Похапва ЮНСКОТО дете вкусни зеленчуци и сладки плодове.

  • 23 871
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 420
Чин, не е будала Нико. И Йоана приказва на лаборантката и не плака. Ама то бебешките перца, с които ги боцкат са много безболезнени. На мен са ми вземали кръв с такова за бебета и съвсем нищо не се усеща. Виж, обикновените перца, които ги помним от наше детство са си доста гадни и с тях ако боднат бебетата ще си плачат.

Ние се разходихме малко с кучето около блоковете до нас. Времето е прекрасно, но Йоана не заспа в количаката и я прибрах. Сега спи.

Янаваси73, добре дошла.

Чин, ами финансово хич не ми е до хвърляне. Вчера дадох 3 и нещо за ХИПско пюре. Трябва да ходя да гледам какво е разнообразието и цените. Аз нали до сега не съм купувала. Ще гедам да намеря поне домашен заек, а за пуйка ще го мисля. Пуешко ще хапва купешко. Ама и фризера вече се пръска по шевовете и вътре само на Йоана манджите.

# 676
  • Мнения: 149
Успях да приспя младежа по време на разходката, да се преборя с блокиралия компютър и о, чудеса Оги още спи...та и аз да влезна при вас

Ваче
- купих си и аз Анатомия на илюзиите, даже успях да прочета 2-3 странички докато се кърмехме в градинката  Blush изглежда зарибяващо...Купих си я от Технополиса, че ходих да търся на Бела книжка за заека Феликс (обещала съм и - дано устискам до празниците да и я дам). Видях, че имат и Любов -та, ако още си и навита. То мога да ти дам да прочетеш и моята, че е малко особена като сюжет и може да не те хареса - една притча за любовта, през преживяванията на американска писателка, която от домакиня става пътешественичка и изследователка на суфистите - които са всъщност основните персонажи в книгата, като двете истории се преплитат.
За пекарната - ами на моменти сме - има дни в които доста хапваме хляб, особено аз Blush. А и гледам последно време има такова разнообразие от брашна - обожавам прясно изпечен ръжен хляб с масълце...ммм А моите хора обичат и пица - тази има и функция за месене на тесто, аз не съм по тази част...Абе май ще си я взема.
за новините - покрай мъжо доста се гледат новини в къщи...гледам напоследък да избягвам натоварващите, ама пак ме изненадаха тази сутрин...

Пък моя мъж си е носил халката само на сватбата.... Confused

Ани2 - честито ти пералня! Дълго и безпроблемно ползване!

дарка - ама и теб не ти е лесно...какво ли не ти се струпа на главата...Дано малкия Яни бързо да се оправи Praynig

# 677
  • София
  • Мнения: 2
Rosy - Кърма имам. Някак си се регулираха нещата. Сега проблемът е, че малкият не ще да яде. Суче по 3-5 мин. от гърда и започва да ръмжи,и да реве.Силно се надявам да е просто някакъв период, и да не се отрази на количеството.
Лоти изобщо не я питам дали иска да ходи на синхр. плуване, а направо я водя, както и Деян на водна топка, че тях, ако ги питам,  само пред тв и компютъра искат да седят.
За сега чао от мен, че ще се приготвяме за детски р.д.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 40
Привет мами,

Ние се завърнахме от преглед при гастроентеролог заради алергиите и последните ни приключения с рядките изхождания(сори отново). На каква стриктна диета ме сложи не е истина. Никакви ядки, риби, млечни и т.н. не че не я спазвах но не бях стриктна за рибата определено си хапвах по малко все пак е полезна.

Мерси за отговорите за пюренцата, Аз мляко така или иначе си давам но съображението ми беше че като му се падне време за хапване и сме в колата мушморока не иска да цока , иска спокойствие и да няма нищо да го разсейва. Номера минава само ако е тъмно. Такива номерца ми е правил че е пропускал две поредни хранения. Та за това викам да му дам пюренце че да не примре от глад а и забелязах че след кашата настоятелно си иска млякото. А забравих да кажа че и от шише кърма не щем. Абе големи претенции.
Чин, за физиономиите За сега Дани ми прави на моркова само, ама с въртене на глава и опити за повръщане. Дори не лапна лъжицата за близване да не говорим, пробвах и на другия ден и с каша пак същото. За сега ще го пропуснем моркова и ще минем на тиква / картоф пък да видим. Все още ме съветват да сме на зеленчуци само, плодовите по късно та за това ми е по трудно.
За разреждането питам, защото Дани определено от една седмица прави 4 часа след обедното хранене на каша + мляко.

Да се похваля(то не е за хвалба де) ама аз днес за първи път излязох сама с колата и малкия, естествено на връщане помрънка малко колкото да не си мисля че е толкова лесно  Laughing

Чин, Браво на Нико.
Дарка бързо оздравяване на малката сладуранка.
yanavasi73, добре дошла.
За срещата съм ЗА някой Мол, че скоро пак ще съм без кола и няма да мога мърдам.
И още имаше ама толкоз помня.

# 679
  • Мнения: 49
Здравейте, милички!

С ваксини сме- Дара е 8600 и е 72 см.
Дотук добре, ама тя предишният път вдигна Т чак вечерта, дано всичко е наред.
Освен това се "спазарих" с доки, аз да пия солите, а да не ги давам на Дара.
Също така реших, че ще се захранваме, само чакам мама и тате този уикенд и мисля да се престраша (страх ме е от задавяне). Много ми се вижда да чакам до 7- ми месец, наистина. Само дето сега пък съм в дилема - каша (купих на Хипп елда) или картоф? Какво мислите? Добре ще ми дойдат малко аргументи, за да мога все пак да си направя изводи и да взема информирано решение.

ЯНАВАСИ, добре дошла!

ЧИН, доки днес каза, че Дара трудно ще си намери мъж, ама като гледам, Нико е с нейните параметри Wink

ДАРКА, как пък нищо не те пощади, разбирам защо си толкова слаба, милата Hug

ДАГИ, дано имат ефект ограниченията! Моята Дара открай време си е с редки изпражнения, сега и слуз (къде заради зъби, къде заради мойта диета).

ХЕЛЕНЧЕ, ми как върви диетата- не е много окуржаващо- за 22 дни, 2 кг (без прегрешения и сладко, и със спорт)...

Извинете, имаше още, ама ще е после...

# 680
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Влизам набързо /докато не съм го забравила  Mr. Green/ с едно актуално предложение за заглавие на следващата тема:

"Светъл повод ще празнува ЮНСКАТА дружина, Никулден е празник за мнозина!"  Wink

Бягам, после ще се включа по-адекватно. Wink

# 681
  • Мнения: 2 456
Kiti, казват, че от кашите качват доста. Ако бебето е склонно към алергии, повръща много, има проблеми със стомахчето, препоръчват каша. Аз бих започнала със зеленчуково пюре обаче, а втория месец можеш да даваш каши + плодово пюре.
Дано минат леко ваксините. Аз изкъпах Нико, сега спи, спокоен е и няма Т за сега.

Даги, ами ако спрете за да го нахраниш, няма ли да стане?

Хеберлеа, и аз много обичам тестени неща, а хляб.... отивам да замеся една питка  Sunglasses

Деси, нали срока на годност е 48 часа след отварянето? Т.е отваряш го днес, яде, на другия ден даваш пак (24 часа) и на по-другия пак даваш... тогава е 48-мия час.  Thinking

Къдрокоске, супер!!!   Hug Наистина много празнуващи ще има, половин тема... то много Николовци  Mr. Green

Роси, благодаря много. Гледай да се класираш за срещата.   bouquet

# 682
  • Мнения: 984
kitikat твоето информирано решение Дара може да не го уважи  Hug
Йосиф яде само каша. А и той е едричък и не ми се искаше да почне точно с каши. Поне яде по малко уж само колкото да му свикне коремчето. Скоро пак ще пробвам с пюрета, но се ядосвам като хвърлям и още ми държи  ooooh!

# 683
  • Мнения: 4 370
Къдрокоске, на мен особено много ми харесва заглавието!  Peace

# 684
  • София
  • Мнения: 142
Привет!

деска, вчера видях в Пикадили месни пюрета на Плазмон в много малки бурканчета Peace  Не знам обаче къде другаде ги има,а и цените не погледнах ooooh!

къдрокоске, страхотно е заглавието,много тематично и съвсем на място Laughing

янаваси, добре дошла при нас Hug

кити, във вашия случай аз със сигурност бих заложила на зеленчуково пюре - твърди се, че от кашите бебетата качват повече и макар че това се оспорва, може да е все пак аргумент да избереш другото Wink  Точно заради това и аз реших, живот и здраве, със зеленчуково пюре да започна.  Аз не разбирам все пак защо бързаш, но ти си знаеш най-добре Hug (сега видях, че чин е писала същото Hug)

дарка, колко неприятно, дано бързо се оправи Яни Praynig

Много са пораснали всички,браво за големите деца  bouquet
На всички с ваксини стискам палци за лека и безпроблемна вечер Hug


# 685
  • Мнения: 445
Здравейте,

Кити, тя Дара е почти колкото Алекс - само по см. го бие, той е 69  hahaha. Та щях да ти кажа, че аз смятам да го захраня със зеленчуково пюре, а и педиатърката каза да поизчакам с кашите засега. Но ти си решаваш  Peace. Дано Дара няма Т тая вечер  Praynig
Янаваси, добре дошла сред нас  Hug
Къдркоске, официално можем да те обявим за човека, измислящ най-яките заглавия на темите. Мъжът ми ти е голям фен, супер много се кефи на заглавията   bouquet. Вихчо как се справя със ЗВБ? Simple Smile
Чин, браво на Нико Simple Smile. Аз също съм в отбора му от фенки, много е сладък с тая шапка  Heart Eyes
Дарка, милата.... Как все на теб  ooooh!. Лично аз ще ти пожелая НГ да е много по-благосклонна и благоприятна за теб  Hug
Даги, на каква диета си? Сподели, че и Алекс с това разстройство все внимавам какво ям...
Хеберлеа, браво на Оги, дано все така хапва. Аз на моя мъж му казах, че ако няма да носи халката по-добре да не му правим - и без това за неговата отидоха близо 6-7 грама злато  Tired. Той обеща да я носи, а сега само я подхвърля, но след днес определено ще има едно нау  Twisted Evil
Деси, 3 и нещо лв. не е ли много за Хип-ско пюре  newsm78 ? Аз ги взех за 2 лв. бройката.... А Бебевита са ми 1.80 лв.
ПаО, Ичка  Hug - как върви захранването?
А Накри къде забягна?  newsm78

# 686
  • Мнения: 141
Кити,аз на твое място бих започнала с картоф.Освен причините,които казаха Чин и Бюти,мисля че ако е каша по-добре оризова или млечна,аз бих изчакала малко с елдата.
Янавваси здр : )
Силве,сега се сетих,че щях да ти пиша.Марто също все повече не харесва шезлонга.Седи,лежи де или на гимнастиката,която е голяма и може да се върти или на дивана или спалнята,леко повдигнат,за да вижда и да не е само по гръб,че протестира.Но най-много ми е в ръцете или скута.Вече аз съм шезлонга  Mr. Green , мисля че като започне да сяда всичко ще се промени.Залагам големи надежди на стола за хранене. Rolling Eyes
На всички с ваксини спокойна нощ.Нашата педи каза,че от тази няма реакция и понеже на Марто му я биха по-рано,та потвърждавам.Беше си много весел,все едно нищо не е било.
И аз давам три дена по едно и също време пюрето,както Чин го е смятала.
А момичета,като топлите пюрето в микровълновата какъв съд използвате?Купичката според вас подходяща ли е за това упражнение?
Дарка, Praynig дано малчо е ОК.А дали може и това да са зъби и такава теза съм чувала.Червено гърло от зъби.м?
Китинце,2 са си 2,спред мен по-плавното отслабване е по-добрия вариянт.Иначе може да увиснат разни кожи тук там.Всичко хубаво става бавно.А нали знаеш,че спорта може да обърне излишните мазнини в мускули.Ти колело ли въртиш?
Даги,какво хапваш?Ориз и картофи ли?Офф и ти си геройче.Сигурно много биха си взели АМто и да оставят кърменето.Тези алергии се израстват нали?
Абе момичетаааа искам и аз на среща с вас. Crossing Arms ММ има работа в Сф поне веднъж в седмицата напоследък,направо ми идва да дойдем с него другата седмица честно.Онзи ден гледах снимките от първата ви бременелска среща и ми беше много мило.Вече всички ви познах коя коя е,а тогава си мислих,че Кити е Бюти  Grinning Embarassed
Цвети,сини сливи. Peace

П.П. Хеленче,и ние сме от картофоядците  Laughing Не беше особено ентусиазиран,но и не протестираше и  изяде днес и първата си лъжица картоф.Досега каквото съм предложила това е изял и колкото.Каша,круша и картоф.Учудващо за мен-три дена яде круша и ака само веднъж чак на 4ия,а днес яде картоф и се изака веднага.Мерси,че питаш  Hug

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 18:30 от PaO

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 40
Хелен, ами каква диета, спагети, ориз картофи и месо (пилешко и свинско). Аз сега си хапвам зеленчуци то май само моркови ям де и от плодовете тиква, банани и ябълки. Сигурно има и друго какво да ям ама не се сещам. Мен ме сложиха на диета по скоро заради алергиите. Ние сме мааалко по добре от към изхожданията с оризовата каша + Биогая. Но след толкова изследвания и прегледи казаха да не се тревожа.
Чин, Аз имах предвид пътуване, ама като спрем разбира се. Аз Дани от коша в движение не го вадя дори като се разплаче, много съм стриктна за тези неща.
Кити и аз съм за зеленчуците, мисля че ще ти е по лесно после да въведеш кашите.
Пао, да алергиите се израстват, дано да ги зирастнем де. За АМ то аз наистина се замислям, ама не заради храната ами защото Дани ми прави номерца и не иска да яде понякога. А аз вече нямам нерви. Ама  и ние ще вземаме от по специално АМ, дето май цените са много специални.

Лека вечер и кротки сладури ви пожелавам Hug

# 688
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Къдрокоска,супер заглавие!   bouquet
Кити,браво на Дара и аз да се присъединя към мнението на другите момичета-да започнеш със зеленчуково пюре  Hug Дано мине леко вечерта,без реакции  Praynig
Хелен,много мило ми стана,благодаря ти,дано някой горе те чуе  Embarassed Hug
П.С. Даги,имам син, не дъщеричка  Embarassed
Бюти,Чин,Хеберлеа,благодаря ви за пожеланията за скорошно оздравяване  Hug През деня пак вдигна малко Т- 37,5,дадох му отново за Т сироп,ще го следя как ще е вечерта
Пао,педиатъра каза,че обикновено когато са зъби Т е до 38,00  Wink ама да ти кажа венците не са му червени и аз мислих,че може и да са зъби,но явно не са  Wink

# 689
  • Мнения: 819
Момичета, много ви благодаря за подкрепата.Срещата премина успешно. Hug

МамаАни
ето я елхата.Не снимах нашата, че ММ категорично е против да я вадя преди първи декември.Щур човек. Rolling EyesНа тази има и допълнително сложени лампички, но можеш да видиш как светят клонките с бодличките.Ама и аз се изразих... EmbarassedВ същност това е фибро оптика или както там му се казва.
Къдравичко, отново страОтно заглавие.Бравос.

Ани2, много взех да се притеснявам с девойката.Сутринта яде в 8.00, после в 10.30, след това в 12.30 половин бурканче спанак с картофи, и то от малките.След това чааак в 16.00.Към 17.10 и дадох каша и то половин доза, което ще рече около 70 г.Ще яде после в 20.00ч.И в 24.00 и бутам цицата както спи.Притеснява ме какво ще стане с кърмата.И това нормално ли е?

ВачеHug тука съм аз.Краставо яре губи ли се... Mr. Green

Спокойна нощ на ваксинираните.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт