Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 553
  • 759
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 239
Здравейте,предстой ми да си подавам документите за детските, но т.к. смених работата си преди няколко месеца, без прекъсване, ще е необходима ли служебна бележка  от старата работа за доходът ми там или мога да ползвам копия издадените ми УП-та, където подробно се описват изплащаните ми възнаграждения? Съмнявам се, но просто не ми се ходи до старата месторабота.

# 511
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
ще трябва и бележка от старата работа

# 512
  • Мнения: 239
Знаех си, но все пак благодаря!  bouquet

# 513
  • София
  • Мнения: 38 592
А 240те лв водят ли се брутен доход?

# 514
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
А 240те лв водят ли се брутен доход?
Да.

# 515
  • sofia
  • Мнения: 409
здравйте,моля ви да ми разясните кога трябва да подам отново документите за детските ...............имам отпуснати детски за миналата година за периода 01,09,2011 до 31,08,2012
новите документи мога ли да ги подам този месец или трябва да изчакам другият

# 516
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
здравйте,моля ви да ми разясните кога трябва да подам отново документите за детските ...............имам отпуснати детски за миналата година за периода 01,09,2011 до 31,08,2012
новите документи мога ли да ги подам този месец или трябва да изчакам другият
Този подаваш, за да нямаш прекъсване.

# 517
  • Мнения: 224
здравйте,моля ви да ми разясните кога трябва да подам отново документите за детските ...............имам отпуснати детски за миналата година за периода 01,09,2011 до 31,08,2012
новите документи мога ли да ги подам този месец или трябва да изчакам другият
Този подаваш, за да нямаш прекъсване.

През другия месец, а не през този, трябва да си подадеш молбата.
Прекъсване няма как да има щом помощта е отпусната до 31.08.12г., а новата молба следва да се подаде през м.09.12г.

# 518
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
здравйте,моля ви да ми разясните кога трябва да подам отново документите за детските ...............имам отпуснати детски за миналата година за периода 01,09,2011 до 31,08,2012
новите документи мога ли да ги подам този месец или трябва да изчакам другият
Този подаваш, за да нямаш прекъсване.

През другия месец, а не през този, трябва да си подадеш молбата.
Прекъсване няма как да има щом помощта е отпусната до 31.08.12г., а новата молба следва да се подаде през м.09.12г.
Да, права е Platina33, моят отговор е  грешен.

# 519
  • Добрич
  • Мнения: 795
А как се разбира до коя дата са отпуснати детските? Не помня да са ми пращали решение или нещо подобно. Получих за първи път детски за ноември,през декември. Значи ли,че до края на октомври ще получавам тази година?
Освен това какви документи трябва да подам аз,при положение че получавам майчинство от държавата,понеже закриха фирмата в която бях,някаква справка от НОИ ли да търся,като му дойде времето?

# 520
  • sofia
  • Мнения: 409
Platina 33 и Ала-Бала благодаря ви за отговора
и аз така си мислех ,но не знам защо по рано се заблудих и част от документите ги извадих
взех документ от личната лекарка за имунизациите и документ за семейно положение ...............те са с дата на издаване Август - дали има шанс да ми ги признаят или ще трябва да вадя нови

# 521
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Platina 33 и Ала-Бала благодаря ви за отговора
и аз така си мислех ,но не знам защо по рано се заблудих и част от документите ги извадих
взех документ от личната лекарка за имунизациите и документ за семейно положение ...............те са с дата на издаване Август - дали има шанс да ми ги признаят или ще трябва да вадя нови
Няма да има проблем, но семейно положение мисля, че не се доказва...или е нещо ново?

# 522
  • sofia
  • Мнения: 409
Platina 33 и Ала-Бала благодаря ви за отговора
и аз така си мислех ,но не знам защо по рано се заблудих и част от документите ги извадих
взех документ от личната лекарка за имунизациите и документ за семейно положение ...............те са с дата на издаване Август - дали има шанс да ми ги признаят или ще трябва да вадя нови
Няма да има проблем, но семейно положение мисля, че не се доказва...или е нещо ново?

ами не знам на мене предният път ми го искаха

# 523
  • Добрич
  • Мнения: 795
И на мен ми го искаха,за да знаят на колко члена се дели дохода. Ако си омъжена/женен ще изискват и бележка от съпругът/а,но ако не си-как ще разберат,че е така.

# 524
  • Мнения: 2 286
Platina 33 и Ала-Бала благодаря ви за отговора
и аз така си мислех ,но не знам защо по рано се заблудих и част от документите ги извадих
взех документ от личната лекарка за имунизациите и документ за семейно положение ...............те са с дата на издаване Август - дали има шанс да ми ги признаят или ще трябва да вадя нови
Няма да има проблем, но семейно положение мисля, че не се доказва...или е нещо ново?

ами не знам на мене предният път ми го искаха

Това май всяка община си го преценява. Защото аз едната година подавах в една община и ми искаха, на другата година в друга община, казаха ми , че те не го изискват.

Общи условия

Активация на акаунт