Избор на сушилня - 2

  • 143 893
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 343
И аз започнах да се заглеждам по сушилните. При нас вече си е направо необходимост! Спряла съм се на 2 вида и ще помоля за мнение:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/686026/P11100201/Sushilnya … BERG-TKF-7451-A30

http://www.technomarket.bg/products/09112091/aeg-t-75470ah

Предварително благодаря!

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Ако имаш възможност отиди да ги видиш на живо, по параметри мисля , че първата ще има малко по-малка консумация на ток , но според мен е по "дървена" като дизайн , като шум нямам идея как са, предполагам че АЕГ-то е по-добре и от двете гледни точки .

# 677
  • Мнения: 343
Да, характеристиките им са едни и същи. AEG-то е с малко по-нисък разход на ел.ен. 1.52kW, срещу 1.67kW. Разликата е незначителна. Като шум и двете ги дават 65дБ. Но пък разликата в цената им е около 230лв. мисля... /сега АЕГ-то е на промоция в Техномаркет/. От друга страна имам уреди на АЕГ, от които съм много доволна, а другата марка не ми е позната изобщо...

# 678
  • Мнения: 0
Да, характеристиките им са едни и същи. AEG-то е с малко по-нисък разход на ел.ен. 1.52kW, срещу 1.67kW. Разликата е незначителна. Като шум и двете ги дават 65дБ. Но пък разликата в цената им е около 230лв. мисля... /сега АЕГ-то е на промоция в Техномаркет/. От друга страна имам уреди на АЕГ, от които съм много доволна, а другата марка не ми е позната изобщо...

Предполагам разликите между двете са незначителни, вземи тази която ти допада като външен вид и програми. Bloomberg е стара германска фирма, която през 2002 година заедно с австрийската elektrabregenz са купени от турската фирма Arçelik A.Ş. В момента Blomberg e по-висок клас от BEKO за Германия, а elektrabregenz за Австрия. elektrabregenz носи отличия за зелена марка за Австрия заради икономичните електроуреди които предлагат. Принципно Blomberg и elektrabregenz са еднакви, само предните пластмаси са различни. Също така и по-скъпите уреди на BEKO са като Blomberg и elektrabregenz (в България не ги предлагат). Като цяло Arçelik със своите марки - Blomberg, elektrabregenz, beko (Arçelik за Турция, Arctic за Румъния) държат около 7 % от Европейския пазар за свободно стоящи уреди и около 5 % от световния пазар. BEKO представлява около 2/3 от продукцията на Arçelik и във Великобритания има около 14 % дял за хладилниците и около 7-8 % за пералните машини.
Съветът ми е да се отиде в Технополис и да се огледат двете машини една до друга.

# 679
  • Мнения: 13 206
Глас за АЕГ.
Имаме опит с  хладилник и самостоятелен фризер Blomberg- не са качествени. 

# 680
  • Мнения: 343
pvalchev, много ти благодаря за изчерпателната и полезна информация!  Peace

# 681
  • Мнения: 5 985
Поради липса на място ми е необходима малка сушилня.Макар и рядко се предлагат такива-с капацитет примерно 3,5 кг.Някой има ли такава и какви са отзивите?
Ясно ми е,че една пералня ще я суша на 2 пъти.Но аз съм фен на простирането и сушилнята ще я ползвам само зимните месеци и то когато е влажно и дъждовно.

# 682
  • Мнения: 0
И аз започнах да се заглеждам по сушилните. При нас вече си е направо необходимост! Спряла съм се на 2 вида и ще помоля за мнение:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/686026/P11100201/Sushilnya … BERG-TKF-7451-A30

http://www.technomarket.bg/products/09112091/aeg-t-75470ah

Предварително благодаря!

Какъв е изборът? И какви са първите впечатления?

# 683
  • Мнения: 343
Пиша чак сега, защото изчаках мъжът ми да се прибере. Вече съм щастлива с новата си придобивка Simple Smile Избрахме си АЕГ-то.
Днес пристигна и веднага я изпробвах. Първите ми впечатления.. очарована съм. Изсуши ми дрехите изцяло, бяха меки и пухкавки, а във филтъра имаше 1 тон мъх. Ухаят приятно и не са намачкани изобщо. Абе.. фантазия!  Sunglasses

# 684
  • Мнения: 5 985
Поради липса на място ми е необходима малка сушилня.Макар и рядко се предлагат такива-с капацитет примерно 3,5 кг.Някой има ли такава и какви са отзивите?
Ясно ми е,че една пералня ще я суша на 2 пъти.Но аз съм фен на простирането и сушилнята ще я ползвам само зимните месеци и то когато е влажно и дъждовно.


Повтарям си въпроса.Никой ли няма впечатления от такава?

# 685
  • Мнения: 52
Поради липса на място ми е необходима малка сушилня.Макар и рядко се предлагат такива-с капацитет примерно 3,5 кг.Някой има ли такава и какви са отзивите?
Ясно ми е,че една пералня ще я суша на 2 пъти.Но аз съм фен на простирането и сушилнята ще я ползвам само зимните месеци и то когато е влажно и дъждовно.


Повтарям си въпроса.Никой ли няма впечатления от такава?

Виждала съм в техномаркет. Но нямам никакви впечатления.

# 686
  • Мнения: 6 031
Поради липса на място ми е необходима малка сушилня.Макар и рядко се предлагат такива-с капацитет примерно 3,5 кг.Някой има ли такава и какви са отзивите?
Ясно ми е,че една пералня ще я суша на 2 пъти.Но аз съм фен на простирането и сушилнята ще я ползвам само зимните месеци и то когато е влажно и дъждовно.


Повтарям си въпроса.Никой ли няма впечатления от такава?

Само предполагам, че ще излизат и доста намачкани.

А каква е разликата в габаритите на тази сушилня и обикновена?

# 687
  • Мнения: 5 985
 Ширина: 60 см, Височина: 69 см, Дълбочина: 42 см

За намачканото-не вярвам.Като се пълни според упътването...
Лошото е,че няма много програми.

# 688
  • Мнения: 343
Ширина: 60 см, Височина: 69 см, Дълбочина: 42 см

За намачканото-не вярвам.Като се пълни според упътването...
Лошото е,че няма много програми.

И да има много програми, едва ли ще ги ползваш всички. Аз до сега съм пробвала 3-4 и предполагам, че ще тествам още 2-3.

Между другото, моята сушилня явно има някакъв датчик за влага, защото вчера пуснах една програма, която беше 2ч.4мин. Погледнах сушилнята и ми показваше 57 мин. и след 2-3 мин. изпиука, че е свършила. И наистина, когато я отворих, дрехите ми бяха сухи.

# 689
  • Мнения: 52
Ширина: 60 см, Височина: 69 см, Дълбочина: 42 см

За намачканото-не вярвам.Като се пълни според упътването...
Лошото е,че няма много програми.

И да има много програми, едва ли ще ги ползваш всички. Аз до сега съм пробвала 3-4 и предполагам, че ще тествам още 2-3.

Между другото, моята сушилня явно има някакъв датчик за влага, защото вчера пуснах една програма, която беше 2ч.4мин. Погледнах сушилнята и ми показваше 57 мин. и след 2-3 мин. изпиука, че е свършила. И наистина, когато я отворих, дрехите ми бяха сухи.

Всички имат датчици вече. Само най-евтините нямат. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт