За вечно негативно настроените познати.

  • 6 455
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10
Цитат
За вечно негативно настроените познати.

Какво говорите, то това не е ли национална черта?! Повечето хора наоколо са такива. На работа вече се старая и аз да съм недоволна, че иначе страшно ме намразват.. Аз трудно прикривам радостта си, но знам, че тук се налага, за да не издивее някой (пак). Повечето хора в т.ч. жени са мрънкащи. Може би така са свикнали или нямат какво друго да кажат.  Wink
Вярно е, както се казва, с какъвто се събереш, такъв станеш, ако постоянно ти мрънкат от всякъде, няма как да не правиш и така, просто за да се държиш адекватно.

# 91
  • Мнения: 1 788
 Joy Joy Joy
Dave отново разцепи въздуха!
Ама е прав, де...

Какво има да им се чудите на мрънкалата?
То малко странно се получи - тема, в която да помрънкаме срещу мрънкалата...  Joy
Избягвате ги, отбягвате ги и проблемът е никакъв.
Някоя майка се оплаквала, та чак на цяла компания разваляла настроението. Ми значи компанията е калпава тогава. Щом толкова жени не могат да надприказват мрънкалото или да измислят начин, по който да я отбягват тактично.
Досадния съсед ще престане да идва и без да е нужно да те вижда по бельо  Joy , ако просто продължаваш в негово присъствие да си вършиш задълженията, без излишни грубости или любезности. Не мисля, че е нужно да се вкарва човек в роли, за да обясни нормално, че няма време, че не може всеки път да се гостува в една къща и прочие. А който иска - да се обижда, на каквото иска...

# 92
  • Мнения: 0
гледам, че темата се измести малко от мрънкащите към дървените философи, вечно спорещите многознайковци. съвет за тях? определено трябва да се справя с един такъв, а не мога да го трая! направо ме е страх да говоря пред него, защото се почва велико заяждане и аз хич не умея да си трая. винаги накрая се стига до проверки в нета, а ако няма наоколо нет или просто въпроса е неразрешим (някоя игра примерно) се стига до диви скандали!!! а тоя човек е мъж на най-добрата ми приятелка, която пък е такава душица, че като види, че почва скандал м/у нас става от масата и се изнася. и това говорим за мъж на 30+, който дига луди скандали при игра на белот примерно. направо се усещам, че почвам да ограничавам контактите си с приятелката до разговори по тел и това много ме натъжава... съвет?
Здравейте, дами!!!
Нова съм в форума и не умирам от щастие да пиша на всяка тема, но тази нямаше как да я пропусна! Много е добра. И аз имам съм се сблъсквала с такива мънкащи хора. До колкото виждам тук някой се оплаква от един , втори, а около мен са толкова много!Хахах може би току що и аз прозвучах като един от ТЯХ- наричам ги Мрънкялниците. Проблема при мен е, че приятелка е  напоследък такава. И колкото повече се опитвам да ограничавам контактите си с Мрънкялниците, ме укоряват , че съм станала пенсионерка(). Не знам вече какво да правя, нито от шега разбират, обиждат се супер много като се опитам да им кажа да погледнат на живота по-оптимистично... и въобще става един адски порочен кръг.Идеи?

# 93
  • София
  • Мнения: 38 535
Бягайте бързо и далеч от такива хора. От тях се хваща рак!
Не се шегувам даже, за съжаление.

# 94
  • Мнения: 73
Негативно настроени хора има навсякъде около нас. Най-сигурно е далеч от тях, защото негативизма е заразен.

# 95
  • Мнения: 537
Тия мрънкалници са от най-лошите енергийни вампири. Може да ви се струват бабини деветини, обаче ако се връзвате на всяка приказка, вижте как след половин един час с този човек и вече ви боли глава, едно отпаднало ви е. Те буквално изпиват енергията ни и повечето не го осъзнават. По темата - имам няколко такива познати, едната от които е супер фрапантен случай. След първата ни среща и обръщането на всяко нейно мрънкане в майтап и цупене от нейна страна, повече не се виждаме.  Mr. Green Аз като цяло такива хора ги избягвам. Не мога да се товаря, имам си достатъчно грижи.

# 96
  • Мнения: 5 300
Това ми е болна тема в момента. Умишлено избягвам една приятелка. Всичко и всеки  е черен, разговор обикновено е монолог, започващ се с: -Лоша работа, лоша....
След  среща с нея чувствам се ужасно.

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
хей, брей, няма угодия! В една тема мрънкане от мрънкащи познати, в друга тема мрънкане от позитивисти, в трета мрънкане от хвалещи се!  Grinning май най-много мрънкат тези, дето пишат по такива теми. Ако някой при среща се похвали с нещо - защо се хвали, това е самохвалство и скапва настроението, защото бил парадирал! Ако се оплаче - как може да е толкова негативен, докарва главоболие.

# 98
  • Мнения: 537
хей, брей, няма угодия! В една тема мрънкане от мрънкащи познати, в друга тема мрънкане от позитивисти, в трета мрънкане от хвалещи се!  Grinning май най-много мрънкат тези, дето пишат по такива теми. Ако някой при среща се похвали с нещо - защо се хвали, това е самохвалство и скапва настроението, защото бил парадирал! Ако се оплаче - как може да е толкова негативен, докарва главоболие.

Хей, брей, Андариел, не се прави ся, че не разбираш.  Mr. Green Пък за хваленето аз например обичам да слушам някой да ми се хвали, отколкото да ми се оплаква. И аз обичам да се хваля пък.  Mr. Green Но знаеш, че живота е кратък, защо когато вече си се опитал да помогнеш на някой, но той се оказва, че няма нужда от някаква конкретна помощ, а просто да си е нещастен и мрънкащ, защо да си тровиш нервите и живота за такъв индивид? Нима няма други хора, които наистина да имат нужда от помощ?

# 99
  • Мнения: 6 713
Коя е тази тема за мрънкане от позитивисти? Mr. Green

Андариел, едно е да мрънкаш от време на време, всички го правим. Но повярвай ми, има и такива мрънкала, че не можеш една свестна тема на разговор да започнеш с тях. Просто те не могат да избягат от глупостите, че примерно им е много студено, криво им е, имат много работа и т.н. И само трябва да се вайкаш с тях.
 Naughty

# 100
  • Мнения: 537
Коя е тази тема за мрънкане от позитивисти? Mr. Green

Андариел, едно е да мрънкаш от време на време, всички го правим. Но повярвай ми, има и такива мрънкала, че не можеш една свестна тема на разговор да започнеш с тях. Просто те не могат да избягат от глупостите, че примерно им е много студено, криво им е, имат много работа и т.н. И само трябва да се вайкаш с тях.
 Naughty

Много вярно. Аз точно това имах предвид, вярвам и авторката на темата. Просто тези хора така само се чувстват щастливи и те. Те не могат да видят доброто от дадено положение, от някоя ситуация. За тях всичко е черно, всичко.

Общи условия

Активация на акаунт