Кори за баница в Германия

  • 7 012
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 978
Мерси, Мегстар. Запалихте ме нещо с тези кори за баница и предколедно настроение. Ще взема да се стегна. А Хонда като ми дойде на гости другата седмица да зема да я гостя с неймата содена питка. Wink

# 31
  • Мнения: 4 399
Само ти се струва! То големи описания как точно се правела , кой какво слагал , как се била получила и т.н. Написах го във връзка със станалото много модно напоследък местене на теми. И сега ме учудва, че тема ,. която наистина не е за тук си стои. Абсолютно нищо лично, просто ако трябва да спазваме някакви принципи нека ги спазваме, а?

Мисля че Биба ти отговори много ясно защо темата не е за готварския форум. Ти наистина ли мислиш че някой в готварския форум го интересува къде да си купи кори за баница в Германия??? Или как се прави баница точно с тия кори??? А виждала ли си такива кори и знаеш ли колко са различни от тия в БГ?

# 32
  • Мнения: 1 399
Или как се прави баница точно с тия кори??? А виждала ли си такива кори и знаеш ли колко са различни от тия в БГ?
Ааа, такива кори има и в България Laughing Laughing Не са турски, български са, но по описание са същите - кръгли и малко по-дебели. Междудругото са страхотни, точно като домашно точени, но за съжаление се намират само по малките магазинчета и то не винаги.
Но, тази тема си е за тук Wink

# 33
  • Мнения: 1 178
Мерси, Мегстар. Запалихте ме нещо с тези кори за баница и предколедно настроение. Ще взема да се стегна. А Хонда като ми дойде на гости другата седмица да зема да я гостя с неймата содена питка. Wink

содена  newsm78 в тази, от същата тема няма сода, да не бъркам нещо?
Би ли ми дала рецептата, че не ми се ще да се излагам Blush

# 34
  • Мнения: 978
Не мисля, че си се объркала. нямам рецепта. тепърва ще търся. Laughing

# 35
  • Мнения: 239
Аз пък си купувам гръцки тънки кори за баклава и баницата с тях става страхотна. От турски магазин сьщо съм купувала кори, но изрично казвам за баклава / те са тънки, а тези дебелите /се излъгах само веднъж да си купя и не ми хареса каква груба баница стана.
Весела коледа!

# 36
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аууу, Дидка, и ти да си мълчиш досега за тези кори. ooooh! Я кажи и как се прави точно баницата, пък аз като направя ще те почерпя. Mr. Green (и на кой рафт да ги търся - сериозно питам?)

# 37
  • Мнения: 7 430
Аууу, Дидка, и ти да си мълчиш досега за тези кори. ooooh! Я кажи и как се прави точно баницата, пък аз като направя ще те почерпя. Mr. Green (и на кой рафт да ги търся - сериозно питам?)

Ами той Миро ги прави Embarassed  единия път ги прави с яйце и сиренце и кашкавал, а другия път с кайма Wink предварително запържена и после я увиваш в корите Wink...ама самите кори са много вкусни Crazy каквото и да сложиш ще е вкусно

А местонахождението им е в хладилниците Wink

# 38
  • Мнения: 978
Viara, ето ти отговора за корите- купуваш гръцки, а не турски. Wink

# 39
  • Мнения: 11 315
Леле, то за малко бой да стане за едни тъпи кори за баница ooooh!
То човек тема да не пусне и веднага - Да я местим ли или да не я местим (голямо хамлетуване пада hahaha)
По тоя повод смятам да пусна една друга тема! Naughty

Но да се върна на питанките
Фрея, аз ползвах от турското сирене в Лидл дето на питчици. Та на тия 4 яйца сложих питка и половина (марката му е Софра и е в високи цилиндрични консерви)

Уайт Р, да ти кажа не знам за повечето мазнина, но просто споделих как на мен ми стана. Номера е просто да се напръскат предварително корите. И понеже са по дебелички, поеха от мазнината. Но не съм се оливала, че да "плува" както се вика

Мама на Близначки, видях че имаше и кори за щрудел, взех и от тях, но ще ги пробвам след няколко дена, да се надявам, че и те струват.
Имаше ги на същия рафт
Дидка, то баница не остана, ти питаш дали е станала ooooh!  Embarassed Embarassed

Гарванче, ще ти дам идея аз как направих моите късмети за коледния купон на хора -  разпечатах точно тия късмети дето Хонда ги беше дала и ги нарязах на лентички. Нанизах ги на клечки за зъби и след като изпекох баницата ги набучих отгоре, като предварително нарязах на парчета според списъка колко маймуни щяхме да купонясваме
Идеята много им хареса, всеки си тегли парченце, четоха, превеждах, смяха се, а и баницата им хареса на вкус (но тя беше от последните български кори)

Мегстар, съжалявам че до ваше село няма Кауфланд. То не че в нашето има, ама в съседния град има и ходихме до там. Не получавате ли в събота рекламните брошури да видиш къде в близост имате Кауфланд?

# 40
  • Мнения: 978
Звезда, много е хубава идеята в действителност. Прати ми, моля те линк към тези Хондини късмети.
Темата си е много на място, не се коси.

# 41
  • Мнения: 11 315
Звезда, много е хубава идеята в действителност. Прати ми, моля те линк към тези Хондини късмети.
Темата си е много на място, не се коси.
Понеже не ми се рови, а се сетих че точно тия на Хонда не си ги копнах на компа, пускам ти едни други, които си ги копнах, но пак бяха в една от Коледните теми тук
1.Здравето на теб се падна
няма вече болест гадна
здрав ще си през таз година
бодър, весел - до амина...

2.На Теб се пада Път далечен,
да скиташ вечно си обречен,
но тук във родната ти къща
една любов ще те завръща

3.На теб Учение се пада,
май това ти най-приляга,
не измисляй как да кръшкаш,
имаш още изпити да тръшкаш.

4.А за теб ще е Веселие,
това ще е нормално ежедневие,
ще се редят купон подир купон,
от теб се чака да им даваш тон.

5.Тази година ще си много влюбен
и от Любов дори загубен,
не се колебай да подадеш ръка,
той, светът, си се върви така.

6.На теб Мързелът се пада,
да мързелуваш ти приляга,
съвсем ще му отпуснеш края,
но късмет ще намериш ли, не зная

7.Ще се Трудиш здраво таз' година,
няма как, времето отмина,
който иска да е добре обут,
ще трябва да положи малко Труд.

8.ЖЕНИТБА днес късметът ти вещае,
но след още мъничлко години...
сега ще срещнеш своята любов мечтана
и щастлив ще си защото тя ще е безкрайна

9.Бяла спретната къщурка
с две коли отпред
с басейнчето в двора
и с мраморен колзет...

10.Нека си неукротим
като динозавър Рекс.
И през новата година
ти се пада страстен Секс.

11.Повече късмет ще имаш догодина
може да отидеш в чужбина
и ще бъдеш много изненадан ти
от това колко много ти върви

12.Радостен ще бъдеш таз година
колкото за двайсетима
на лицето усмивката ти ще цъфти
и цяла година няма да я сваляш ти

13.Лалалала не гледай тъпо, а запей със мен
защото цялата година ще е като цял рефрен
ще е между сладка песничка от джу бокс
и между ремикс на Карл Кокс

14.Щракай си със пръсти, Свиркай си с уста
таз година нова ще е пълна с веселба
с весели игри , купони и закачки
тебе те очакват дни и то прекрасни

15.Приятелите свои не забравяй
миговете с тях прекрасни изживявай
обичта си цяла дай на тях
и те ще продължат да се множат

16.В джобчето ти няма смеки и бонбонки този път да дрънкат
и парички все от теб ще врънкат
нищо, затова поне родителите няма да ти мрънкат

17.Таз година с ново гадже ще се уредиш
и със таз любов прекрасна
и догодина ти ще си седиш

18. Мечтите ти прекрасни
да се сбъднат до една
и да забравиш миговете най-ужасни
за да сияеш ти като звезда

19.Здраве,щастие,успех
ти носи тоз късмет
от тях няма да се оттървеш
ще бъдеш вечено радостен и свеж

20.Цветята символи на любовта са
подарявай без да се скъпиш
показвай че обичаш безгранично
а не кротичко да си седиш

21.Успешна ще ти бъде таз година
във бележника шестички ти ще имаш
в личен план ще бъдеш толкова щастлив
че даже май ще полетиш

22.Лицето ти от щастие да грее
сърцето ти от любов да закипи
и нека всички птички на света да пеят
защото тоз късмт изтегли ти

Общи условия

Активация на акаунт