Инцидент с моето дете

  • 7 203
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Megi, добър съвет си дала, но първо трябва да се говори на място с учителките и другите деца. Понякога се случва децата да казват, че друг е причина за даден инцидент, защото се страхуват от упреци, а все още не могат да преценяват правилно ситуацията.
Нараняването на детето е факт. Факт е, че е станало по време, когато детето е било поверено на грижите на възпитателите в ДГ. Дали умишлено или не е станало нараняването няма значение. Дали някой от персонала физически е допринесъл за нараняването също няма значение. Възпитателите са там за да се грижат за децата, да следят да не стават подобни инциденти. Възникването на подобен инцидент ясно показва, че някой не си е свършил работата както трябва. Работа е на следствените органи да разберат какво точно се е случило.
Затова аз лично не бих си губила времето в безполезни разговори с възпитател или директор / те ще се покриват един друг и ще опитат да замажат положението/. Бих сезирала  Инспектората, Прокуратура и Закрила на детето. Ако при първичния преглед не е издадено мед. свидетелство трябва да се снабдите с такова.

# 16
  • Мнения: 1 298
Естествено, че ще сезира полиция и др.институции.

Но, въпроса ми е, отиваш в градината и ти дават детето със счупен крак,
какво е обяснението, още  оттам е трябвало да се почне.
Освен това, ако детето е било наранено и го боли, какво са предприели от персонала?
Завели ли са го веднага в болница, звъннали ли са на родителите?

Не мога да повярвам, че ще си вземеш детето така от градина, без да получиш съдействие,
обяснение и пр. Shocked

Много ми е странно, как тук се описват ужасии за биещи госпожи и то в групите на децата ви,
но никой не смее да подаде едно оплакване или да се конфронтира директно с въпросните агресори.

megi1126 , не мисля че някой тук защитава госпожите. Naughty

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
Нараняването на детето е факт. Факт е, че е станало по време, когато детето е било поверено на грижите на възпитателите в ДГ. Дали умишлено или не е станало нараняването няма значение. Дали някой от персонала физически е допринесъл за нараняването също няма значение. .....

Е, как да няма значение дали нараняването е по вина на госпожата например?  Rolling Eyes
Разбира се, че има.
Нещастни случаи стават, за съжаление никой не е застрахован от такива. Но умишлено  да причиниш подобна травма на дете, това вече е съвсем, ама съвсем различно нещо.

# 18
  • Мнения: 411
Е, как да няма значение дали нараняването е по вина на госпожата например?  Rolling Eyes
Разбира се, че има.
Може би съм се изразила неточно. Мисълта ми е, без значение как и по чия вина е станало нараняването, те /директор, персонал/ носят отговорност, някой не си е свършил работата, директора не си е свършил работата, възпитателите не са си били на място и ....

Нещастни случаи стават, за съжаление никой не е застрахован от такива. Но умишлено  да причиниш подобна травма на дете, това вече е съвсем, ама съвсем различно нещо.
Какво значи "нещастен случай"? На мен ми звучи като бягане от отговорност. 

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ооо, примерите за нещастни случаи са много, хич и не бих изброявала даже.
Само ще кажа, че двете най - тежки падания на детето ми, са били в мое присъствие, буквално на сантиметри от мен и без да мога да реагирам, за по - малко от секунда стават белите.
Нали не очаквате от една госпожа, която е поне с 25 деца в стаята, да може да реагира във всяка една секунда, ако детето тръгне да се спъва и удря в ръб на маса например?
Изобщо не говоря за бягане от отговорност или за оправдаване на някого.
Просто тук ни се описва една наистина ужасна ситуация, но само от едната гледна точка. И нито един зададен въпрос за случилото се, не получи своя отговор. А медалът винаги има две страни, нали?

Честно казано, не мога /или по - скоро не искам/ да си представя, че е възможно учителка умишлено да удари дете в земята, с цел да му причини тежка травма.

# 20
  • Мнения: 411
bim_bam,
хайде стига с това оправдание, че децата са много и затова не могат да насмогват. Като не могат да си хващат чукалата. И хич не е вярна и сметката, че е един възрастен на 25-30 деца. Къде отидоха т.н. помощник възпитатели, които са средно по две на смяна?
Да децата падат, спъват се, но какво ще е било това спъване довело до подобно нараняване?
Наистина изложеното тук виждане за случая е това на майката. То може да е замъглено. Тези които ще изяснят нещата, са Прокуратурата, Закрила на детето Инспектората. Но при всички положения инцидента би следвало да доведе до ангажиране на нечия отговорност, та било то за немарливост.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Изобщо няма да споря повече.
Само ще кажа, че не за първи път идва някой, пуска "бомба" и ние си пишем ли пишем...  Whistling

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Няма по две помощник-възпитателки на смяна. Поне при нас. Има една сутрин и една следобед на две групи. Тоест всяка група си имам лелка, смените им се засичат по обед и всяка лелка тогава си е в нейната група, иначе по другото време е една лелка на две групи.

# 23
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Изобщо няма да споря повече.
Само ще кажа, че не за първи път идва някой, пуска "бомба" и ние си пишем ли пишем...  Whistling
Бомба, или не-факт е, че щом са разпределени по 25 деца в група на една/две лелки, значи те трябва да са достатъчни на тези деца. И да-очаквам лелката Х да може да реагира във всяка една секунда за всяко едно дете, а не после да се оправдават "аз само за секунда си преместих погледа"...мен какво ме вълнува, че за секунда не е внимавала и травмата е на лице? Не са там, за да си клюкарстват по цял ден с другите лелки, нито са там да крещят/наранява/обиждат/заплашват децата ни. Така че не им намирайте оправдания.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 139
Изобщо няма да споря повече.
Само ще кажа, че не за първи път идва някой, пуска "бомба" и ние си пишем ли пишем...  Whistling
Бомба, или не-факт е, че щом са разпределени по 25 деца в група на една/две лелки, значи те трябва да са достатъчни на тези деца. И да-очаквам лелката Х да може да реагира във всяка една секунда за всяко едно дете, а не после да се оправдават "аз само за секунда си преместих погледа"...мен какво ме вълнува, че за секунда не е внимавала и травмата е на лице? Не са там, за да си клюкарстват по цял ден с другите лелки, нито са там да крещят/наранява/обиждат/заплашват децата ни. Така че не им намирайте оправдания.
Тука вече се провежда съдебен процес, без никаква по- конкретна информация и без свидетели, дето се вика.
Дали една възпитателка е достатъчна на 25 деца, ами зависи, ако е за да ги наблюдава как спят, тогава сигурно...
Аз лично не си представям една жена да насмогне на всички малчугани в будно и активно състояние. Не се опитвам, аз лично, да ги оправдавам леличките, просто едва ли е редно да ги разпределят по една на 25 деца. И спрямо тях, и спрямо самите деца не е редно.  
И без повече подробности, пак аз лично, не бих се ангажирала с присъди.
ПП: Lady Kat, не се опитвам специално да ти опонирам. Цитирам поста ти, защото ми дава възможност да изразя конкретното си мнение в случая.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Не мога да повярвам, че ще си вземеш детето така от градина, без да получиш съдействие,
обяснение и пр. Shocked

много е просто - изживяла съм го - обаждат ти се от градината и ти казват - елате да си вземете детето, защото трябва да се заведе в Пирогов да му зашият бузата - стана нещастен случай и детето падна. Първата и всяка следваща мисъл са ти да стигнеш до градината най-бързо. После стигаш и виждаш детето с огромна дупка на бузата, добре замазана с превръзка - е, тук мисълта ти е да го закараш в Пирогов, а какво е станало ще му мислиш после - та така общо взето протичат нещата Peace

# 26
  • Мнения: 2 829
За мое огромно съжаление историята е истинска, става дума за братовчедката на мъжа ми. Раличка не е лъгала за нищо до сега, не се е оплаквала от никой в градината....
Маре, и тук да напиша това, което помолих свекърва ми да ти каже- ако мога с нещо да ти помогна само кажи, ако искаш ще ти изпратя количката ни, мисля че има накин да возиш Рали и крачето да е право, ако искаш кажи да помогнем и да купим или наемем инвалидна количка, ако решите да дойдете тук обещавам да помагам...
Много ми е мъчно за миличката ни Раличка, Алекс каза че не може да си представи как е издържала на болката и всички се молим за вас!
Искаш ли да извикаме медии?

# 27
  • Мнения: 320
OO милото... Shocked за пореден път чета и не вярвам на очите си!

# 28
  • Мнения: 15 379
Ужас. Счупването ще мине, но онова - счупеното в сърчицето на детето - едва ли.

Помощник-възпитател има един в смяната+1 учителка.
Колкото и да са децата, няма извинение.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ужас. Счупването ще мине, но онова - счупеното в сърчицето на детето .....

Да...  Sad

yanast, как е станало всичко? Детенцето какво е разказало?

Общи условия

Активация на акаунт