Автоимунен тиреоидит на Хашимото (21)

  • 56 710
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 010
Съгласна съм, че ако времето ти е кът няма смисъл да се разкарваш за да спестиш тази минимална сума.
А хапчетата не са ли по 100 броя в кутийка? Аз съм на доза 100 и една кутийка я пия 3 месеца.

# 691
  • Русе
  • Мнения: 571
 Аз не съм диспансеризирана и не знам какво ни се полага, но определено няма да ми дойде зле да имам два пъти годишно безплатни изследвания на ТСХ и ФТ4, като се има в предвид че само единия хормон е някъде 15-17 лв, за двата излиза по 30 лв средно. А като включа и факта че заради бремеността трябва да ги изследвам всеки месец, няма да ми дойдат излишни 60 лв спестени от безплатни изследвания.

# 692
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз не съм диспансеризирана и не знам какво ни се полага, но определено няма да ми дойде зле да имам два пъти годишно безплатни изследвания на ТСХ и ФТ4, като се има в предвид че само единия хормон е някъде 15-17 лв, за двата излиза по 30 лв средно. А като включа и факта че заради бремеността трябва да ги изследвам всеки месец, няма да ми дойдат излишни 60 лв спестени от безплатни изследвания.

 Peace

Как си ти, Петя? Как се чувстваш?

# 693
  • Русе
  • Мнения: 571
Все по същия начин. Като цяло реших да не си намалял дозата на ТСХ, докато не се видя с Тодорова, а това ще се случи сега във вторник. Надявам се като изляза от трети месец, да се чувствам по-добре. Познати ми казват, че вече в 4,5,6ти месец се кипи от енергия и ги няма неразположенията вече. Като мине прегледа при Тодорова, ще пиша как се развиват нещата и какво ще правим с Еутирокса.

# 694
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз не съм диспансеризирана и не знам какво ни се полага, но определено няма да ми дойде зле да имам два пъти годишно безплатни изследвания на ТСХ и ФТ4, като се има в предвид че само единия хормон е някъде 15-17 лв, за двата излиза по 30 лв средно. А като включа и факта че заради бремеността трябва да ги изследвам всеки месец, няма да ми дойдат излишни 60 лв спестени от безплатни изследвания.
И без да си диспансеризирана имаш право на 2 пъти годишно ТСХ и Фт4 по каса-личната пуска направлението за изследване.

# 695
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

И без да си диспансеризирана имаш право на 2 пъти годишно ТСХ и Фт4 по каса-личната пуска направлението за изследване.

Моята лична каза веднъж, а само диспансеризираните - два пъти  newsm78

# 696
  • София
  • Мнения: 10 704

И без да си диспансеризирана имаш право на 2 пъти годишно ТСХ и Фт4 по каса-личната пуска направлението за изследване.

Моята лична каза веднъж, а само диспансеризираните - два пъти  newsm78
Аз не съм  диспансеризирана и личната ми дава 2 пъти годишно направления за ТСХ И ФТ4-когато аз й поискам.Само не може да са в 2 поредни месеца.

# 697
  • Мнения: 2 860
Здравейте на всички. Аз съм на 40 години, от 20 години съм с тириодит на Хашимото. Отначало бях в хиперфункция - 4 години, след това около 10 години в ремисия и сега от няколко години съм в хипофункция, вземам по половин ел.тироксин, антителата са ми към 250. Когато бях в хиперфункция не се чувствах добре, отслабнах страхотно, със страхотно сърцебиене. Но сега вече не чувствам нищо, родила съм 2 деца, но си останаха проблемите със сърцето /сърцебиенето/, за което пия бета блокер в минимални дози. Ако имате въпроси питайте. Според мен това е от леките болести. Човек си живее нормално.

# 698
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте Хашимотки,извинете ме,че така нахлувам при вас,но имам за сега едно въпросче :                     в коя лаборатория да си направя необходимите изследвания ( в София ) запазих си час при Катя Тодорова и искам да отида с готови изследвания. И искам също така да си изследвам пролактина,може ли всички изследвания да дам наведнъж кръв???
Дано съм си задала правилно питанките ???

# 699
  • Мнения: 3 063
Здравейте, Гала, Angeli777  Hug
С едно вземане на кръв може да си изследваш това, което ти трябва. Аз ходя в Бодимед, сутрин като ти вземат кръв и в ранния следобед резултатите са готови и можеш да си ги провериш по интернет - не се налага да ходиш повторно.

# 700
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Seti Beti-благодаря за бързият отговор,а може ли адреса на Бодимед в София   bouquet

# 701
  • Мнения: 3 063
Ето къде имат лаборатории от официалния им сайт: http://www.bodimed.com/laboratories.aspx

# 702
  • Мнения: 4 737

И без да си диспансеризирана имаш право на 2 пъти годишно ТСХ и Фт4 по каса-личната пуска направлението за изследване.

Моята лична каза веднъж, а само диспансеризираните - два пъти  newsm78
Аз не съм  диспансеризирана и личната ми дава 2 пъти годишно направления за ТСХ И ФТ4-когато аз й поискам.Само не може да са в 2 поредни месеца.


Точно щях същото да напиша, но Магнетчето ме е изпреварила!  bouquet  Hug

# 703
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
То е хубаво това, че ни информирате и ние да подсещаме нашите лични  Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 2 107
Бихте ли ми казали по време на бременност имаме ли право на безплатни направления поне за изследването на ТСХ и ФТ4, защото аз трябва да ги правя всеки месец (заради бременността) и отиват по 50 лв. всеки месец. (Като добавим Ф3, МАТ и ТАТ - още повече.)  Преди да забременея, пак си правех изследванията и посещенията на частно, но и веднъж като попитах личната лекарка - тя отказа да ми даде направление. А сега има ли смисъл да питам водещия ми женска консултация или не ни се полагат?

Общи условия

Активация на акаунт