Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 533
  • 759
  •   1
Отговори
# 450
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Elfita,на 14.06.2011 имам излатени 72лв от болничните за месец 05.Да не би тях да ги смятат към дохода за 06 месец,нищо че са за май месец?Но и с тези 72лв пак дохода на член на семейството става 349.13лв.
Оф,съвсем се обърках вече.
Дохода се отнася в месеца, вкойто  еполучен, без значение за кой се отнася.

# 451
  • Мнения: 186
Искам да ви попитам имам следния проблем,сега подавах документи за детските.Замъжа  ми искаха бележка от НАП за трудовите договори,всичко добре но в предпоследната фирма в която работи междувременно си смени собственика и името,получи се така,че вече и втората фирма вече няма офис в България и изобщо. както и да е даде му счетоводителката някаква сл.бележка,но сега се оказва,че не е такава каквато трябва за ДСП,а е дала такава с която ходи в НАП. Вече офиса не съществува и сега ми отказват детските без тази бележка,Какво мога да направя,към кого да се обърна за помощ?да уточня  в тази бележка пише общия му доход а, не по месеци.

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Elfita,на 14.06.2011 имам излатени 72лв от болничните за месец 05.Да не би тях да ги смятат към дохода за 06 месец,нищо че са за май месец?Но и с тези 72лв пак дохода на член на семейството става 349.13лв.
Оф,съвсем се обърках вече.
Дохода се отнася в месеца, вкойто  еполучен, без значение за кой се отнася.
Ала-Бала,благодаря!
Явно оттам идва разликата в дохода ни.Малко е нелогично.То за заплатата пише сумата за еди кой си месец.Не пише датата,на която е получена.

# 453
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Elfita,на 14.06.2011 имам излатени 72лв от болничните за месец 05.Да не би тях да ги смятат към дохода за 06 месец,нищо че са за май месец?Но и с тези 72лв пак дохода на член на семейството става 349.13лв.
Оф,съвсем се обърках вече.
Дохода се отнася в месеца, вкойто  еполучен, без значение за кой се отнася.
Ала-Бала,благодаря!
Явно оттам идва разликата в дохода ни.Малко е нелогично.То за заплатата пише сумата за еди кой си месец.Не пише датата,на която е получена.
В удостоверението, когато е записано брутния доход за м.05 примерно 500,00, това означава че през месец май сте получили 500.00 бруто, като това възнаглраждение може да е за м.03 примерно...Така че така си смятайте дохода, за да прецените кога да подавате.

# 454
  • Мнения: 167
здравейте имам един въпрос  този месец трябва да подавам документи за детски. детето ми септември ще бъде в първи клас  за него трябвали ми някаква бележка и в графа учащи какво трябва да се пише дано да обясних правилно.Благодаря предварително

# 455
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
здравейте имам един въпрос  този месец трябва да подавам документи за детски. детето ми септември ще бъде в първи клас  за него трябвали ми някаква бележка и в графа учащи какво трябва да се пише дано да обясних правилно.Благодаря предварително
Сега- удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/ученичка, а наесен когато започне в срок до 31.10 бележка от училището, че посещава редовно занятия.

# 456
  • Мнения: 952
здравейте имам един въпрос  този месец трябва да подавам документи за детски. детето ми септември ще бъде в първи клас  за него трябвали ми някаква бележка и в графа учащи какво трябва да се пише дано да обясних правилно.Благодаря предварително
Сега- удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/ученичка, а наесен когато започне в срок до 31.10 бележка от училището, че посещава редовно занятия.
Не е така!
Детето към момента не е ученик - следов. уч. заетост - пишeте не!
След 15.09. до 30.09. задължително представяте бележка от училище, че е записано и посещава уч. занятия!

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 14:33 от ogan1

# 457
  • варна
  • Мнения: 37
Здравейте на всички Simple Smile каква е тази еднократна помощ преди термина на раждане?

# 458
  • Мнения: 221
Здравейте на всички Simple Smile каква е тази еднократна помощ преди термина на раждане?



Тя се отпуска на неосигурени майки, т.е неработещи или работещи, но без нужния стаж в размер на 150 лв, 45 дни преди раждането.Доходът на член от семейството трябва да е по-малък от 350 лв.

# 459
  • Мнения: 1 782
Здравейте, може този въпрос да е обсъждан вече в темата, но не можах да го открия. Имам следният казус. Аз работя, а приятелят ми е безработен. Ще имаме дете живот и здраве. Чистият ми доход ако е 800 лева ще получавам ли в бъдеще, когато детето се роди 35 лева детски надбавки. В случая като нямаме брак, а живеем заедно той води ли се член на семейството или все едно сме си само двама члена, като имам предвид детето. newsm78

# 460
  • Мнения: 221
Здравейте, може този въпрос да е обсъждан вече в темата, но не можах да го открия. Имам следният казус. Аз работя, а приятелят ми е безработен. Ще имаме дете живот и здраве. Чистият ми доход ако е 800 лева ще получавам ли в бъдеще, когато детето се роди 35 лева детски надбавки. В случая като нямаме брак, а живеем заедно той води ли се член на семейството или все едно сме си само двама члена, като имам предвид детето. newsm78


Доходът на мъжа, с когото живееш няма да се взима в предвид.Твоя трябва да е брутен и ще се дели на две.Ако чистата сума е  800 лв няма да получаваш детски, защото надвишава 700 лв

# 461
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
абе така е ама за една година са 420 лева които се полагат на всяко дете ,да не би циганетата да ги заслужават след като не плащат данъци,осигуровки и прочие ние ги издържаме и после пак не ставаме

# 462
  • Мнения: 1 782
да обаче, не ги дават на всички българи:)) Cry

# 463
  • Мнения: 5
Здравейте, искам да ви попитам дали работодателят има право да не ми издаде бележка за детски надбавки?

# 464
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте, искам да ви попитам дали работодателят има право да не ми издаде бележка за детски надбавки?
Принципно...не би трябвало да откаже, ама хора всякакви.

Общи условия

Активация на акаунт