Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 550
  • 759
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1
Моля за помощ. Никъде не можах да намеря изкоментиран моя казус. Имам две деца от предишен брак. При развода ми бяха присъдени родителските права и на двете деца. Със новия ми съпруг имаме сключен брак от 9 месеца. Предстои ми подновяване на документите за детски надбавки и не съм сигурна дали трябва и неговите доходи да се включат в сметките. Моля за съвет, че работата е на кантар Simple Smile

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Шуки Сезен Реджебови,щом имате брак задължително и неговите договори влизат

# 242
  • Мнения: 161
Здравейте! Simple Smile

Имам един въпрос. Живеем на семейни начала с приятеля ми и ни се роди дете миналия месец. Да разбирам ли, че дохода на член от семейство в този случай трябва да е по-малък от 350лв или от 700лв, изчислени за последните 12 месеца само от мои доходи?


Аз бях военен. В Армията често се разказваше следната История. Млад войник пита старшината :
- Другарю Старшина, утре на военния преглед с каски ли да бъдем, или с противогази ?
- Аааа, и с каски и с противогази, едновремено - сетил се старшината

Та никой не ви пита, дали живеете на семейни начала. Няма по-голяма грешка от това сама да кажете " Ела вълчо, изяж ме "

Казвате навсякъде че сте сама, самотна майка - тогава САМО  вашия доход се брои. Приятеля ви, все едно че го няма. Делиш твоя личен доход в БРУТО, на две ( ти и детето ) и ако е по-малък от 350 лв. бруто месечно, за изминалите 12 месеца, имаш право на детски

Но трябва да подадеш МД ( Молба Декларация )

# 243
  • Мнения: 161
Моля за помощ. Никъде не можах да намеря изкоментиран моя казус. Имам две деца от предишен брак. При развода ми бяха присъдени родителските права и на двете деца. Със новия ми съпруг имаме сключен брак от 9 месеца. Предстои ми подновяване на документите за детски надбавки и не съм сигурна дали трябва и неговите доходи да се включат в сметките. Моля за съвет, че работата е на кантар Simple Smile

Щом имате брак и неговите доходи се включват, разбира се
А той дали има деца ? Иначе вие сте 4-членно семейство, тоест месечния семеен доход трябва да ви бъде до 1 400 лв. бруто

# 244
  • Мнения: 952
Здравейте! Simple Smile

Имам един въпрос. Живеем на семейни начала с приятеля ми и ни се роди дете миналия месец. Да разбирам ли, че дохода на член от семейство в този случай трябва да е по-малък от 350лв или от 700лв, изчислени за последните 12 месеца само от мои доходи?


Аз бях военен. В Армията често се разказваше следната История. Млад войник пита старшината :
- Другарю Старшина, утре на военния преглед с каски ли да бъдем, или с противогази ?
- Аааа, и с каски и с противогази, едновремено - сетил се старшината

Та никой не ви пита, дали живеете на семейни начала. Няма по-голяма грешка от това сама да кажете " Ела вълчо, изяж ме "

Казвате навсякъде че сте сама, самотна майка - тогава САМО  вашия доход се брои. Приятеля ви, все едно че го няма. Делиш твоя личен доход в БРУТО, на две ( ти и детето ) и ако е по-малък от 350 лв. бруто месечно, за изминалите 12 месеца, имаш право на детски

Но трябва да подадеш МД ( Молба Декларация )


Joy Joy Shocked Веднага се сетих за един друг военен, ама сигурно не го познаваш, Николай Ангелов му е името!?

# 245
  • Мнения: 6 214
Наближава време да подавам пак за детски. Да питам какво трябва да нося като документи, понеже за съответния период съм работила на 2 работи, бях и безработна на борсата. Брак нямам.

Предварително благодаря!

# 246
  • Мнения: 2 286
Наближава време да подавам пак за детски. Да питам какво трябва да нося като документи, понеже за съответния период съм работила на 2 работи, бях и безработна на борсата. Брак нямам.

Предварително благодаря!

Най-добре отиди и питай на място! Аз всеки път ходя и питам конкретно, защото в някои общини искат едни документи, в други общини други документи ooooh! .

# 247
  • Мнения: 2 200
Наближава време да подавам пак за детски. Да питам какво трябва да нося като документи, понеже за съответния период съм работила на 2 работи, бях и безработна на борсата. Брак нямам.

Предварително благодаря!
Със сигурност ти трябват удостоверения за брутния доход от двете места, бележки за ваксини, труд. книжка за справка, актове за раждане за справка, мисля, че и копия /не съм сигурна/.

# 248
  • Мнения: 455
Здравейте,
прочетох назад темичките , но не ми стана ясно в брутен доход влизат ли и болничните/ например 45 дена преди раждането, след това от родилното и от  педиатъра/. Бих искала да попитам и още нещо доколкото ми стана ясно щом има добавки към заплатата и са платени осигуровки на тези добавки значи сумата влиза в брутния доход. Мисълта ми е, че 2 пъти в годината ММ получава нещо като бонус и не ми стана ясно кога тази сума  влиза в брутния доход и кога не.
Предварително благодаря за отговора   bouquet

# 249
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Здравейте,
прочетох назад темичките , но не ми стана ясно в брутен доход влизат ли и болничните/ например 45 дена преди раждането, след това от родилното и от  педиатъра/. Бих искала да попитам и още нещо доколкото ми стана ясно щом има добавки към заплатата и са платени осигуровки на тези добавки значи сумата влиза в брутния доход. Мисълта ми е, че 2 пъти в годината ММ получава нещо като бонус и не ми стана ясно кога тази сума  влиза в брутния доход и кога не.
Предварително благодаря за отговора   bouquet
Брутен доход е всичко , което сте получили през периода, преди да са удържани данъци и осигуровки. Влизат обезщетенията за болничен, влизат и сумите, на които не се дължат осигурителни вноски, както и бонусите, ако разбира се не са получени неофициално...

# 250
  • Мнения: 15
Здравейте,на дете родено в чужбина,но български гражданин дават ли еднократна помощ от 250 лв?

# 251
  • Мнения: 3
Здравейте имам един въпрос /предварително се извинявам ако вече е писано за това/.Значи става въпрос за следното; през април трябва да подам декларация за детските,аз в момента съм по майчинство а съпругът ми миналата година беше на работа само 6 месеца от март до септември а след това замина са чужбина т.е. мога да получа бележка за доходите му са за тези 6 месеца когато е бил по трудов договор.Та въпросът ми е как се попълва декларацията при това положение?

# 252
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,на дете родено в чужбина,но български гражданин дават ли еднократна помощ от 250 лв?

С издадения документ български Акт за Раждане и на него горе, ако не пише Дубликат, няма причина да не се получи еднократната помощ  newsm78 .

# 253
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Здравейте имам един въпрос /предварително се извинявам ако вече е писано за това/.Значи става въпрос за следното; през април трябва да подам декларация за детските,аз в момента съм по майчинство а съпругът ми миналата година беше на работа само 6 месеца от март до септември а след това замина са чужбина т.е. мога да получа бележка за доходите му са за тези 6 месеца когато е бил по трудов договор.Та въпросът ми е как се попълва декларацията при това положение?
Обезщетението, което получаваш от НОИ също се води за доход, така че взимаш си удостоверение от работодателя за дохода за съответния период. Той съответно ще пише 0,00 за вс. месец, може като забележка да допълни, че лицето е било в отпуск по чл... от КТ. Ти на база извлечения от банката примерно си попълваш съответните суми, като за 6 месеца прибавяш и тези на съпруга ти, на база неговото удостоверение. За останалият период може да напише една декл., че не е получавал доходи.

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,на дете родено в чужбина,но български гражданин дават ли еднократна помощ от 250 лв?

Да

Срока е 3 години от момента на раждането,за да я получите

Общи условия

Активация на акаунт