Салатата-кога?

  • 4 822
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
О, да! И аз винаги мога да ям салата, само не на закуска, ама щото не закусвам.

Знам повече салати, отколкото манджи и супи.

В нас на салати караме основно.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 990
Салата винаги, когато може. Често и като основно ястие.

# 47
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
..... но ако става дума за дете ще си помисля преди това за каква салата говорим  Simple Smile

Защо?Ясно е,че няма да се предлага на детето всяка вечер салата с майонеза,но все пак ....



Защото аз обичам да ям много люта салата или китайска, което не е препоръчително за едно дете...от тази гледна точка споделих това  Simple Smile Иначе съм абсолютно ЗА салатите, особено зелените, пресни салати, които са си полезни така или иначе.

# 48
# 49
  • Мнения: 0
Хубаво нещо са салатките, но само ми възбуждат апетита  Grinning

# 50
  • Мнения: 6
А някой може ли да ми каже какво е това като понятие "салата" Какво е точно салатата - вид ядене, точно определено меню, има ли точни съставки или всичко мешено от зеленчуци може да се нарече "салата"
Изобщо в готварството има ли точно определение на това що е то "салата".

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ако зависи от мен само това ще ям. Правя си "идиотски" комбинации. Много често с някакво месо вътре, но категорично без майонеза (не обичам). Така през седмицата си упражнявам по-лесно гадния навик да чета докато ям.

# 52
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
А някой може ли да ми каже какво е това като понятие "салата" Какво е точно салатата - вид ядене, точно определено меню, има ли точни съставки или всичко мешено от зеленчуци може да се нарече "салата"
Изобщо в готварството има ли точно определение на това що е то "салата".
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0

# 53
  • Мнения: 6
А някой може ли да ми каже какво е това като понятие "салата" Какво е точно салатата - вид ядене, точно определено меню, има ли точни съставки или всичко мешено от зеленчуци може да се нарече "салата"
Изобщо в готварството има ли точно определение на това що е то "салата".
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0
Добре, защо тогава на марулите им викат салата. Значи излиза че салатата е маруля и марулята е салата.

# 54
  • SA
  • Мнения: 3 196
Салата/ в широкия смисъл на думата/ ям по всяко време. Доста често това ми е и основното ястие.

# 55
  • Мнения: 10 547
А някой може ли да ми каже какво е това като понятие "салата" Какво е точно салатата - вид ядене, точно определено меню, има ли точни съставки или всичко мешено от зеленчуци може да се нарече "салата"
Изобщо в готварството има ли точно определение на това що е то "салата".
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0
Добре, защо тогава на марулите им викат салата. Значи излиза че салатата е маруля и марулята е салата.

Зелена салата или маруля. Но защо пък има салатни сортове домати, niksana?, Те да не са марули?

# 56
  • Мнения: 4
Салата..за мен е една..от пресни зеленчуци.
Всякво друго експониране..от сорта на руска/снежанка/тиквички с мляко/..и подобни..не е салата Simple Smile

# 57
  • Мнения: 17 987
Салата..за мен е една..от пресни зеленчуци.
Всякво друго експониране..от сорта на руска/снежанка/тиквички с мляко/..и подобни..не е салата Simple Smile

 Peace  Руската салата си е направо основно ястие  Mr. Green

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз предпочитам да ям салата /от пресни зеленчуци, не руска и т.н., които са си направо като мезета/ на обяд и вечер.Приятно ми е, че след похапването им, не ми става тежко на стомаха, както след ястие примерно.
Единствено не мога да ям салата в 7 сутринта.Тогава предпочитам закуска и някакъв плод след нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт