди да знам какво ми е, личния доктор ми направи вливания на аминокиселини за повишаване на имунитета, после и ваксина (за втора година ги правех и не ми беше притеснено). Веднага след това се започна - спазматична кашлица, ужасна, неспирна, вече мислех, че ще ми се скъса някоя херния, толкова ме боляха мускулите на корема, дъх не можех да си поема (и предната година кашлях, но мина по-леко и не направих връзка, защото  не започна веднага). Било пак автоимунна реакция - като ми повишили имунитета организма ми започнал да се бори срещу себе си - да се мъчи нещо да изхвърли от дробовете, без да има нищо - алергична реакция към себе си Simple Smile - луда работа, ама хич не ми беше весело. После ми нахакаха инжекций - някакви стероиди, за да се отслаби имунитета и реакцията на имунната система и да спра да кашлям. Явно много ми е дошло това напред-назад всякакви химии, дадоха ми антихистамини съпровождащо и тогава ми се появиха екстрасистулите и задушаването - инъче може би нямаше да настоявам да ме пратят на ендокринолог и да знам какво всъщност става и къде е корена на проблема. Но много висока цена беше това, вместо личната да се напъне и да види малките сигнали на организма и да ме прати по-рано.

И толкова ме е страх сега, тази зима, тази кашлица ме плаши ужасно, още повече, че постоянно се борим при малката с нейните спазми и нейната алергична кашлица, то при нея целогодишно...

Така че е много, много важно да се пазите !!! - по-добре, отколкото после да се лекувате, в предвид че отслабената имунна система приема по-тежко инфекциите и реагира неадекватно.

# 263
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте!

Не зная дали това е темата......Имам нужда от съвет от някой от вас, който е бил с диагностицирана нетоксична гуша - 2 степен и силен периодичен косопад, със силен растеж след това. Хормоните ми са в норма, нямам високи антитела, прогестерон в норма, тестостерон под нормата, пролактин напълно в норма...но косата пада ли пада. ТСХ е 2.47. Чета противоречиви неща - някои казват след 2 не е добре, други, че е нормално и при такива резултати не се пие нищо. Мисля си, че косата ми пада заради жлезата и ако нещата вървят към пиене на хормони се чудя защо да чакам и да си причинявам това. 

Обмислям да говоря с ендокринолога почване на хормони за жлезата. Сега пих 2 месеца йод и ми предстои преглед. Но искам да отида след като съм "поговорила" с други жени в моето положение.

Много ви благодаря!  Hug

# 264
  • Мнения: 3 060
mila71, а защо си пила 2 месеца йод? Аз имам Хашимото и избягвам да поемам йод - не ям орехи, не пия комбинирани витамини, съдържащи йод и т.н.

# 265
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Моята ендокриноложка ми каза - никакви препарати с йод, защото нещата ще станат по-зле.

# 266
  • Мнения: 19 350
Здравейте, момичета! Извинявам се, че нахълтвам така в темата ви. Трябва да си направя изследване на хормони и ехограф на щитовидна жлеза, но искат да са направени в клиниката по ендокринология в Майчин дом. Не знам дали правилно съм разбрала, но не можах да намеря такава клиника на страницата. Имате ли инфо къде е това?

# 267
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Soleil, да имаме. Влизаш в поликлиниката на МД. Слизаш по стълбичките надолу и завиваш надясно. Там ще видиш една стъклена врата. Влзиаш и вътре е регистратурата. След това пак надясно по коридора. Препоръчваме д-р Начев там. Приема всеки ден до 14 часа и не работи със ЗК. Пърият преглед за поставяне на диагноза при него ще ти струва 50 лв, а всеки следващ-за консултация, корекция на дозата е по 10 лв. Трябва да отидеш с изследвани хормони-ТСХ и ФТ4, също и антителата ТАТ и МАТ. Най-добре е да пуснеш изследванията в Кандиларов или Бодимед. Само, че Бодимед имат само една лаборатория в София, а Кандиларов -доста. За хормоните можеш да вземеш направление от ЛЛ, а антителата не се поемат от ЗК. Успех!

# 268
  • Мнения: 3 060
БОДИМЕД имат лаборатория освен на Позитано и на ул. Здраве - това е малката уличка, по която се върви, за да се стигне Майчин дом. Пада се точно срещу бариерата на Майчин дом. Ходила съм там да си правя изследвания миналата година, не мисля, че са я затворили. За съжаление не ми се отваря сайта им, за да дам точен адрес.

# 269
  • София
  • Мнения: 958
Пих витамини с йод, изписани от лекарката......защото антителата бяха ниски и ендокриноложката заключи, че нямам Хашимото, а само дифузна нетоксична гуша, увеличена 2 степен. Затова ми се иска някой с подобни симптоми да сподели как е протекло при него лечението на косопада и изобщо някакви насоки накъде да търся от тук нататъка... Sad
А и от два месеца цикълът идва на 15 дни...уж хормони в норма, няма кисти, няма нищо....но видимо има проблем...... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт