ръцете български нежни, мили и добри

  • 2 476
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 880
Арвен, съчувствам ти напълно Hug И аz теzи дни отправих подобни "пожелания", но към поЩите (или съответните митничари), и те бяха реШили, че могат да си присвоят половината от колетчето, което иzпратих на наШите. Вярно, че не беШе ниЩо ценно или жиzнено важно, но това не дава право на НИКОЙ да си го присвоява. Вярно е съЩо, че подаръците  не са най_важното, но когато някой праЩа подарък, не го прави zаЩото му е скучно или си няма друга работа, а с някаква цел_например да zарадва любими хора и е много тъпо, когато някакъв пиклив служител се има zа богоиzбран и zлоупотребява със служебното си положение #2gunfire. Хич даже не мога да ги съжалявам, че някой ги кълнал, каквото повикало такова се обадило Close

Мен досега не са ме крали на летиЩето, но Ще имам едно наум следваЩият път...като си помисля, че последният път имах 2 дискмена и 2 телефона (всичките чисто нови) в куфара си е направо късмет, че са ми ги оставили...

Номера на Лиска е много хитър, следваЩият път zадължително Ще го приложа Laughing

# 46
  • Мнения: 3 394
Заглавието на темата е подвеждащо, моля сменете го.
Като я отворих, не очаквах да смърди така.

то заглавието си беше супер, но благородните надигжнаха вой....

# 47
  • Мнения: 2 257

Цитат
За митническа декларация ли се счита една малка бележка,която се слага на колета отгоре,като марка и там пише какво съдържа колета+моя подпис?Само това попълвах в пощата.Казали са ми,че е задължително отгоре да пише на български и английски "малък пакет" и ако забравиш колета пътува вместо 10 дни около 20.
Не знам от къде пишеш, тук митническата декларация е един голям чаршаф с няколко листа отдолу - копия, едно от които ти дават на теб, а другите си ги прибират, едно слагат в прозрачна обвивка на самия колет. Това като са големи колети. Попълва се името на подателя, адреса, после същото и на получателя и кратко описание на нещата вътре. Застраховката пък е едно малко бележче, на което пише за колко е затрахован и адреса на получателя, част от което дават на теб, част прибират те- късат го на две.

# 48
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Че се краде по летищтата е така.Но до тази година си мислих че само в София опакетоват багажите в тези грозни найлони. Но каква голяма изненада ме очакваше тази година когато се прибирахме от Малта: служител от летището обикаляше и подканваше пътниците да си опаковат багажа в найлонови торби за по-голяма сигурност от крадци  ooooh!

и в Дубай ги увиват, но не заради кражбите, а за да си запазят самите куфари и чанти

# 49
  • Мнения: 1 909
Айде и аz да се наредя тук...
Миналото лято се връщахме от България, аz бременна в има-няма 3-ти месец, пътуваме с куче, то е в клетка и в багажното.
Иzлиzаме на летището тук и чакаме клетката... каzаха, че ще я пуснат по лентата. И чакаме, чакаме, чаааакаме ... над 30 минути.
Накрая се покаzа пустата клетка, няма врата на нея, няма куче в нея  no cry Напарво се сринах... и само си повтарях, че дори и да не го видя повече, бебето е важно сега... Отидохме на гише zа zагубени вещи, попълнихме формуляри... и преz това време се обадиха от ветеринарната служба, че намерили кучето да тича по пистата, между самолетите  cry
Няма как да е иzбил вратата, той не е толкова силен, клетката не е толкова голяма, че да може да се zасили... отгоре на всичко ключалките на вратата не бяха иzбити, а пак си бяха zатворени, т.е. човек е пипал.
Та такива ми ти работи...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт