БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-14

  • 22 602
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 114
Можеш.

# 706
  • София
  • Мнения: 15 252
Мирта, как смяташ да го приготвиш? Сухо АМ, добавено в пюрето, или с разтворено АМ?
Ако е първото - не е много добра идея. АМ е формула и е добре да се приготвя по начина, указан от производителя.

# 707
  • Мнения: 43
Всякакви ядки давам само като ги накисвам, и то само ръжените накисвам от вечерта, а овесени, ечемични, шпелтови и т.н. направо преди ядене за 5 минути, изобщо не са твърди, а и доколкото знам като се сварят им се губят качествата.

Лелеее iani, добре че ме подсети, че има и други ядки освен овесени, честно въобще не се бях сетила doh а все се чудя как да разнообразя закуските, получих добра идея.
А шпелтови ядки чувам за първи път.
 Още не съм въвела кисело мляко вече сме на 1 год, 1 мес. и 10дни, май е време а  newsm78
Аз и жълтък съм давала само няколко пъти. Общо взето много ме е страх от яйца, кисело и прясно мляко, че моята хубавица много често се обрива от разни храни. Според мнението на един лекар май имаме атопичен дерматит, ама на мен  не ми се ще да повярвам и не спазваме строги диети, освен, че не и давам домати, защото от тях със сигурност се обрива.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 22:03 от briksi

# 708
  • Русе
  • Мнения: 39
Имам близнаци на 8м и половина.
Дойде ред за прословутия глутен. Започнах  преди 2 седмици с овес (Овесено-ябълкова каша на Слънчо), после дадох едни макарони от лимец (в ДМ ги намерих). След това въведох и ечемика (отново с ДМ-ска каша - овес+лимец+ечемик). Сега дойде ред на ръжта. Не я намерих отделно, и ми хрумна една щура идея. Купих био ръжено брашно. Хрумна ми да замеся хляб, да го нарежа след като е изпечен, да го направя на сухари и да им ги смилам после като ги добавям в кашите. Попари не ядем, щото сме напред с килограмите   За ръжения хляб - притеснява ме какъв набухвател да сложа... иска ми се да е с мая, но нали това са си живи дрожди - да не им стресирам стомахчетата на децата. За сега (пу-пу-пу) нямаме никакви проблеми със захранването, но и аз карам доста бавно с въвеждането. Има ли проблем да им замеся хляб според вас - със суха мая?

# 709
  • Мнения: 29 762
Liteto, не се вкарвай в такива филми...има готови сухари от ръж. Купи си от тях и готово!

# 710
  • София
  • Мнения: 15 252
А и това постепенно минаване през всички зърнени не е чаааак толкова необходимо.  Peace

# 711
  • Русе
  • Мнения: 39
Благодаря за отговорите  Hug Не умирам от желание да меся, просто в наше село (Русе) не намерих ръжени сухари  Sad можете ли да ми кажете на коя фирма има?
Предпочитам да въвеждам нещата бавно, т.к. в момента сме болни, всички вкъщи, начело с мен. Не искам да спирам със захранването (не знам до кога ще ни морят вирусите), за това съм решила едно по едно да ги въвеждам зърнените.

# 712
  • Мнения: 570
понеже и на нас ни предстои захранване с глутен, ми е интересно как се въвежда в масовия случай - с каши ли?
 
А и това постепенно минаване през всички зърнени не е чаааак толкова необходимо.  Peace
според вас кой е най-добрия вариант? И ако са кашите, после след тях как се минава на хляб, да речем?
Според вас кое е по добре, първо да предложа оризова каша или някаква глутенова? Не ми е ясно, ако въведа оризовата, след това ориза въведен ли е? И мога ли и как да го давам?
 Hug

# 713
  • Мнения: 2 562
А и това постепенно минаване през всички зърнени не е чаааак толкова необходимо.  Peace
Точно казано Peace Аз глутена го въведох с овесената каша на Хип,после направо пшенични сухари дадох с попарата(малката така и не я хареса)...После хляб,бисквити...Просто давах малки количества,всеки ден в продължение на един месец.Поне такива са препоръките при въвеждането на глутена!Да не се пропуска ден...Не мисля че трябва да се изреждат всички зърнени култури,дори и такива които самата аз и до сега не съм пробвала  Wink
peiota,ако си давала оризова каша,значи ориза е въведен!Вече може да го даваш,той не е от глутен съдържащите Peace

# 714
  • Мнения: 29 762
Не съм съвсем сигурна, но мисля, че на Елит имаше такива ръжени сухари (гръцки). В магазин за детски храни не може да няма. Аз не съм купувала още такива, но пък взех едни от спелта и мисля с тях да почнем попарата. Те са на Holle.

# 715
  • Мнения: 4 589
Liteto, не съм въвеждала глутен по ред на зърната. Въведох го с някаква каша, после започнах да давам всичко, сега давам различни видове хляб, не чета в кой какво има.

Не е нужно чак така стриктно да спазваш. Никой педиатър не препоръчва точно тази схема за въвеждане на глутена, хората казват просто започвах глутен. ние проблем не сме имали. Мая не съм давала, давала съм содени питки.

# 716
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Мирта, как смяташ да го приготвиш? Сухо АМ, добавено в пюрето, или с разтворено АМ?
Ако е първото - не е много добра идея. АМ е формула и е добре да се приготвя по начина, указан от производителя.


Смятам да го приготвя със сухо АМ. Всъщност така приготвям млечно-зеленчуковите пюрета. Явно е грешка. Thinking Малкият не иска да пие мляко от шише, единствено сутрин рано и вечер за приспиване е склонен да пие АМ. Давах с лъжица млякото, първоначално го ядеше, но сега го плюе. Така, че да му давам АМ преди или след пюрето е невъзможно, затова го слагам сухо в зел. пюре. Спазвам пропорциите - 30 гр. пюре, 1 лъж. мерителна АМ, добре се разтваря. Ако слагам разредено с вода мляко, то трябва да е само 30 мл., за да не стане много водно пюрето. Нали трябва да яде на всяко хранене мляко, как да го постигна иначе? Дайте акъл, как правите зеленчуковото пюре млечно?

# 717
  • София
  • Мнения: 15 252
Аз правех домашни пюрета и пасирах зеленчуците в кърма или в разтворено АМ.

# 718
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Виви, аз ползвам готови пюрета и на този етап нямам намерение да му готвя. Ще му слагам вече разтворено АМ, мисля, че няма да е повече от 30 мл. вода и 1 мер. лъжичка. Не знам колко ще е достатъчно, но иначе ще стане много рядко. Все пак няма да е като без хич.

# 719
  • Мнения: 348
Да попитам-ако давам каша от ориз и царевично брашно,значи ли че вече съм въвела царевицата  и мога ли да и дам без да се въвежда постепенно пюре в което има царевица?

Общи условия

Активация на акаунт