За вечно негативно настроените познати.

  • 6 467
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Не се тормози и не съжалявай за пътите, в които си била искрена! Винаги ще срещах хора, които ще бъдат неприятни по един или друг начин! Отбягвай ги и бъди, каквато си! Simple Smile А те сами ще си изгният в злоба! Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 156
Това пък, да осъзнаваш, че натоварваш и въпреки това да продължаваш да го правиш, значи освен че си негативно настроен трябва да си и доволно нагъл.

Яко нагъл. Нашия дядка се прави на тъп и неразбиращ, ама много пъти съм го хващала, че много добре знае какво прави, колко неудобство причинява и пак го прави.
Опитвала съм се да му помагам. Казвам му конкретно - отиди там и там, направи това и това. Няма резултат. Само аз ако се хвана да му свърша нещо, става. И пак мърмори. Ама аз си имам мое семейство, за което да се грижа.
Я не си разваляй малкото спокойствие за нечии роднина !
Следващото му посещение го направи последно.
Разхвърляй се по бельо, пусни си музика и му кажи "по това време спортувам",
/едва ли ще разбере каланетика/ и се наслаждавай на физическите упражнения.
Гаранция - ще му стане неловко. И така всеки път ! Погледни от хубавата страна -
хем ще подържаш фигура, хем ще ти бъде приятно.Може да го включиш и него -напр.
да брой някой движения. Ще се откаже !
Или,като звънне "мама я няма, но щом се върне ще ти се обади" и приключваш.
Не обичам да ми ангажират времето без лично участие, а ти имаш и малки деца !

# 77
  • Мнения: 62
Това пък, да осъзнаваш, че натоварваш и въпреки това да продължаваш да го правиш, значи освен че си негативно настроен трябва да си и доволно нагъл.

Яко нагъл. Нашия дядка се прави на тъп и неразбиращ, ама много пъти съм го хващала, че много добре знае какво прави, колко неудобство причинява и пак го прави.
Опитвала съм се да му помагам. Казвам му конкретно - отиди там и там, направи това и това. Няма резултат. Само аз ако се хвана да му свърша нещо, става. И пак мърмори. Ама аз си имам мое семейство, за което да се грижа.
Я не си разваляй малкото спокойствие за нечии роднина !
Следващото му посещение го направи последно.
Разхвърляй се по бельо, пусни си музика и му кажи "по това време спортувам",
/едва ли ще разбере каланетика/ и се наслаждавай на физическите упражнения.
Гаранция - ще му стане неловко. И така всеки път ! Погледни от хубавата страна -
хем ще подържаш фигура, хем ще ти бъде приятно.Може да го включиш и него -напр.
да брой някой движения. Ще се откаже !
Или,като звънне "мама я няма, но щом се върне ще ти се обади" и приключваш.
Не обичам да ми ангажират времето без лично участие, а ти имаш и малки деца !

Това е един прекрасен глупав съвет на ниво 5 клас. Агенте, моля те, не слушай красивата бела  Laughing
Каланетика, братко  ooooh! колко мъка по тоя свят божей, колко мъка, че и деца си има да носят измъчените гени  hahaha

# 78
  • Мнения: 198
Аз това не го разбирам - ще ми звъни някой на вратата, че ще ми влезе и в къщата. Абсурдно е просто. Аз лично съм си откачила всякакви възможни звънци, сега ако някой много държи да ми нарушава личното спокойствие се налага да потропва по вратата, но в 90% от случаите не си правя труда дори да отворя. Последно в събота, след като съм си легнала в 6 часа след жестоко парти, някой реши да ми тропа в 11.30 и ме събуди, най-вече защото кучето взе да зяе. Търся идеи как да блокирам и тропането Simple Smile
В общи линии с всеки, който ми е важен и идва у нас сме се чули предварително и имаме уговорка - за да отворя е достатъчно да ми звъннат оп телефона.
Навикът да звъниш и да се инсталираш пред нечия врата по всяко време мисля е редно да се изкорени.

# 79
  • Мнения: 2 156
Звънците и аз съм ги елиминирала, непредвидени посещения няма.
Крайно време  е да разберат някои хора, че времената са различни и
ако преди не е имало масови средства за комуникация, то сега този проблем отпада.

# 80
  • София
  • Мнения: 38 792
Това пък, да осъзнаваш, че натоварваш и въпреки това да продължаваш да го правиш, значи освен че си негативно настроен трябва да си и доволно нагъл.

Яко нагъл. Нашия дядка се прави на тъп и неразбиращ, ама много пъти съм го хващала, че много добре знае какво прави, колко неудобство причинява и пак го прави.
Опитвала съм се да му помагам. Казвам му конкретно - отиди там и там, направи това и това. Няма резултат. Само аз ако се хвана да му свърша нещо, става. И пак мърмори. Ама аз си имам мое семейство, за което да се грижа.
Я не си разваляй малкото спокойствие за нечии роднина !
Следващото му посещение го направи последно.
Разхвърляй се по бельо, пусни си музика и му кажи "по това време спортувам",
/едва ли ще разбере каланетика/ и се наслаждавай на физическите упражнения.
Гаранция - ще му стане неловко. И така всеки път ! Погледни от хубавата страна -
хем ще подържаш фигура, хем ще ти бъде приятно.Може да го включиш и него -напр.
да брой някой движения. Ще се откаже !
Или,като звънне "мама я няма, но щом се върне ще ти се обади" и приключваш.
Не обичам да ми ангажират времето без лично участие, а ти имаш и малки деца !

Това е един прекрасен глупав съвет на ниво 5 клас. Агенте, моля те, не слушай красивата бела  Laughing
Каланетика, братко  ooooh! колко мъка по тоя свят божей, колко мъка, че и деца си има да носят измъчените гени  hahaha

Как ще я слушам бре! Че оня старчок ако влезе и ме види по бельо,ще опъна чене до пода! Mr. Green
Уф, звънци. Човека е научен да си влиза направо. А свеки държи вратата отключена. Няма да ви казвам какви борби водя на тоя фронт. Големо шоу е у нас!

# 81
  • Мнения: 2 156
И защо да не ме послушаш ?!!!
Притесняваш се , че ще му хареса и съвсем няма да има отърване ! Разбрах !
Но доста време търпях "присъствия" и то точно бях с бебе,
а те мислеха, че ме разнообразяват, до момента, в който обясних, че ме натоварват
допълнително и имам нужда от почивка.
Оказаха се разбрани.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 283
Тази тема идва точно на време и да си изкажа "мъката". Имам един колега, който за всяко нещо което се опиташ да обясниш/кажеш/направих ти обяснява как не си прав, ама не е точно така, ама той знае по-добре и т.н. Последния път като се видяхме вече не издържах и почнах да споря много сериозно с него, по тема която той не разбира, но дава супер категорично мнение и когато аз започнах да обяснявам нещата на най-елементарно ниво, защото виждам как въобще не вдява той каза "Ама аз тея работи го знам, просто исках да ти покажа позицията на един лаик и да разбереш как той би мислил по темата" При което аз Shocked , а мъжа ми си умря от смях. Той хич не му се връзва, ама аз не трая. И от тогава реших повече контакти с него-не!Вчера пак се обажда да "дойдел да ни види", а всъщност идва вкъщи с една бутилчица ром, защото живее с родителите си и няма много познати и приятели (отскоро е в града), изпива си я, надува ни главите и си отива! То и аз като изчетох темата се замислих дали не ме пишат някъде, защото се изхващах в последно време, че кой каквото разказва го поизслушвам и почвам да разказвам аналогична история за себе си (ама аз съм си най-интересна Mr. Green ) но сега си обръщам внимание и гледам да си коригирам тази черта, защото сигурно е много досадно - не е мрънкане, ама... Peace

# 83
  • Мнения: 872
Мрънкащи ,вечно недоволни, вечно депресирани, досадни и оплакващи се, гледам да разкарам, игноирам и отбягвам...
Защо да се натоварвам ?
И аз си имам доста проблеми ,но хора които не могат да ме разберат или да ми помогнат ,не е необходимо дори да знаят за тях.
 Хич не се и притеснявам да прекратя всякакви контакти с хора,които придимно и само ме натоварват.

# 84
  • Мнения: 9 865
Всеки ден общувам с една такава особа. Влизам й в положение, ама като ми писне започвам да обръщам на майтап. Лошото е, че такива хора и от майтап не разбират, та мина време докато я науча да се надсмива над някои неща, а не всичко да преживява като апокалипсис. Всички имаме проблеми, но нейните са най-големи, всички сме болни, но тя е по и най-болна и т.н., типичен случай. Иначе е верен приятел и затова не мога просто да я отпиша.

# 85
  • Мнения: 701
И аз имам една такава колежка - винаги говори на "въпреки" и най-вече на "напреки". Все забележки прави и дава тъпи съвети. Не знаеш как трябва да й говориш и от какво ще се засегне. Също - на всяко гърне мерудия. И никога не е виновна. Взема се на сериозно винаги и винаги тя е права.

# 86
  • Мнения: 550
гледам, че темата се измести малко от мрънкащите към дървените философи, вечно спорещите многознайковци. съвет за тях? определено трябва да се справя с един такъв, а не мога да го трая! направо ме е страх да говоря пред него, защото се почва велико заяждане и аз хич не умея да си трая. винаги накрая се стига до проверки в нета, а ако няма наоколо нет или просто въпроса е неразрешим (някоя игра примерно) се стига до диви скандали!!! а тоя човек е мъж на най-добрата ми приятелка, която пък е такава душица, че като види, че почва скандал м/у нас става от масата и се изнася. и това говорим за мъж на 30+, който дига луди скандали при игра на белот примерно. направо се усещам, че почвам да ограничавам контактите си с приятелката до разговори по тел и това много ме натъжава... съвет?

# 87
  • Мнения: 0
гледам, че темата се измести малко от мрънкащите към дървените философи, вечно спорещите многознайковци. съвет за тях? определено трябва да се справя с един такъв, а не мога да го трая! направо ме е страх да говоря пред него, защото се почва велико заяждане и аз хич не умея да си трая. винаги накрая се стига до проверки в нета, а ако няма наоколо нет или просто въпроса е неразрешим (някоя игра примерно) се стига до диви скандали!!! а тоя човек е мъж на най-добрата ми приятелка, която пък е такава душица, че като види, че почва скандал м/у нас става от масата и се изнася. и това говорим за мъж на 30+, който дига луди скандали при игра на белот примерно. направо се усещам, че почвам да ограничавам контактите си с приятелката до разговори по тел и това много ме натъжава... съвет?
Здравейте, дами!!!
Нова съм в форума и не умирам от щастие да пиша на всяка тема, но тази нямаше как да я пропусна! Много е добра. И аз имам съм се сблъсквала с такива мънкащи хора. До колкото виждам тук някой се оплаква от един , втори, а около мен са толкова много!Хахах може би току що и аз прозвучах като един от ТЯХ- наричам ги Мрънкялниците. Проблема при мен е, че добрата ми приятелка е на напоследък такава,  на другата ми пък гаджето и като се съберем някъде дори за по едно кафе ми надуват главата и направо не ми се излиза с тях никъде. И колкото повече се опитвам да ограничавам контактите си с тях, ме укоряват , че съм станала пенсионерка(а иначе съм на 23). Не знам вече какво да правя, нито от шега разбират, обиждат се супер много като се опитам да им кажа да погледнат на живота по-оптимистично... и въобще става един адски порочен кръг.Идеи?

# 88
  • Мнения: 10
Аз съм такава, все нещо ми е криво и мрънкам, знам, че е отвратително, и мъжа ми постоянно ми го натяква, но не мога да го преодолея, не го правя за да натоварвам някого или за да дразня, просто се случва спонтанно.Предполагам, че ако живея живота, който бих искала нямаше да съм толкова кисела. Та това явно е начин поне малко да си изкарам яда, не на някого , а заради самото мрънкане. Но не съм съгласна, че ако някой човек дразни с това,някой трябва да говори с него и да го търпи. Аз се дразня от други човешки черти, и просто хората притежаващи ги нямат никакъв шанс да им обърна внимание, камо ли на кафе да ги каня.

# 89
  • Мнения: 11
Цитат
За вечно негативно настроените познати.

Какво говорите, то това не е ли национална черта?! Повечето хора наоколо са такива. На работа вече се старая и аз да съм недоволна, че иначе страшно ме намразват.. Аз трудно прикривам радостта си, но знам, че тук се налага, за да не издивее някой (пак). Повечето хора в т.ч. жени са мрънкащи. Може би така са свикнали или нямат какво друго да кажат.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт