Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 504
  • 759
  •   1
Отговори
# 525
  • Сливен
  • Мнения: 197
   Добро утро.Днес четох в дир.бг  статия "и богатите майки поискаха детски надбавки" и много ме заинтрегува изречението:
В момента надбавки получават само родители, чиито общ доход не надхвърля 500 лева.
 Има ли промяна в доходите?

# 526
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
   Добро утро.Днес четох в дир.бг  статия "и богатите майки поискаха детски надбавки" и много ме заинтрегува изречението:
В момента надбавки получават само родители, чиито общ доход не надхвърля 500 лева.
 Има ли промяна в доходите?
http://dnes.dir.bg/news/miki-detski-nadbavki-11774087?nt=4
Къде видя цифрата 500?

# 527
  • Сливен
  • Мнения: 197
   Това което пише сега не е това което пишеше сутринта. Shocked Иначе защо ще питам

# 528
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
   Добро утро.Днес четох в дир.бг  статия "и богатите майки поискаха детски надбавки" и много ме заинтрегува изречението:
В момента надбавки получават само родители, чиито общ доход не надхвърля 500 лева.
 Има ли промяна в доходите?
http://dnes.dir.bg/news/miki-detski-nadbavki-11774087?nt=4
Къде видя цифрата 500?

Ооо то този сайт само си прави корекции

# 529
  • Мнения: 723
Здравейте,

Не знам дали това е правилната тема за моя въпрос, но поне се надявам да ме насочите къде и какво да търся  Praynig
Мъжът ми замина преди месец да работи в чужбина и скоро ни предстои местене с малкия там. Тъй като на първо време няма да работя, имам право на определена сума пари за гледане на дете - нещо като нашето майчинство. От съответната служба изискват документ, че не получавам майчинство и детски в България. Бихте ли ми казали къде мога да си изкарам въпросният документ (предполагам е някакво удостоверение)?

Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

# 530
  • Мнения: 1 992
Мъжът ми миналата година беше на борсата 4 месеца. Вззема ли се от там бележка за доходите или соц. подпомагане имат тази информация?

# 531
  • Добрич
  • Мнения: 795
Здравейте,

Не знам дали това е правилната тема за моя въпрос, но поне се надявам да ме насочите къде и какво да търся  Praynig
Мъжът ми замина преди месец да работи в чужбина и скоро ни предстои местене с малкия там. Тъй като на първо време няма да работя, имам право на определена сума пари за гледане на дете - нещо като нашето майчинство. От съответната служба изискват документ, че не получавам майчинство и детски в България. Бихте ли ми казали къде мога да си изкарам въпросният документ (предполагам е някакво удостоверение)?

Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

Вие изпратихте ли запитване до съответната служба? Какво ви отговориха?

# 532
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
АЗ също ще покрепя всички да взимаме детски надбавки , а не само тези с доход 350 лв. Та моите какво са по-различни от останалите . Циганетата взимат , а моите вълци ги яли

# 533
  • Мнения: 1 992
Мъжът ми миналата година беше на борсата 4 месеца. Вззема ли се от там бележка за доходите или соц. подпомагане имат тази информация?

Да си отговоря на въпроса, за някой може и да е полезно - в Социално подпомагане ми извадиха справка с получени болнични и обезщетения, които прибавих към доходите си от мин. година.
Така че, не трябва да се разхождате и до борсата за бележка.

# 534
  • Мнения: 455
Здравейте!
Мисля и аз да си подам документите за получаване на детски надбавки.Вече месец и половина съм в болнични и това ми помага да се пробвам за детски.
Ако добре съм разбрал ми трябват:декларация за детски,
лични карти,
акт за раждане на детето-оригинал предполагам,но ще направя и едно копие,
бележка за доходите-за 12 месеца назад,
само не ми е ясно за тази бележка от JP,защото е нещо ново.Предполагам личните лекари знаят за нея и имат необходимата бланка?
и другото,което не ми е ясно е дали трябва да взема от банката айбан на сметката,на която да ми превеждат детските или не е необходимо?

Благодаря предварително за отговорите! Simple Smile

# 535
Момичета, и аз с въпрос Simple Smile Имам детенце на 1г, съответно получавам майчинство всеки месец . Интересува ме към брутния доход на  съпруга ми прибавя ли се моето майчинство , когато се изчислява дохода? Чета противоречиви мнения в нета Tired

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета, и аз с въпрос Simple Smile Имам детенце на 1г, съответно получавам майчинство всеки месец . Интересува ме към брутния доход на  съпруга ми прибавя ли се моето майчинство , когато се изчислява дохода? Чета противоречиви мнения в нета Tired

да,разбира се,че го прибавяш към общия доход.

simona06 ,ЛЛ имат бланки на тази бележка.Документ от банката не се изисква

# 537
  • Мнения: 1 992
На мен ми искаха документ от банката за сметката. Всяко Социално подпомагане си има и вътрешни изисквания, освен официалните, така че е най-добре да се попита на място или по телефона, за да не се разкарвате като мен напред-назад.

# 538
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
На мен ми искаха документ от банката за сметката. Всяко Социално подпомагане си има и вътрешни изисквания, освен официалните, така че е най-добре да се попита на място или по телефона, за да не се разкарвате като мен напред-назад.

Във Варна от няколко месеца искат задължително документ от банката за сметката, мисля че и няколко дами от други градове споменаха, че и при тях искат също бележка.

# 539
  • Мнения: 353
Във Варна от няколко месеца искат задължително документ от банката за сметката, мисля че и няколко дами от други градове споменаха, че и при тях искат също бележка.

Да,така е,връщат всички,които нямат този документ,с който според тях се удостоверява титулярът на сметката  newsm78
Да видим какво още ще измислят.

Общи условия

Активация на акаунт