За кражбите докато спим...

  • 4 628
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 401
Всяка нощ или почти всяка нощ докато спим в двора се влиза и се краде.Не са скъпи неща дърва,орехи,някой неприбран инструмент...И не само у нас...
Вероятно на всеки или почти на всеки му се е случвало.Е напоследък у нас е ежедневие а не инцидент.
Да видим какво може да се направи:ограда,заклчюва се,кучето е неефективно,монтирани сензори за движение с прожектор явно никого не притесняват,мисля си ако се вземат камери,а разхода е сериозен записа не е доказателство. Без да засягам етническата тема съм напълно наясно колко сме толерантни към такива посегателства и към тези дето са ги превърнали в препитание.....
Да направим хайка и да заловим някой с каквото е понесъл пак не е решение защото под определена стойност не се подвеждал под отговорност....Ако му дръпнат един бой току виж се оказало че законът погнал нас  newsm78.
Това вече го проверих като посетих районен инспектор.
Направо не се сещам какво да направя.Не мразя никого ,не търся насилие и саморазправа.Само искам да спрат да ни крадат И НАИСТИНА НЕ ЗНАМ  КАК. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 234
Миналата седмица и у нас така.
Нищо важно,но къв е тоя,че ще взема чужди вещи-не е положил труд за парите вложени в тях.
Размина му се ,щото ако го беше барнал мъжа ми ooooh!
Сложихме аларми и лампи със сензор.
Ми да дойде пак,като изяде боя да ходи да обяснява що и къде го е ял. Въпрос на време е при нас.
Хич не съм толерантна.Краде се не от бедност,а от мързел.

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 15:26 от пухи-пухи

# 2
  • Мнения: 4 401
Търся съвет за ефективно решение.Даже си мислехме да потърсим от онези забранените капани,но май пак попадаме под ударите на закона.
Видели сме се в чудо.Дайте идеи ,моля!

# 3
  • Мнения: 234
Търся съвет за ефективно решение.Даже си мислехме да потърсим от онези забранените капани,но май пак попадаме под ударите на закона.
Видели сме се в чудо.Дайте идеи ,моля!

И кой ще ми каже вкъщи какво да си слагам? Какви са тези капани?

# 4
  • Мнения: 4 401
 newsm78Проблема е ,че като свършат нещата по двора ще влязат и у дома ,а ако се защитим ще сме подсъдни.Ще ни съсипят живота.Ни да се защитиш ни да си траеш.Все си потърпевш  Rolling Eyes.


п.п.
''меча стъпка'' по старите къщи има по мазетата от време оно.

# 5
  • Мнения: X
Това с капаните е добра идея - нали е вкъщи, какво ще прави някой си у вас, че да се хване в капана. Ти можеш всичко да си сложиш. Но трябва и камери, ад има черно на бяло кога и как се е случило...

# 6
  • Мнения: 4 401
Проблема е ,че осакатяват жестоко крака и независимо че е в моя собственост нося наказателна отговорност.Проучила съм.
Камерите са само информативно.Инвестицията е поне 550 -700 лв newsm78

# 7
  • Мнения: 4 300
Единственият изход е заключване на всичко+ СОТ.
 Между другото, откраднатите ви инструменти после ходят и ги продават пак по дворовете.

# 8
  • Мнения: 4 401
Единственият изход е заключване на всичко+ СОТ.
 Между другото, откраднатите ви инструменти после ходят и ги продават пак по дворовете.
Сот има ,но за къщата.В двор сот не слагат.

# 9
  • Мнения: 4 300
Ами нали това писах- инструментите се прибират в мазе, килер, таван или каквото там имате, но в къщата, заключени.

# 10
  • Мнения: 4 401
Рокси краде се всичко дето може да се продаде...Не може да се прибере всичко..Има дворна декорация...
Питам как да прекратя кражбите.

# 11
  • Мнения: 234
Куче имате ли?

Две каракачански овчарки са добри стражи  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 401
Куче имате ли?

Две каракачански овчарки са добри стражи  Laughing
Да голямо,породисто и много зло.Направо незнам какво са му направили Shocked.

# 13
  • Мнения: 234
Куче имате ли?

Две каракачански овчарки са добри стражи  Laughing
Да голямо,породисто и много зло.Направо незнам какво са му направили Shocked.

Убили ли са го?

# 14
  • Мнения: 4 300
Аз разбирам, че отговорът не ти харесва, но за съжаление това е истината-на двора се оставя само това, което можеш да прежалиш ( не знам какво се има предвид под дворна декорация, темата започна с инструменти и дърва, а това са неща, които могат да бъдат прибрани). Кучето помага относително, ама щом и това не ви спасява, следващата стъпка е да утрепеш някой, да си държиш заредена пушка до входната врата и да дежурите на почивки.

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
напълнете му задника със сол.

# 16
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
В родния ми дом миналото лято за влезли в апартамента докато баща ми е спял. Той взима валериан, спи много дълбоко и хърка шумно, трудно се буди. У нас са били и майка и брат ми.
Понякога не знам дали да се възущавам от наглостта или да съм благодарна, че баща ми не се е събудил, да не го наранят. Страшно е.

# 17
  • Мнения: 234
напълнете му задника със сол.

 Mr. Green добра идея.

# 18
  • Мнения: 4 401
пухи  жива е животинката,но е неузнаваема.Незнам нямам обяснение и за мен е изненада.
А после ще ме защитите ли.Щото няма кой да ми отгледа детето.

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
абе те да разберат че там стрелят , пък чакай после да се върнат.

# 20
  • Мнения: 234
абе те да разберат че там стрелят , пък чакай после да се върнат.

 smile3521

Защо си толкова наплашена?
 Един як,унижаващ бой ще свърши добра работа.
Мъжка рода нямаш ли? Една вечерна засада в тази дворна постройка и да обясняват после какво са правили там.

# 21
  • Мнения: 662
mamamari, някоя нощ ги изчаквате да си тръгнат, после няколко по-яки мъже ги настигат извън имота ви и ги пребиват.Ако се осмелят да се оплачат в полицията, отричате-било е извън вашите владения и нямате представа.Малко дивашки начин, но с такива хора...

Относно капаните-бъди внимателна, защото е напълно възможно в нашата сбъркана държава да осъдят накрая вас, имаше подобен случай преди години.А и циганите са доста отмъстителни, най-малката драма после ще са ви откраднатите вещи.

Хрумва ми и друг вариант, не знам дали реално някое предаване ще се заинтересува, но опитайте.Сложете камери и няколко пъти заснемете грабежите им, хубаво ще е да се виждат лицата им.Едновременно с това сигнализирайте органите на реда, те най-вероятно няма да са особено ефективни, разбира се.И след това предоставете кадрите на някое предаване, тип "Господари на ефира", може да има ефект, поне до толкова, колкото полицията да си свърши работата.



# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Преди години в лозята на една известна фирма върлуваха цигани, като узрее гроздето и вечер като косери вътре. Да обаче една сутрин намерили 2 циганина вътре .. леко застреляни. От тогава никой не краде там... защо ли.

# 23
  • Мнения: 234
"леко застреляни"  Joy Joy Joy

да,защо ли?  Wink

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Преди години в лозята на една известна фирма върлуваха цигани, като узрее гроздето и вечер като косери вътре. Да обаче една сутрин намерили 2 циганина вътре .. леко застреляни. От тогава никой не краде там... защо ли.

Ами ако решат да отмащават  Rolling Eyes ако предприеме нещо подобно авторката  Confused .........  Хайде на не си припомняме случаи такива ...още са пресни  Tired

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
е, затова със сол, не със съчми ...
то тоя страх ги прави безстрашни точно тези нагляри.

# 26
  • Мнения: 234
Заради страха от евентуално отмъщение да се оставя да ме изнасилят,пребият,убият?
Или мъжът ми семейството?

И интересно тези ромски косери що не са тръгнали да отмъщават.....

# 27
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
По новините ,даваха за едно село със същият проблем.
 На тухлената ограда си бяха сложили счупени бутилки и ги бяха залели с бетон. Стърчат само стъклата. Така ,че ако прескачат се порязват . Допълнително се слага и бодлива тел. Peace
Грозно е ,но ефективно. 

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Кажете на кварталния бе, там, където имаме вила кварталните яко дежурят нощно време и явно яко бият. Защото откакто започнаха с нощните обиколки, дворните кражби спряха.

Е, бяха изкопали на майка ми няколко рододендрона, ама друго не е пипано, нито в къщата е влизано, нито в бараката с дърва и инструменти.

И не едно куче, а няколко.

Предвид факта, че нашето е вила, кучета нямаме, но кучетата на съседите своят нашия имот, и  се хвърлят като бесни срещу непознат. А рододендроните явно ги е крал някой, който кучетата познават.

# 29
  • Мнения: 234
Ела да видиш нашия квартален. Мушмурок. По-скоро него ще набият.

# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На чужд гръб и 100 тояги нали .....  Sunglasses


Такива действия и последствията от тях именно с малцинството са непредвидими  Tired
Ако си сам ще ти пука само за гъза си т.е. по лесно се взимат мерки за саморазправа , но когато имаш деца е друго ...... ще спра да не доразвивам филма  Confused





Nansen Peace хубав съвет

# 31
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Живо ме интересува темата. Напоследък около нас не остана непретършувана къща. И все на стари хора. Ама със завързване на хората, бой и т.н А не сме от обезлюдените села. У нас се разписаха точно преди година. Сложихме СОТ, ама в двора си влизат. Влудява ме мисълта, че някой може просто ей така да влезне, да си вземе нещо  и аз да съм безсилна. Наскоро пък в на мъжа ми една необитаема къща влезнали - 2 момчета българчета. /Той ако ги хване ще ги пречука от бой/ Знае кои са, полицаите му бяха казали да се оплаче официално и ще ги затворят за 6 м. Пък на него му дожаля ...идваше му да го гръмна!

# 32
  • Мнения: 234
Десс, след поста на Elliee кажи пак за тоягите.
Значи ако вържат и пребият твой близък няма да се саморазправяш щото имаш деца?
А ако са децата?

Много легенди за тез малцинства,тц тц...

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Десс, след поста на Elliee кажи пак за тоягите.
Значи ако вържат и пребият твой близък няма да се саморазправяш щото имаш деца?
А ако са децата?

Авторката търси разумен вариант или бъркам  Rolling Eyes иначе да най-лесно и бързо е това което ти и някои други предлагате  Peace

Става въпрос после от последствията  Tired могат да причакат децата , всичко може  Confused ..... Става ефекта на снежната топка  Rolling Eyes  

Иаках да кажа че после е непредвидимо , не се знае дали ще спрат или ще стане още по .....  Rolling Eyes Сега разбахте ли ме  Crazy




Цитат
Много легенди за тез малцинства,тц тц...
...за съжаление не са легенди ......

# 34
  • Мнения: 234
Авторката е използвала всички разумни средства и ние почнахме от там. До къде ще се стигне не знам. ..
Аз те разбрах,но съм толкова бясна,че полицията не си върши работата ,мързелите крадат,а ние се свиваме в черупките. И когато няма повече на къде да свиваме-се оправяме сами.

Щото естествения подбор не прощава.

# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
пухи-пухи Peace и аз те разбрах

# 36
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Само да вметна, че не защитавам полицията. Когато бяха дошли за един случай с комшийте, сестра ми им казала, че и у нас са влизали /не сме се оплаквали щото за няколко медни котлета не вярвам да се задействат/ полицая само въздъхнал и казал "Ох, ми заключвайте се, че зимата и по-лошо ще става." Shocked Е, какво да очаквам?!

# 37
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Eми явно всичко опира до полицаите в конкретното населено място.
Нашите реагират светкавично.

Преди 2 години, в много ранна пролет, ми се обадиха съседите с кучетата до вилата, че цяла нощ кучетата им са обикаляли нашия имот и са лаели "на човек". На сутринта съседите са видели, че са разкачени капаците на прозорците на вилата.

Веднага се обадих по телефона в РПУ-то на окръжния град и се представих, като разказах случката, базирана на преразказ от съседи и оставих мобилния си телефон.

Точно след 5 минути ми се обади нашия квартален, вече на път за вилата. (Уточнявам, че до този момент не го познавах.)
След още 5 минути беше вече вътре и правеше оглед, съседката с кучетата му беше поемно лице. Взломна кражба не се установи, вероятно капаците или са се отворили от вятъра, или ако са отваряни от човек, то той се изплашил от кучетата и е избягал.

В последствие се оказа, че имало няколко подобни сигнала и се започна с нощното дежурене, като в дежурствата са се включвали и горските.

Ми няма вече нападения.

Съвет: Пускайте непрекъснато жалби в полицията, с вх. №-ра и се обаждайте за резултати.

Сезирайте я тази полиция.

# 38
  • Мнения: 234
полицая само въздъхнал и казал "Ох, ми заключвайте се, че зимата и по-лошо ще става."

Този е сезиран.И ?

# 39
  • Мнения: 14 830
Явно това е навсякъде. Майката на наш приятел живее на село и миналата зима се беше принудила да си внесе дървата  вътре в къщата , в друга стая защото нищо не ги спираше

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
полицая само въздъхнал и казал "Ох, ми заключвайте се, че зимата и по-лошо ще става."

Този е сезиран.И ?

Не е!

Има ли писмено доказателство, сочещо неговото сезиране, нещо жалба, сигнал? Една комшийка казала...

А да видиме, ако завалят жалби и сигнали в районното дали ще вдига раменете този полицай. Нали им искат сводка за жалбите и сигналите, какво ще рапортува на висшестоящия?

# 41
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Без да искам темата да завие в друга посока. чувала съм, че местните СОТаджии са във връзка с мангалите. Нямам доказателства.
Нека върнем темата към това ние какво може да направим сами.
 Nansen, друг личен пример. Преди години баща ми "сгащи" един докато се прехвърляше през оградата с откраднатото. Онзи избяга и си заряза колелото. Баща ми се оплака, каза на полицията че го е видял, знае го кой е, взел му е колелото. След няколко дни полицая дойде да МОЛИ баща ми да му върнел колелото, че му омръзнало онзи да ходи да го дрънка да му го върнат.

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами то аз давам реален съвет за справяне, базиран на личен опит.

Иначе изключения много, ама те само потвърждават правилото.

Търсете си правата по надлежен ред.

Чао

# 43
  • Мнения: 662
Nansen, по-скоро мога да кажа, че развититето при теб е изключение.И хич не е показателно за действителността, в която от двадесетина години, живее голяма част от населението по селата.
Със сигурност, ако говорим за по-голямо населено място или такова с районно, има опция да се натиснат полицаите /да не започваме темата пък защо трябва да ги молим или подсещаме да си вършат работата/, но в безброй малки селца положението е отчайващо.Причините са много и всички ги знаем, но това не променя реалността.

# 44
  • Мнения: 10
а с кучето проблема какъв е, имам немска овчарка, не дава да припари непознат в двора, освен ако не е съпровождан от някой от семейството.

# 45
  • Мнения: 4 401
а с кучето проблема какъв е, имам немска овчарка, не дава да припари непознат в двора, освен ако не е съпровождан от някой от семейството.
Същото и до толкова агресивно,че се налага да бъде държано на дебела верига.Разхожда се вечер късно и сутрин рано до нас в гората .На два пъти в обсега на повода ако попадне животно бива жестоко разкъсано.Иначе не дава признаци на агресия направо се нахвърля ''на сигурно''.
Даже сме се притеснявали някой да не влезе в обсега на веригата или да се скъса веригата.Нямам обяснение как са минали покрай кучето.То не пускаше никого.Даже и  на мъжа ми е налитало.
Разговарях с районния.В понеделник ще отида да си подам писмено жалбата.

# 46
  • Мнения: 10
а с кучето проблема какъв е, имам немска овчарка, не дава да припари непознат в двора, освен ако не е съпровождан от някой от семейството.
Същото и до толкова агресивно,че се налага да бъде държано на дебела верига.Разхожда се вечер късно и сутрин рано до нас в гората .На два пъти в обсега на повода ако попадне животно бива жестоко разкъсано.Иначе не дава признаци на агресия направо се нахвърля ''на сигурно''.
Даже сме се притеснявали някой да не влезе в обсега на веригата или да се скъса веригата.Нямам обяснение как са минали покрай кучето.То не пускаше никого.Даже и  на мъжа ми е налитало.
Разговарях с районния.В понеделник ще отида да си подам писмено жалбата.
Явно и за това имат някакъв метод, който не знам, искрено ти съчувствам и пожелавам нещата да се оправят бързо.

# 47
  • Мнения: 4 668
А каква е ползата от вързано куче  Rolling Eyes Винаги ми е било чудно ?
нали трябва да е пуснато , за да може да хване крадците ... на веригата какво да направи , нищо ... и най - вероятно са го упоили да не лае . Случва се много често . Макар , че е прийом използван от малко по - друг тип крадци ... не от циганите - кокошкари .

Преди няколко години един наш познат имаше инцидент - влезли са в двора двама и то докато той с приятели е пиел биричка в задния двор . Кучето му от пословично зла порода се хвърля на единия точно преди да влязъл в къщата . За няколко минути го е направило на кайма  Confused ... Човека две години обикаля по съдилища и накрая даде доста сериозна сума да се оправи . Излезе виновен , затова , че кучето му е нападнало наглеца ... та не знам ... с това беззаконие какво ще се прави . Факт е обаче , че след като се разчу за кучето - убиец , повече посегателства не е имало .
Отдавна моля мъжа ми да си вземем такова куче  Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 20:26 от Нел

# 48
  • Мнения: 1 296
В провинцията, където ни е къщата е същата работа.
Кражби, набези, разбивания....Нямам представа какво правят на кучетата, упояват ли ги с нещо, но в нощта на кражбите нито лаят, нито се джавкат newsm78
Радвам се, че в последно време хората се навиха да наемат охранителна фирма и сега нощите в селото са сравнително спокойни. Колкото и да нямат пари, отделят си 10 по  лева месечно и си плащат. Предлага се дори и СОТ срещу по-висока такса.

# 49
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 078
Да те осъдят,защото си се защитил.. ooooh!

# 50
  • Мнения: 10

mamamari - каква порода е вашето куче ?

Според това, което пише е немска овчарка - същество много по-интелигентно от нощен обирджия на хорските дворове.

# 51
  • Мнения: 106
Ние също живеем в къща на село ,но слава Богу не сме имали такъв проблем.

П.С. имаме 3 кучета от които едно постоянно пуснато.

# 52
  • Мнения: 2 480
Нямам обяснение как са минали покрай кучето.

Филия хляб, намокрена с ракия.


"В Южна Африка за охрана на овчите стада се използват... щрауси. Същата длъжност щраусите изпълняват и в Австралия. Тези огромни  птици, които не  могат да летят, са изключително силни. Не е чудно, че крадците се боят от тях като от огън. Един от колекционерите на старинни автомобили в град Ламберт, Мисисипи, използва за телохранител именно щраус. Преди това били „разжалвани" двата добермана, охраняващи колекционера по-рано."-цитат

Последна редакция: пн, 31 окт 2011, 02:53 от vl

# 53
  • Мнения: 2
Без да съм прочел цялата тема ама само пушка/пистолет с ГУМЕНИ патрони му е майката. Или ловна с патрони с морска сол  #2gunfire #2gunfire
Две - три вечери няма да се наспиш обаче после ще има да си перат насраните гащи  Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 4 401
vl .не всяко куче яде хляб  Embarassed,а това с щраусите отпада щото и мен ме е страх и  малко дете имам.
Организираме се на местна почва да свършим работата на полицията .
 

# 55
  • София
  • Мнения: 6 361
мисля, че спасение няма - не и по единично. цяла селска България е пропищяла. пушки, сачми, капани, жици - всичко това после е на ваш гръб. полицията, освен на вилата на Нансен, не е известно да е помогнала някъде.

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.

# 56
  • Мнения: 106
мисля, че спасение няма - не и по единично. цяла селска България е пропищяла. пушки, сачми, капани, жици - всичко това после е на ваш гръб. полицията, освен на вилата на Нансен, не е известно да е помогнала някъде.

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.
Чак пък цяла... В нашето село съм чувала за единични случай на кражби по домовете ,може би защото имаме малко цигани.

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
мисля, че спасение няма - не и по единично. цяла селска България е пропищяла. пушки, сачми, капани, жици - всичко това после е на ваш гръб. полицията, освен на вилата на Нансен, не е известно да е помогнала някъде.

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.

Без изобщо да хваля полицията, ама пази цялото село, та не е само нашата вила.

# 58
  • Мнения: 0
Куче (кучета), големички и лошави вършат чудеса !  Grinning

# 59
  • Мнения: 234

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.

Подкрепям!


Не само циганите крадат по селата.Миналата година хванаха 3-ма младежи българи.Единият от нашето село,другите двама от съседното. Първия подава нужната информация,другите шетат.

# 60
  • Мнения: 4 401
 newsm78 Па и изборите минаха та вече даже и нама кой да ни обещае  нещо да ни излъже  де ,ама поне надежда да ни вдъхне.. Confused

# 61
  • Мнения: 234
newsm78 Па и изборите минаха та вече даже и нама кой да ни обещае  нещо да ни излъже  де ,ама поне надежда да ни вдъхне.. Confused


А аз не искам да ме "утешават" с "заключи се добре,защото ако го гръмнеш докато те изнасилва или убива ще го лежиш"  ooooh!

# 62
  • Мнения: 106
Според мен ако стреля мъжът ти във въздуха 1-2 пъти няма да се върнат втори път мангалите...

# 63
  • Мнения: 1 296
Според мен ако стреля мъжът ти във въздуха 1-2 пъти няма да се върнат втори път мангалите...
Има резон Peace.
По-миналата зима в нас бе влязъл най-крадливия мангасарян от селото. Търсел печка Rolling Eyes, все едно е оставил такава в нас.
И то аз съвсем случайно го засякох, излизайки да сложа на парното. А беше кучи студ и всички други бяха в къщата. До този момент външната дворна врата никога не се заключваше през деня.
Питам го - ,,Какво търсиш из двора ни,,
Отговора - ,,Печка,,.
Предупреждавам го - ,,Изчезвай веднага, защото знаеш, че мъжа ми не си поплюва и ще те застреля като куче.,,
Мангасаряна - ,,Айде бе, ама дали ще посмее?,,
Напусна двора ни. Следователно като казах на мъжа ми, два часа стоях заедно с него на снега, а той със заредена пушка. Адски се разлюти Twisted Evil
След два часа мангасаряна се задава по улицата, но нищо не подозира.
Мъжа ми го изчака да стигне до входната порта и почти на метър от него стреля във въздуха. След което го предупреди - ,,Този път сачмите бяха във въздуха. Следващият път ще са в тебе.,,
Та, да чукам на дърво, повече проблеми и набези не сме имали от този случай. Хем аз понякога съм с малкия по два-три месеца там съвсем сама.
Но в общи линии за тези крадливи напасти трябва навсякъде по населените места с повишени набези, да има по един кмет, тип ,,Ценко Чоков,, от врачанското с. Галиче Joy Joy

# 64
  • Мнения: 106
Според мен ако стреля мъжът ти във въздуха 1-2 пъти няма да се върнат втори път мангалите...
Има резон Peace.
По-миналата зима в нас бе влязъл най-крадливия мангасарян от селото. Търсел печка Rolling Eyes, все едно е оставил такава в нас.
И то аз съвсем случайно го засякох, излизайки да сложа на парното. А беше кучи студ и всички други бяха в къщата. До този момент външната дворна врата никога не се заключваше през деня.
Питам го - ,,Какво търсиш из двора ни,,
Отговора - ,,Печка,,.
Предупреждавам го - ,,Изчезвай веднага, защото знаеш, че мъжа ми не си поплюва и ще те застреля като куче.,,
Мангасаряна - ,,Айде бе, ама дали ще посмее?,,
Напусна двора ни. Следователно като казах на мъжа ми, два часа стоях заедно с него на снега, а той със заредена пушка. Адски се разлюти Twisted Evil
След два часа мангасаряна се задава по улицата, но нищо не подозира.
Мъжа ми го изчака да стигне до входната порта и почти на метър от него стреля във въздуха. След което го предупреди - ,,Този път сачмите бяха във въздуха. Следващият път ще са в тебе.,,
Та, да чукам на дърво, повече проблеми и набези не сме имали от този случай. Хем аз понякога съм с малкия по два-три месеца там съвсем сама.
Но в общи линии за тези крадливи напасти трябва навсякъде по населените места с повишени набези, да има по един кмет, тип ,,Ценко Чоков,, от врачанското с. Галиче Joy Joy
Точно за това говоря ,повечето са страхливи Peace

# 65
  • Мнения: 234
От пушка и дърво мангасарян много го е шубе.

Общи условия

Активация на акаунт