ЕВРОВИЗИЯ - 7-ма тема Подготовка за Баку 2012

  • 27 520
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
Вторият в списъка на Академията - Тени Омеде е от Нигерия (може да е бг гражданин?!).Интервю с него. И един приятен клип Teddy & Tenny - Eyah

Допуснати песни от списъка на Академията:
песен №7 - „Пътят”Стелияна Христова - победителка в "Гласът … на България"
песен №27 - „Keep me down” ”-Светозар Христов

Интервю с групата „Bee In The Bonnet”,  участваща с 3 песни - №16,18 и 29. И едно друго тяхно парче Bee in the Bonnet - Stuck

# 16
  • Мнения: 9 201
Вероятно песента на Teni Omede - Without you  Wink
 

# 17
  • Мнения: 262
Весела песничка на Teni Omede " Without you" , но нищо особено. Песните на Стелияна и Светозар повече ми харесват.

Да си припомним кои гласуваха 146 точки на Десислава (с 30 точки повече от 2-рото място):
Академия  - Председател: Стефан Димитров
Членове:
-Ангел Заберски, Хайгашод Агасян (СБК)
-Михаил Белчев (СБП)
-Д-р Йордан Ефтимов (Сдружение на българските писатели)
-Георги Енчев,   Васил Гюров (“Профон”)
-Ценко Минкин, Живко Колев („Музикаутор”)
-Проф.Теодора Павлович / Цветан Цветков/ (СБМТЦ)
-Проф.Мария Георгиева Ганева (НМА“П.Владигеров”)
-Милка Митева/Ани Върбанова (НМУ „Л.Пипков”
-Доц. Д-р Тони Шекерджиева-Новак (АМТИИ – Пловдив)
-Диана Русева (НУИ Плевен)
-Юрдан Лазаров Лазаров/Ясен Атанасов (БТА)
-Кристиян Бояджиев (БНР)
-Драгомир Симеонов (Дарик радио)
-Анна-Мария Тонкова, Васил Димитров, Атанас Генов, Георги Костов(Абро,БТВ media grup, Нова телевизия)
-Мариана Брашнарова / Илиян Стойчев/( Асоциация на рекламните агенции)

Правилата - Чл. 17(5):”...Всеки член на Академията оценява всяка песен с нула, две, четири, осем, или десет точки." -  странно липсват 6-те точки като опция за оценяване. Ако са гласували 22 души (предполагам, че в скобите са посочени заместниците) 146 : 22= 6,63 точки средно от всеки от журито за първата песен.

# 18
  • Мнения: 1 765
Леле, колко малко имена са ми известни. Shocked Помня от миналата година Симона Сиванио ми беше харесала. Радвам се, че Тодор Гаджалов е толкова високо оценен. Предполагам песента му е балада. Ивайло Колев доколкото си спомням участваше в Стар Академи - първия музикален формат правен в БГ. После беше запрашил към Италия, няма нищо изключително в него, вижда ми се посредствен.
Цецо Елвиса, Светлозар Христов, Софи Маринова и Маргарита Хранова. Мисля, че и Вяра е от Стар Академи, от нея съм с най-добри спомени и очаквам нещо качествено. Останалите са ми пълна мъгла. Мисля, че Десислава ще спечели и ще отиде на Евровизия, дори преди да съм чула песента.  SadСъс сигурност ще гласувам за някой друг, а може би вече е решено и  всичко е само проформа. Как мислите?
Не ми харесва нито песента на Стелиана, нито песента на Светлозар. Ами ако никоя не харесам, какво ще правя? Мисля да се преселя в Швейцария.  Whistling

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 17:36 от Morphea

# 19
  • Мнения: 9 201
Поне са ни спестили Боян Wink (с народната песен от миналата година).
На мен ми е чудно защо е тази гимнастика. newsm78Сега 33песни, след прослушванията ще останат 24 и 12 за всеки полуфинал.Има участници с по три песни (предполагам, че от там ще изключат 4). Като ще е Десислава да бяха направили както с Миро - песни и да избираме от тях.
Само се надявам песента да става за слушане и да не е гола на сцената.
Ама хич не си представям Деса на сцената на Евровизия. Thinking

# 20
  • Мнения: 1 765
Още няма отговор от Словакия, Сан Марино и т.н.
.
Словакия са определили своя представител  - Miro Šmajda. Изпедерасти се този народ. Sick Не можеш да го разбереш мъж ли е жена ли е. Не само заради прическата, а и заради гласа. С малко топиране и моята ще стане като неговата/само дет не съм блонди/. Това не е евровизионната песен.
http://www.youtube.com/watch?v=0ifT5pSQhyw&feature=player_embedded#!

# 21
  • Мнения: 262
На вълна Мароко - мароканската певица Инди Зара има концерт у нас като част от световното си турне. Много приятно Tango - Hindi Zahra

# 22
  • Мнения: 1 765
Isis, много хубава песен. Веднага я пратих на дъщеря ми, която слуша този род музика, и се оказа,че песента и е любима. А също и че билетите за концерта са много скъпи.

# 23
  • Мнения: 9 201
 newsm73  В първият и втория,дори и в третия момент си помислих, че Miro Smajda e жена.
Цопна ли  1 и 2 снимки и добре, че беше номер 3 да видя, че липсват части от женската анатомия.

Trosky
това е балада Baby

# 24
  • Мнения: 1 765
Слагам избраните български песни тук, за да са подръка. Започваме да ги издирваме и да ги качваме, нали?  Listen
01   „LOVE IS ALIVE”    DESS   146   
02   „WITHOUT YOU”   ТЕНИ ОМЕДЕ   116   
03   „LOVE GOES AROUND”   ЦВЕТЕЛИН АТАНАСОВ- ЕЛВИСА feat. DZ   116   
04   „STILL LOVE YOU”   ТОДОР ГАДЖАЛОВ   112   
05   „ALONE”   РЕНЕ РАНЕВ   102   
06   „SEARCHING FOR THE WORDS”   ИВАЙЛО КОЛЕВ   102   
07   „ПЪТЯТ”   СТЕЛИЯНА ХРИСТОВА     94   
08   „WINNER”   СТОЯН ПЕТРОВ   94   
09   „ФИНАЛНА ЛЮБОВ”   СОНЯ ИВАНОВА   88   
10   „WITH YOU”   ПЕТЪР НИКОЛАЕВ   86   
11   „ИМА ЛИ ПЪТ”   ИВАЙЛО КОЛЕВ   86   
12   „COME WITH ME”   СИМОНА СИВАНИО   82   
13   „DREAM”    ALEX & 4GIVE   82   
14   „THAT GIRL”    НИКИ МАНОЛОВ   84   
15   „ВЯРА”   ВЯРА ПАНТАЛЕЕВА   80   
16   „LOVE IS THE MEANING”   SUNNIE   78   
17   „ПРОСТО ЛЮБОВ”   СОФИ МАРИНОВА   66   
18   „DREAM”   ГРУПА „BETTER THAN GREY"   64   
19   „ETERNAL”   СИМОНА СИВАНИО   64   
20   „НОВО НЕБЕ”   ВИКТОРИЯ ДИМИТРОВА   64   
21   „SHOW ME LOVE”   ОГНЯН ЗЕЛЕНКОВ   62   
22   „SHUT YOUR MOUTH AND DO IT”   SUNNIE   62   
23   „THIS IS MY GREEN WAVE”   ГЕОРГИ ВЪРБАНОВ   60   
24   „SIDE BY SIDE”    ГРУПА „ROLLING OVER”   58   
25   „KEEP ME DOWN”    СВЕТОЗАР ХРИСТОВ   58   
26   „CONTIGO PUEDO VOLAR”   ИВАЙЛО КОЛЕВ   56   
27   „НЕ СЕ ОБРЪЩАЙ”   ГРУПА „BEE IN THE BONNET”    54   
28   „YOU ARE MY ANGEL”   МОНИКА КИРОВСКА   54   
29   „LOVE”    ГРУПА „RANDOM FACT”    52   
30   „ПРОШКА”   МАРГАРИТА ХРАНОВА   50   
31   „REASON TO BELIEVE”   JOHN STEEL   46
32   „НАПРАВЕНО ОТ БЪЛГАРИ”   ГРУПА „NEW 5”   46   
33   „THE WAY YOU SEE THE WORLD”   ГРУПА „GO WEEK”   46   

            

# 25
  • Мнения: 1 765
Да живее фейсбук! Wink Намерих инфо от профила на Тодор.http://bg-bg.facebook.com/pages/Todor-Gadjalov/218035184908697 Чакаме.  Simple Smile
Todor Gadjalov
"Par4eto(Still Love You) minava purvi krug na evroviziq!! :} Otiva na polufinal (party) :} a kolkoto do par4eto tezi dni go puskame ! ;}"

Мразя, ама много мразя регламентите да се променят в движение.  #Cussing out Не знам защо съм толкова бясна. Първо щеше да има два полуфинала през декември. После датите се смениха. Сега пък ще има един полуфинал с 22 песни. Питам се как аджеба човек ще различи някаква песен сред 22? newsm78 Всичките ще се слеят в едно. промени, промени. Едно нещо не може да се организира като хората - тоест по регламент. За какво са им тогава датите, които са обявени? newsm61 Отивам да си изпия хапчетата.
Първа новина http://esctoday.com/news/read/17604
Втора новина http://esctoday.com/news/read/17814
Иииии трета новина:

http://bnt.bg/bg/news/view/64222/zapochna_bitkata_za_bylgarska_p … a_evrovizija_2012

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 17:52 от Morphea

# 26
  • Мнения: 9 201
Дам,вече ще слухтим за песните Grinning

Morphea, недей да  newsm61.
Знаем, че нашите са неорганизирани,неразбрани и шуробаджанащината е на високо ниво.
Ако случайно не изберат Десислава ще е твърде интересно Thinking

# 27
  • Мнения: 9 201
Сърбия избра своя представител - Zeljko Joksimovic
http://www.esctoday.com/news/read/17838
С  Lane moje представи страната си през 2004, автор на песенте "Lejla"  (Босна и Херцеговина  2006)  и "Oro" (Сърбия  2008).

Първото завръщане.

П.П избран е чрез вътрешна селекция,а песента ще бъде представена догодина.

# 28
  • Мнения: 262
Morphea, ти си публикувала най-актуалния списък - чак сега прочетох, че две от песните на групата „BEE IN THE BONNET” са дисквалифицирани по чл.5 (да не са публично изпълнявани или разпространявани преди 1 септември) и са заместени от следващите в списъка - тази Академия!!!!!

Белгия е избрала своя кандидат за Баку - 16-годишната Iris е избрана вътрешно от белгийския канал VRT и сега започва търсене на подходяща песен.

Две изпълнителки от нашия списък са участнички от Music Idol 3 – вокалистката Александра Жекова от Alex&4give и Виктория Димитрова.

P.S. Lena Meyer-Landrut не е получила награда от Европейските музикални награди 2011 на MTV –(6.11.-Белфаст).

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 12:37 от Isis

# 29
  • Мнения: 9 201
Песента на Вяра Панталеева - "Вяра"


 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт