За кражбите докато спим...

  • 4 632
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На чужд гръб и 100 тояги нали .....  Sunglasses


Такива действия и последствията от тях именно с малцинството са непредвидими  Tired
Ако си сам ще ти пука само за гъза си т.е. по лесно се взимат мерки за саморазправа , но когато имаш деца е друго ...... ще спра да не доразвивам филма  Confused





Nansen Peace хубав съвет

# 31
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 755
Живо ме интересува темата. Напоследък около нас не остана непретършувана къща. И все на стари хора. Ама със завързване на хората, бой и т.н А не сме от обезлюдените села. У нас се разписаха точно преди година. Сложихме СОТ, ама в двора си влизат. Влудява ме мисълта, че някой може просто ей така да влезне, да си вземе нещо  и аз да съм безсилна. Наскоро пък в на мъжа ми една необитаема къща влезнали - 2 момчета българчета. /Той ако ги хване ще ги пречука от бой/ Знае кои са, полицаите му бяха казали да се оплаче официално и ще ги затворят за 6 м. Пък на него му дожаля ...идваше му да го гръмна!

# 32
  • Мнения: 234
Десс, след поста на Elliee кажи пак за тоягите.
Значи ако вържат и пребият твой близък няма да се саморазправяш щото имаш деца?
А ако са децата?

Много легенди за тез малцинства,тц тц...

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Десс, след поста на Elliee кажи пак за тоягите.
Значи ако вържат и пребият твой близък няма да се саморазправяш щото имаш деца?
А ако са децата?

Авторката търси разумен вариант или бъркам  Rolling Eyes иначе да най-лесно и бързо е това което ти и някои други предлагате  Peace

Става въпрос после от последствията  Tired могат да причакат децата , всичко може  Confused ..... Става ефекта на снежната топка  Rolling Eyes  

Иаках да кажа че после е непредвидимо , не се знае дали ще спрат или ще стане още по .....  Rolling Eyes Сега разбахте ли ме  Crazy




Цитат
Много легенди за тез малцинства,тц тц...
...за съжаление не са легенди ......

# 34
  • Мнения: 234
Авторката е използвала всички разумни средства и ние почнахме от там. До къде ще се стигне не знам. ..
Аз те разбрах,но съм толкова бясна,че полицията не си върши работата ,мързелите крадат,а ние се свиваме в черупките. И когато няма повече на къде да свиваме-се оправяме сами.

Щото естествения подбор не прощава.

# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
пухи-пухи Peace и аз те разбрах

# 36
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 755
Само да вметна, че не защитавам полицията. Когато бяха дошли за един случай с комшийте, сестра ми им казала, че и у нас са влизали /не сме се оплаквали щото за няколко медни котлета не вярвам да се задействат/ полицая само въздъхнал и казал "Ох, ми заключвайте се, че зимата и по-лошо ще става." Shocked Е, какво да очаквам?!

# 37
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Eми явно всичко опира до полицаите в конкретното населено място.
Нашите реагират светкавично.

Преди 2 години, в много ранна пролет, ми се обадиха съседите с кучетата до вилата, че цяла нощ кучетата им са обикаляли нашия имот и са лаели "на човек". На сутринта съседите са видели, че са разкачени капаците на прозорците на вилата.

Веднага се обадих по телефона в РПУ-то на окръжния град и се представих, като разказах случката, базирана на преразказ от съседи и оставих мобилния си телефон.

Точно след 5 минути ми се обади нашия квартален, вече на път за вилата. (Уточнявам, че до този момент не го познавах.)
След още 5 минути беше вече вътре и правеше оглед, съседката с кучетата му беше поемно лице. Взломна кражба не се установи, вероятно капаците или са се отворили от вятъра, или ако са отваряни от човек, то той се изплашил от кучетата и е избягал.

В последствие се оказа, че имало няколко подобни сигнала и се започна с нощното дежурене, като в дежурствата са се включвали и горските.

Ми няма вече нападения.

Съвет: Пускайте непрекъснато жалби в полицията, с вх. №-ра и се обаждайте за резултати.

Сезирайте я тази полиция.

# 38
  • Мнения: 234
полицая само въздъхнал и казал "Ох, ми заключвайте се, че зимата и по-лошо ще става."

Този е сезиран.И ?

# 39
  • Мнения: 14 830
Явно това е навсякъде. Майката на наш приятел живее на село и миналата зима се беше принудила да си внесе дървата  вътре в къщата , в друга стая защото нищо не ги спираше

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
полицая само въздъхнал и казал "Ох, ми заключвайте се, че зимата и по-лошо ще става."

Този е сезиран.И ?

Не е!

Има ли писмено доказателство, сочещо неговото сезиране, нещо жалба, сигнал? Една комшийка казала...

А да видиме, ако завалят жалби и сигнали в районното дали ще вдига раменете този полицай. Нали им искат сводка за жалбите и сигналите, какво ще рапортува на висшестоящия?

# 41
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 755
Без да искам темата да завие в друга посока. чувала съм, че местните СОТаджии са във връзка с мангалите. Нямам доказателства.
Нека върнем темата към това ние какво може да направим сами.
 Nansen, друг личен пример. Преди години баща ми "сгащи" един докато се прехвърляше през оградата с откраднатото. Онзи избяга и си заряза колелото. Баща ми се оплака, каза на полицията че го е видял, знае го кой е, взел му е колелото. След няколко дни полицая дойде да МОЛИ баща ми да му върнел колелото, че му омръзнало онзи да ходи да го дрънка да му го върнат.

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами то аз давам реален съвет за справяне, базиран на личен опит.

Иначе изключения много, ама те само потвърждават правилото.

Търсете си правата по надлежен ред.

Чао

# 43
  • Мнения: 662
Nansen, по-скоро мога да кажа, че развититето при теб е изключение.И хич не е показателно за действителността, в която от двадесетина години, живее голяма част от населението по селата.
Със сигурност, ако говорим за по-голямо населено място или такова с районно, има опция да се натиснат полицаите /да не започваме темата пък защо трябва да ги молим или подсещаме да си вършат работата/, но в безброй малки селца положението е отчайващо.Причините са много и всички ги знаем, но това не променя реалността.

# 44
  • Мнения: 10
а с кучето проблема какъв е, имам немска овчарка, не дава да припари непознат в двора, освен ако не е съпровождан от някой от семейството.

Общи условия

Активация на акаунт