ръцете български нежни, мили и добри

  • 2 473
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
И само някой да се опитва да защитава или да ми се прави на добър български самарянин #Cussing out

Кво да ви обяснявам: пращам коледните подаръци до бг по приятел , в който имам абсолютна вяра, познаваме се от деца и едва ли ще тръгне да носи подобни детски неща!

Значи от 7 броя са стигнали само 3 и то маловажните! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

На племеника ми дънките, на племеницата ми невероятното розово яке тип козя кожа + гривна и пръстен (детски), на сестра ми колието (не е нито златно, нито сребърно, просто по-моден дизаин) и на девер ми подаръка( колан + тапи за вино) финитос бамбитос!

Само едно ще им кажа и дано на някой жена му да чете тук-да ви изсъхнат ръцете дано крадливи,че развалихте празника на едни обикновени хора и на едни мили деца!!!
На приятеля ми също му липсват неща!

Вчера на летището от полетите на балкан от Англия, Германия и т.н. е имало сеир от оплакващите хора, на които са им били отворени багажите!!!

Последна редакция: сб, 24 дек 2005, 14:11 от Арвен

# 1
  • Мнения: 3 146
Имал ли е катинари на куфарите този човек? Поне за сега ( да чукам на дърво) пътувам винаги така и не са си позволили да ми разбиват багажа. А вече реших и да сменя концепцията - димитровградски чанти , вакуумирани.
Иначе случката супер неприятна. И аз така ще пращам едни подаръци ,ама ще  е след Нова година - дано са се накрали вече, пфуууууууууу

# 2
  • Мнения: 3 394
Естестевено,че е имал катинари, да не пътува за първи път, но явно и в това са се усъвършенствели-какво са едни катинари за тях #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Нали и на мъжа така му отвориха и............затвориха багажа на лятос и да не говорим тогава пък липсваха неща със стойност!(НАПрИмЕр НЕСЕСЕрА мИ ЗА НОКТИ, маратонки (пак подарък), неща на детето.....


# 3
  • Мнения: 978
Арвенче, много съжалявам, че така са ви развалили празника. Sad

# 4
  • Мнения: 149
Samo v Bg li taka kradat po letishtata?? Sram za nas Sad

# 5
  • Мнения: 2 401
Естествено, че навсякъде се краде. Срам за авторката на темата, че сипе такива клетви на този ден! Отвратително!

# 6
  • Мнения: 978
Nata, така безнаказано в Европа се краде сигурно само по бг летища, а може би и в Албания, но се съмнявам.

# 7
  • Мнения: 3 146
Случката е много неприятна, ама и репликата на Арвен е отвратителна.  #Crazy #CrazyОсобено пък за Коледа....Но може да се редактира при желание

# 8
  • Мнения: 208
I pri men se slu4i su6toto predi 3 godini to4no na Koleda i az se 4uvstvah otvratena ot bulgarite.

# 9
  • Мнения: 3 394
Въобще няма нищо да редактирам, какво да кажа ,че се чувстам добре и станалото няма значение....аре да не си пропомняме тука какви обиди се сипят между самите потребители...това е срам, когато кавгите са безпричинни.
При мен поводът си е основателен...

Или пък случката от 2 дена...нападат младеж заради джи ес ем, намесва се бивше ченге, което пребиват до смърт и ....................аре още веднъж всичко пак тръгва от кражбата Сигурно ще ги пуснат както всички останали.....а семейството на човека едва ли само плаче за загубата. Сигурно клетвите им са доста по страшни.


И не намесвайте други страни...сигурно във форумите в Албания, Сърбия, македония и други страни също обсъждат подобни проблеми.
Аз съм в български форум и обсъждам неща свързани конкретно със страната!

# 10
  • Мнения: 3 394
дерзайте ooooh!

# 11
  • Мнения: 5 183
О, много неприятно наистина. Искрено ти съ4увства. Нещо пове4е - бясна съм. Много се ядосах  #Cussing out #2gunfire като про4етох какво се е слу4ило с подаръците, които близките ти о4акват, изпратени от сърце и избирани с много любов!!

# 12
  • Мнения: 2 825
Естествено, че навсякъде се краде. Срам за авторката на темата, че сипе такива клетви на този ден! Отвратително!
Вярно е, че и на други места се краде, но срама, в случая, не е за авторката, а за тези, които са оставили близките и без подаръци на 'този ден' #2gunfire #Cussing out

# 13
  • Мнения: 7 837
Арвен, много ми е неприятно, когато виждам някой да кълне  Confused

# 14
  • Мнения: 11 314
Аз само едно се чудя newsm78, толкова ли са им ниски заплатите на летището, толкова ли много свободно време имат, та им остава време да бърникат по куфарите на хората

# 15
  • Мнения: 5 183
Арвен, много ми е неприятно, когато виждам някой да кълне  Confused
... а да краде?!  newsm78

# 16
  • Мнения: 7 837
Арвен, много ми е неприятно, когато виждам някой да кълне  Confused
... а да краде?!  newsm78

Maika, естествено че е грозно да се краде. Но не по-малко грозно е да се кълне. Човек трябва да е наясно с енергията на думите.
Всеки си носи последствията от действията или приказките си.

# 17
  • Мнения: 5 183
Ами, аз си мисля 4е тя няма предвид някакви реални 4ерни клетви, а просто излива яда, болката и разо4арованието си в наве4ерието на празника ... как да кажа ... изригва насъбралия се гняв ... с псувня не става ... не всеки ги употребява Embarassed, а и някак не върви във форума. Така и е дошло, така го е написала.

# 18
  • Мнения: 7 837
Пак ще разберем, колко е разочарована, дори и да го напише по-простичко.
Дано на Арвен й е олекнало, но със сигурност донякъде натовари нас, дори и без да го усещаме  Grinning
Айде, весел ден  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 183
Дано все по-рядко има такива поводи ...
Весело посрещане на празниците!!!  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 394
мисля ,че трябва да се внимава с клетнвите ако са към определен човек, а не просто към крадците!

И не ми казвай Кейси,че никога не си била извън кожата си -  днеска като говорих с племеницата си на 5 години тя ме попита *лелче, ти нали ми каза ,че при теб дядо Коледа имал много хубави неща за децата, а за мен дали има? Аз съм била много послушна и много те обичам...и Стеличка обичам....нали дядо Коледа няма да ме остави без подарък* Cry Cry Cry

Сега сестра ми къде да търчи по никое време да търси нещо ,което ще се хареса на детето newsm78

Айде племеника ми е по-голям и той разбира,но малката .....

Ако всеки се постави на мое място ще разбере-дори да не е в чужбина, дори да е просто вътрешен колет за страната и се изгуби някъде няма ли да ви е криво,бе хора #Crazy

# 21
  • Мнения: 3 394
Аз само едно се чудя newsm78, толкова ли са им ниски заплатите на летището, толкова ли много свободно време имат, та им остава време да бърникат по куфарите на хората

не мисля че са им ниски, може да го правят просто от любопитство. Имаше едни калъфки за възглавници-вярно хубави, но понеже са тънки и пакета не е бил издут те са останали Sick

И едва ли тендециозно нещо е насочено към мен, защото и други са изгорели! Пусти късмет ooooh!

# 22
  • Мнения: 7 837
мисля ,че трябва да се внимава с клетнвите ако са към определен човек, а не просто към крадците!


Щом тази мисъл те успокоява, дерзай и ти  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 393
 Арвен,
 Много е неприятно това, което ти се е случило!
 Разбирам те напълно  и искрено ти съчувствам.


     bouquet   bouquet    bouquet

# 24
  • Мнения: 185
И на мен са ми крали неща, но само в БГ.  
Колети подаръци също са ми крали от БГ пощи, дори исках раzследване. От БГ страна каzали, иzчеzнали били преди да пристигнат в БГ. От немската страна каzаха, че са ги иzпратили до БГ и там вече какво е станало не zнаят. Ами сетете се сами на кои повярвах повече.........................
От немските пощи е почти невъzможно да се открадне нещо и служителите едва ли ще си рискуват службата zа някакви парцалки.
Ами гадно ми стана, почувствах се беzсилна и ги кълнях, поне Господ вижда!!!!!!!!
Питам се нямат ли контрол, zащо не инсталират скрити камери, какво е това нещо???
Не стига, че е неморално, да вzемаг да ги уволнят zаедно със началниците им, какво правят там се питам???????

Арвин, аz ако съм нат вое място ще се жалвам, дори и да няма смисъл  в конкретния случай може да помогне да не се случва в бъдеще.
Хайде дано повече крадли да четат тук и да видят какво ги чака........ Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 7 091
Арвен, а няма ли къде да се оплачете? Повечето компании имат уредено в какъв срок да се оплачеш за изчезналите неща и възстановяват някаква сума?
На мен ми откраднаха 2-та куфара като пристигнах в Индия. Нямах ръчен багаж и бях останала с фланелата на гърба си и дамската си чанта. ПОсле ми ги върнаха двата куфара, половината неща ги нямаше, дрехите бяха кални и нахвърляни вътре както дойде.Направо съм ревала..като се има предвид, че всичко беше ново. Но не е хубаво да се кълне, наистина. Който го е направил, ще си получи заслуженото, и не от клетвите.
Не се ядосвай....  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 394
Карай-мина ми!
минало заминало Confused

бъдни вечер е, май ще прощавам Confused Confused Confused

# 27
  • Мнения: 514
Много неприятна случка  #2gunfire #2gunfire типично  BG история.Радвам се,че не е успяла да ти развали празника.  bouquet

# 28
  • Мнения: 7 091
Много неприятна случка  #2gunfire #2gunfire типично  BG история.Радвам се,че не е успяла да ти развали празника.  bouquet

Защо да е типично българска? На мене такива неща в Германия и Индия ( и двата пъти)с Луфтханза са ми се случвали, с Върджин в САЩ...не виждам кое го прави "българска работа"? Ясно е , че по това време на годината се краде навсякъде...и това не е до националност.

# 29
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
където и другаде да се краде на БГ летища е доста често срещано явление . за съжаление.
гадост е да разваляш празника на хората, особено на децата.
дано да ти е минало. другия път по-добре псувай. остави ги клетвите за някои други.  Wink
весели празници на всички.  bouquet

# 30
  • Мнения: 3 634
Аз изкрейзих след като си вдигнах куфарите от лентата на летището и видях, че са ги отваряли... Добре, че нищо не липсваше... не знам кого бих убила.
НО... когато излитахме за БГто от тука и си предавах багажа ме попитаха за кода на куфара които след това написаха върху един от етикетите с името и адреса ми (за да не се налага да ви викаме по уредбата, госпожо - беше отговора на служителя зад деска). Та се замислих от къф зор слагат ключалки на куфарите ако в края на краищата те не са необходими.

Арвен, моите съжаления за задигнатите неща. Един ден крадците ще си получат заслуженото.

П.С.

Тандори, честита лентичка!!! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 514
Много неприятна случка  #2gunfire #2gunfire типично  BG история.Радвам се,че не е успяла да ти развали празника.  bouquet

Защо да е типично българска? На мене такива неща в Германия и Индия ( и двата пъти)с Луфтханза са ми се случвали, с Върджин в САЩ...не виждам кое го прави "българска работа"? Ясно е , че по това време на годината се краде навсякъде...и това не е до националност.
Не го приемай толкова лично   Naughty

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Краде се навсякъде, обаче по повечето летища има камери и контролът е затегнат, корупцията е по-малка.
Аз затова пращам по пощата колети. Скъпо ми излиза, плащам и застраховка, но така не смеят да ги пипат в БГ и пристигат точно за около 2 седмици, недокоснати  Wink.

# 33
  • Мнения: 3 634
Таковата... то и багажа си има застраховка.
Аз бях с travel insurance и мисля, че покрива изчезването на багажа по време на пътя. До година пак с такава ще сме, хем ние сме застраховани, хем и това което носим.

# 34
Да чукна на дърво до сега не съм имала никакви проблеми на нито едно летище.

Винаги си опаковам багажа с найлон (тази услуга се предлага на летището срещу заплащане).В Лондон им се набивам силно на очите с този син найлон (такъв е на летище София) и всеки път ме проверяват щателно.В България също са ме проверявали без мое присъствие,но вътре имаше оставена декларация с името и номера на служителя,който го е проверил.
Тази година за Коледа ми отвориха всички колети и вместо в кашона в който съм ги пратила ги завили в нещо като целуфан (така ми обясни майка) и отгоре лепнали адреса на получателя+декларация кой ги е проверявал.

# 35
  • Мнения: 2 257
Тази година за Коледа ми отвориха всички колети и вместо в кашона в който съм ги пратила ги завили в нещо като целуфан (така ми обясни майка) и отгоре лепнали адреса на получателя+декларация кой ги е проверявал.

Това къде, в митницата в София ли? За колко беше застрахован колета? Попълва ли митническа декларация при изпращането?

# 36
  • Мнения: 1 493
Арвен, не си разваляй празника !
Струва ми се, че подаръците не са най-важното нещо !
Съгласна съм с Кейси и Мама Кинга за клетвите .  Embarassed
Не бива да си разваляме празника с лоши думи и мисли . Прости им греха, който са сторили, а не си слагай и ти грях на душата .  Praynig
Купи на децата нещо друго и им обясни , че понякога и Дядо Коледа забавя нечий подарък .

# 37
  • Vienna
  • Мнения: 519
а3 доста сьм летяла, но до сега само на летище София са ми крали неща от куфара! много гадно 4уство е наистина, особено ако става вьпрос 3а дерски подарьци.....

# 38
  • Мнения: 3 394
Здраве да е бе хора, ха наздраве Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 215
Много е неприятно това, че с аотваряли куфарите и са откраднали тези подаръци. Не мисля, че реакцията ти е прекалена, защото съм сигурна, че онези гадове на летището изобщо не са си и помислили колко ще развалят на някой празника. Но нали знаеш "What goes around comes around". Гадничкото е, че такъв ни е преобладаващия манталитет и някакси като сме в чужбина забравяме какви с априоритетите в България. Пък като си дойдем тук и започваме да се дразним. А ние няма да променим нищо, поколения трябват, за да се доближим малко или много до цивилизацията.
И аз, мила, имах подобен проблем когато летях за Англия. Куфарът ми беше така изпочупен, че едвам седеше затворен. Когаот не могли да го отворят така, просто изпочупили закопчалките; нищо не бяха взели, защото имаше само мои дрехи, но проблема с куфара си остана.

# 40
  • Мнения: 934
Много гадно наистина! И аз да съм, ще кълна... Не е въпроса за нещата, а за добрите намерения и обичта, с които са изпратени. Направо ти бъркат в душата по този начин. Трябва да нямаш и капка морал, за да крадеш подаръците на хората... нямам думи направо.
Естествено, че и на други места се краде... това оправдава ли крадците? Успокоява ли жертвите?

# 41

Цитат
Това къде, в митницата в София ли? За колко беше застрахован колета? Попълва ли митническа декларация при изпращането?
Цитат

Незнам къде са го отваряли,дали в София или някъде другаде,но е било в България.И в Англия са ми отваряли колет,но вътре имало 200 г. луканка.Взели я и сложили куп брошурки където мога да прочета какво е разрешено.Пак имаше номера на митничаря+телефон на който мога да се свържа с него.

Почти всеки месец пращам колет (малък пакет,до 2 кг) и никога не съм го застраховала.

За митническа декларация ли се счита една малка бележка,която се слага на колета отгоре,като марка и там пише какво съдържа колета+моя подпис?Само това попълвах в пощата.Казали са ми,че е задължително отгоре да пише на български и английски "малък пакет" и ако забравиш колета пътува вместо 10 дни около 20.

# 42
  • Мнения: 3 423
Заглавието на темата е подвеждащо, моля сменете го.
Като я отворих, не очаквах да смърди така.
Аз, например, пращам само отворени картички, или, ако сбъркам,
та пратя плик, на гърба му пиша на български да не се отваря от
чужди ръце, освен тези на получателя, че  изсъхват.
И явно понеже езичеството  ни е в кръвта, тия точно писма
не се пипат от любопитни пощальони, полиция, митница и т.н.

# 43
  • Мнения: 934
Аз, например, пращам само отворени картички, или, ако сбъркам,
та пратя плик, на гърба му пиша на български да не се отваря от
чужди ръце, освен тези на получателя, че  изсъхват
.
И явно понеже езичеството  ни е в кръвта, тия точно писма
не се пипат от любопитни пощальони, полиция, митница и т.н.
Това сериозно ли?

# 44
Че се краде по летищтата е така.Но до тази година си мислих че само в София опакетоват багажите в тези грозни найлони. Но каква голяма изненада ме очакваше тази година когато се прибирахме от Малта: служител от летището обикаляше и подканваше пътниците да си опаковат багажа в найлонови торби за по-голяма сигурност от крадци  ooooh!

# 45
  • Мнения: 3 880
Арвен, съчувствам ти напълно Hug И аz теzи дни отправих подобни "пожелания", но към поЩите (или съответните митничари), и те бяха реШили, че могат да си присвоят половината от колетчето, което иzпратих на наШите. Вярно, че не беШе ниЩо ценно или жиzнено важно, но това не дава право на НИКОЙ да си го присвоява. Вярно е съЩо, че подаръците  не са най_важното, но когато някой праЩа подарък, не го прави zаЩото му е скучно или си няма друга работа, а с някаква цел_например да zарадва любими хора и е много тъпо, когато някакъв пиклив служител се има zа богоиzбран и zлоупотребява със служебното си положение #2gunfire. Хич даже не мога да ги съжалявам, че някой ги кълнал, каквото повикало такова се обадило Close

Мен досега не са ме крали на летиЩето, но Ще имам едно наум следваЩият път...като си помисля, че последният път имах 2 дискмена и 2 телефона (всичките чисто нови) в куфара си е направо късмет, че са ми ги оставили...

Номера на Лиска е много хитър, следваЩият път zадължително Ще го приложа Laughing

# 46
  • Мнения: 3 394
Заглавието на темата е подвеждащо, моля сменете го.
Като я отворих, не очаквах да смърди така.

то заглавието си беше супер, но благородните надигжнаха вой....

# 47
  • Мнения: 2 257

Цитат
За митническа декларация ли се счита една малка бележка,която се слага на колета отгоре,като марка и там пише какво съдържа колета+моя подпис?Само това попълвах в пощата.Казали са ми,че е задължително отгоре да пише на български и английски "малък пакет" и ако забравиш колета пътува вместо 10 дни около 20.
Не знам от къде пишеш, тук митническата декларация е един голям чаршаф с няколко листа отдолу - копия, едно от които ти дават на теб, а другите си ги прибират, едно слагат в прозрачна обвивка на самия колет. Това като са големи колети. Попълва се името на подателя, адреса, после същото и на получателя и кратко описание на нещата вътре. Застраховката пък е едно малко бележче, на което пише за колко е затрахован и адреса на получателя, част от което дават на теб, част прибират те- късат го на две.

# 48
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Че се краде по летищтата е така.Но до тази година си мислих че само в София опакетоват багажите в тези грозни найлони. Но каква голяма изненада ме очакваше тази година когато се прибирахме от Малта: служител от летището обикаляше и подканваше пътниците да си опаковат багажа в найлонови торби за по-голяма сигурност от крадци  ooooh!

и в Дубай ги увиват, но не заради кражбите, а за да си запазят самите куфари и чанти

# 49
  • Мнения: 1 909
Айде и аz да се наредя тук...
Миналото лято се връщахме от България, аz бременна в има-няма 3-ти месец, пътуваме с куче, то е в клетка и в багажното.
Иzлиzаме на летището тук и чакаме клетката... каzаха, че ще я пуснат по лентата. И чакаме, чакаме, чаааакаме ... над 30 минути.
Накрая се покаzа пустата клетка, няма врата на нея, няма куче в нея  no cry Напарво се сринах... и само си повтарях, че дори и да не го видя повече, бебето е важно сега... Отидохме на гише zа zагубени вещи, попълнихме формуляри... и преz това време се обадиха от ветеринарната служба, че намерили кучето да тича по пистата, между самолетите  cry
Няма как да е иzбил вратата, той не е толкова силен, клетката не е толкова голяма, че да може да се zасили... отгоре на всичко ключалките на вратата не бяха иzбити, а пак си бяха zатворени, т.е. човек е пипал.
Та такива ми ти работи...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт