X-Factor Bulgaria - Тема 5

  • 33 258
  • 853
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 404
Да! Аз ходих в сряда в залата и когато има реклами и тнт. Николай Станоев забавлява публиката и някакво 8-9 годиншо девойче крещи: 'Никииии,изпей някоя чалгаааааааа"!!!

 Joy Joy Joy

# 571
  • Мнения: 419
Имам усещането, че тук никой не може да се зарадва истински на успеха на друг човек.
И се започва, тоя е бил такъв, купил е предаването, купил е вота, това не било истина и т.н.

Тогава обясни ми как пък един път не уцелихме победителя
Имаше едно,,Таланта на България"или както се казваше.Пак се получи голямо разминаване на победителя и можещите.
Ами готварското предаване?Още дъвчем Сидония.
Има още куп такива.
Как не съвпадат нещата?
Ако става въпрос за "България търси талант", не спечели ли Богдана? Аз симпатизирах на нея и исках тя да спечели. За Сидонията не знам, ако е от кулинарното състезание, отначало с голям ентусиазъм седнах да го гледам и като разбрах, че няма да науча нищо, а ще има сплетни и интриги, спрях да го гледам. В последното риалити -  "Гласът на България" спечели единствения участник, който не харесвам, но не мисля, че е нагласено, съвсем логично ми се видя това момиче да спечели.
Да предположим, че нещата са нагласени. Тогава кой печели от това? И то трябва печалбата да оправдава определени негативи, че да има смисъл да са нагласени нещата.

# 572
  • Мнения: 1 404
Ами не знам точно кое колко е нагласено, факт е, че продуцентите на  подобен тип предавания се интересуват само от печалбата от рекламно време и смс-и, докато тече предаването. След това, хич не им е до това да влагат пари в победителя, да го лансират и тнт.
Какво стана с предишните победители - по един скалъпен набързо албум и толкова ( а това с албума се прави,защото е част от договора).

Ще кажа само това.  В сряда, мой познат, който е близък с един участник (няма да казвам кой/коя/кои), ме заведе на шоуто. Отидхме да вземем поканите и моят човек пита участника: Няма да пееш, нали? И той каза - е, разбира се, че не Wink Тоест, той/тя/те си знаеха предварително, че няма да са на елиминации.

# 573
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Да не започваме с разказите, че ще напълним жълтата преса. Щом на хората им харесва да вярват, че всичко е честно и прозрачно, кои сме ние да им трошим хатъра?! То затова в Абсурдистан и президент може да се избере с exit poll резултати.  Laughing

Цитат
След това, хич не им е до това да влагат пари в победителя, да го лансират и т.н.

Те не влагат в доказани имена, а какво остава в победител от панаир.  Peace
Да не говорим колко са мързеливи продуцентите ни, колко Бг музика се върти в ефира и какви продажби се реализират. Както казваше Нешка Робева в един друг формат и по друг повод, разбира се - едно голямо ЗЕРО  Laughing

# 574
  • Мнения: 200
Мисля, че изобщо няма да има промяна от страна на менторите ако ще и Господ да се върне...освен, че Васко и Мага ще се четкат по старо му, всичко ще си е, както досега...

Точно. Ми то няма промяна сравнено с преди , защо се очаква да има промяна сега не знам.  Да не са в детската градина и Васко да им е учителка. Rolling Eyes

Какви са тия драми ми при напускането на някой не знам. Те самите участниците ги приемат нещата по леко, все някой трябва да напусне . Прави ми впечатление доброто отношение между участниците, което е похвално.

Повечето пишещи тук не гласуват, та е нормално да не можем да познаем победителя. Смятам ,че гласуването е напълно реално.

# 575
  • Мнения: 304
Щом на хората им харесва да вярват, че всичко е честно и прозрачно, кои сме ние да им трошим хатъра?!

Може да съм много наивна, но засега не мога да се сетя за причина, поради която да смятам, че предварително е решено кой ще е победителят. Не държа да вярвам в това, ако някой има логично обяснение че е нагласено, съм готова да се съглася. Но според мен на хората, които са вложили пари в предаването, им пука за печалбата повече, отколкото дали победителят ще се казва Иван или Драган. Парите са движещия интерес. Ако приемем, че е нагласено, това би означавало, че продуцентите  махат от шоуто някой, който им носи повече печалба (и има перспективи да им носи и в бъдеще), за да оставят друг, който не им носи, или им носи малко. Какъв им е интересът да го правят? Още повече, че самите продуценти достатъчно добре знаят доколко се влагат средства в кариерата на победителя, та да е някакъв келепир неземен първото място.

Наистина ще ми е интересно ако някой има предположение за механизма, по който се нагласят тези предавания, да сподели.

# 576
  • София
  • Мнения: 1 455
 Аз пак ще повторя моето мнение, Васко е различна Вселена, която е на светлинни години от Мария, Поли и Мага, единствен той заслужава да бъде ментор. Това го знаят неговите 3- ма колеги от формата и в негово присъствие се държат по- различно и не толкова надменно, а и не величаят чак толкова некадърните, но свой участници. Не ангажирам никой със своето мнение   Peace

# 577
  • Мнения: 8 574
Да! Аз ходих в сряда в залата и когато има реклами и тнт. Николай Станоев забавлява публиката и някакво 8-9 годиншо девойче крещи: 'Никииии,изпей някоя чалгаааааааа"!!!

 Joy Joy Joy


Кой е този Ники Станоев

# 578
  • Мнения: 1 404
Ники Станоев е актьор. Беше в шоуто на Слави. Излезе заедно с Рафи, на едно от изпълненията му, ако се сещаш, когато пя заедно с Прея.

# 579
  • Испания
  • Мнения: 37 503

# 580
  • Мнения: 8 574
Ники Станоев е актьор. Беше в шоуто на Слави. Излезе заедно с Рафи, на едно от изпълненията му, ако се сещаш, когато пя заедно с Прея.

Сетих се кой е ,не съм го гледала с Рафи.Благодаря все пак

# 581
  • Мнения: 2 707
Наистина ще ми е интересно ако някой има предположение за механизма, по който се нагласят тези предавания, да сподели.

Защо са ти предположения, като е възможно доста хора тук да пишат на база лични наблюдения?

Първо, че тук има поне един човек екипа на предаването, който напоследък повече чете, отколкото пише, но все тая. Един редактор, който броди из 3-4 най-активни форума за предаването му - което и да е - е нещо задължително, не е дори въпрос на конспирация.

Второ, "шоубизнесът" в България е една шепа хора, а продуцентите, които правят всички подобни телевизионни формати в последните 20 години се броят на пръстите на едната ти ръка, независимо, как си прекръщават фирмите. Това че в надписите на едно предаване четеш "Ендемол", а на друго - друго, не значи че и зад двете не седи Драганчо и екипът му от редактори. Рано или късно всяко подобно предаване се "побългарява" в името на "още малко да изстискаме от тоя сезон, че друг може и да няма".

Ето ти един съвсем хипотетичен сценарий: Във формата има персонаж-дразнител. Аз ако съм продуцент, ще наливам масло в огъня, до степен че и хора, които по принцип не гласуват в подобни предавания, да са склонни да пуснат един смс, за да изгонят човека. Това при положителен вот "Спаси - примерно - Станислава на телефон 1111"няма как да сработи,затова аз, като продуцент ще дразня зрителите с умишлено толериране и прочие. И на финала ще пусна един отрицателен вот "Изгони Станислава". Гарантирам ти, че тази линия ще ми е "Ден година храни". Затова аз, продуцентът, имам интерес да поддържам дразнителя.
Горното е един съвсем хипотетичен пример, който няма никаква връзка с действителни лица и събития, разбира се  Simple Smile

# 582
  • Мнения: 1 802
Мисля, че на всички им липсва тази „божествена лудост“, която увлича публиката и не я пуска.

На финала според мен се очертава битка на слабаците. На този формат и още повече на продуцентите след него им трябват слаби личности, не оформени такива. Засега всичко върви добре.

Възнамерявам да те оборя по тези две твърдения.  Simple Smile
По първото - в голяма звезда може да се превърне и някой, който има натурално, позитивно излъчване, все едно е момчето или момичето от съседната улица. Хората лесно могат да се идентифицират с такива изпълнители и мисля, че Рафи е такъв тип. Божествената лудост не винаги може да бъде разбрана от масовата публика. Wink
Що  пък "битка на слабаците"? newsm78 Нали всички тук превъзнасят Александра колко добре пее? Смятам че и Рафи и Александра се представят добре вокално, само дето Александра не е моят тип изпълнител /като глас и музикален стил/.

# 583
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз пак ще повторя моето мнение, Васко е различна Вселена, която е на светлинни години от Мария, Поли и Мага, единствен той заслужава да бъде ментор. Това го знаят неговите 3- ма колеги от формата и в негово присъствие се държат по- различно и не толкова надменно, а и не величаят чак толкова некадърните, но свой участници. Не ангажирам никой със своето мнение   Peace

Поли е единствената, която се взе по-навътре...Иначе Мария и Мага не мисля, че са се променили, е ле па Мария  Simple Smile

Що  пък "битка на слабаците"? newsm78 Нали всички тук превъзнасят Александра колко добре пее? Смятам че и Рафи и Александра се представят добре вокално, само дето Александра не е моят тип изпълнител /като глас и музикален стил/.

Подкрепям  Peace Е, аз съм за Сани, но и аз съм на мнение, че няма да е 'битка на слабаци'  Peace

# 584
  • Мнения: 304
Наистина ще ми е интересно ако някой има предположение за механизма, по който се нагласят тези предавания, да сподели.

Защо са ти предположения, като е възможно доста хора тук да пишат на база лични наблюдения?


Разбира се, че е възможно. Опитвах се да разбера за изгодата, която биха имали продуцентите. Ако нарочно се държи един дразнител, то за да остане той, трябва всеки път да отпада по някой по-любим на публиката изпълнител и  с него съответно се губят почитателите му, които няма да гласуват, щом им отпадне фаворитът. Но може пък дразнителят да действа стимулиращо, наистина. Thinking  Мен лично ми действа демотивиращо участието на такъв, но може пък в повечето случаи да работи схемата.

В Мюзик айдълите не помня дали имаше негативно гласуване "изгони едикойси". Тук ще има ли?

Общи условия

Активация на акаунт