Избор на сушилня - 2

  • 143 902
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 0
АЕГ наистина са,поне по документи, от най-тихите. Но зависи от модела. Моделът, който се продава най-много в Германия (напоследък съм на тази вълна) е Т59 880 - http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/2461.html
Пише си, че шумът е 59 дБ, докато други са по 68 - 69 дБ. Десет децибела си е от значение. Миялната вдига шум около 47 до 54 дБ според модела. Пералнята при пране - около 55, а при центрофура - от порядъка на 70 и няколко. Ако жилището е малко, да ти бучи някакъв уред 1 час - бррррр.

Странното е, че в сайта на AEG няма информация за нивото на шума. В електронните магазини има дадени характеристики и за този конкретен модел дават 67 dBa. http://www.redcoon.de/B270353-AEG-%C3%96ko-Lavatherm-59880_W%C3% … =94511215#databox
Много малко производители дават информация за шумът от сушилните машини. За пералните машини всички имат нивата на шум и е лесно, но за сушилните не е така. Тъй като наскоро купихме комплект пералня+сушилня, се водихме от принципа кое изглежда по-добре, а не каква марка е. Пералнята е супер тиха, моторът и не се чува въобще, помпата е почти безшумна, само когато започва да центрофугира се чува моторът при развъртане и после утихва. Сушилнята за съжаление не е така  Sad . Тя си има едно ниво на шум, което според мен е дразнещо. При затворена врата на банята, почти не се чува в апартамента (ако съм до вратата и в коридора до банята, аз го чувам, но в стаите не се чува). Исках само да се убедя, че сушилните издават по-силен шум от пералните машини, или поне тези които не са АЕГ или Сименс. В предната квартира имаше чисто нова Miele Proffesional, която беше доста шумна, но това не ме притесняваше, защото беше в мазето и не се чуваше много на етажите. Дори по шумът се ориентирах кога е свършила.
Ако има някой с по-безшумен модел, моля да опише как се чува и колко е безшумен. Колкото пералня когато пере или някакво друго сравнение.

# 601
  • София
  • Мнения: 2 521
Моята Канди ГрандО е по-шумна от пералнята ми Кьортинг, нищо че пералнята е два пъти по-възрастна от сушилнята.

# 602
  • Мнения: 505
Извинявам се, че пак за АЕГ, но моделът на вашия линк няма буквата Т отпред - единият е Т 59880, а другият - 59800. Не знам дали е печатна грешка. Освен децибелите, различна е и стойността на годишната консумация на ток, изобщо май има някаква бъркотия или са два различни модела.
Иначе въпросът за шума и за мен е от първостепенно значение - аз моля в магазина да ми включат уреда за малко на празен ход, в повечето случаи се съгласяват  Laughing

# 603
  • Мнения: 432
Аз имам AEG T75470AH, да призная не е от най-безшумните...За всичко останало съм много доволна.
Кърпички използвам всеки път - дрехите са страхотно ароматизирани и меки.

# 604
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Какви кърпички използваш? Аз от тези на Ленор никак не съм доволна.

# 605
  • София
  • Мнения: 4 142
Какви кърпички използваш? Аз от тези на Ленор никак не съм доволна.

И аз не съм доволна от кърпичките на Ленор, никаква разлика не усещам с тях и без тях.

# 606
  • Мнения: X
Аз имам старичък модел Мийле - Т455С.
Суши 5-6 кг пране / чаршафи,хавлии и т.н./ за 40 минути на програма "сухо за гардероб ". Центрофугирани на 1400 оборота.
За сравнение Беко и други сушат по 2-2,5 часа !!

# 607
  • Мнения: 6 031
Аз имам старичък модел Мийле - Т455С.
Суши 5-6 кг пране / чаршафи,хавлии и т.н./ за 40 минути на програма "сухо за гардероб ". Центрофугирани на 1400 оборота.
За сравнение Беко и други сушат по 2-2,5 часа !!

Аз пък имам новичък модел Мийле - Т8967С и не ми е сушила 5-6 кг памук за 40 минути.  Mr. Green
Центрофугирани на 1600 оборота.

# 608
  • Мнения: X
Нито се изхвърлям, нито си въобразявам. Няма нужда от  Mr. Green.

# 609
  • Мнения: 6 031
Нито се изхвърлям, нито си въобразявам. Няма нужда от  Mr. Green.

С това изразих, че вероятно старите модели са по-различни от новите.   Simple Smile

# 610
  • Мнения: 19 525
Аз също имам нов модел на Миеле и мога да потвърдя, че при всички случаи към час и половина ми е сушенето на пълна пералня памук, а понякога и повече. За 40 минути никога не ми е успявала да изсуши дрехи ако са голямо количество

# 611
  • Мнения: 0
Аз имам старичък модел Мийле - Т455С.
Суши 5-6 кг пране / чаршафи,хавлии и т.н./ за 40 минути на програма "сухо за гардероб ". Центрофугирани на 1400 оборота.
За сравнение Беко и други сушат по 2-2,5 часа !!

Напълно е възможно! При нас в старият апартамент имаше една стара и една чисто нова, и двете Miele professional, но не знам моделите им. Старата суши за около 1.5 - 2 .0 часа, а новата за около 1 час и двете са вентилационни и след центрофуга около 800 или 1000 мин-1. На мен също ми направи впечатление тази разлика и погледнах табелките им. Новата, която суши по-бързо беше около 6 kW, а старата около 4 kW. След сушилния цикъл на новата машина, и последващото охлаждане дрехите все още пареха. Това обяснява по-бързото им изсушаване на новата машина. Между другото, от новата машина излизаха някак си по-намачкани, а от старата по-малко, в смисъл намачканото си стоеше по-упорито и не изчезваше след сгъване на дрехите в гардероба.

# 612
# 613
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Взехме си сушилня втора ръка, Privileg CD 685. Малко е на немски обаче и няма упътване.
Все някой ще знае немски - помогнете с разчитане на основните програми?



Моля, немскоговорящите да потвърдят правилно ли си ги преведох:

A – E Силноизсушаващи програми за тъкани, които няма да се свият или увредят.
A. Екстра сухи (Extratrocken)
B. За прибиране в шкафа (Schranktrocken)
C. Леко сухо (Leichttrocken)
D. Готови за гладене (Bügeltrocken)
E. Влажни  (Mangeltrocken)

F – J Лесни грижи за платове и тъкани с намалена температура на сушене
F. Екстра сухи (Extratrocken)
G. За прибиране в шкафа (Schranktrocken)
H. Леко сухо (Leichttrocken)
J. Готови за гладене (Bügeltrocken)

Охлаждане (Abkühlung) – 10 минути
Програма за освежаване и проветряване на дрехите (Auffrischen)
Отмяна на програма (Löschen)
 Grinning

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 18:33 от Бу

# 614
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Аз съм с друга драма. Днес реших да направя периодичното почистване на филтъра (или както се нарича). Отворих го и ........... един чорап на мъж ми се мъдреше там. Някаква идея как е стигнал до там?

Общи условия

Активация на акаунт