When in Rome, do as the Romans do

  • 1 413
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 964
Много неща в началото ме дразнеха,бяха ми смешни и чудни с времето обаче свикнах с тях и започнах и аз да ги правя  Simple Smile както си го написала ако си в Италилия бъди Италианец  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 017

оба4е: много са усмихнати, сърде4ни, търпеливи (понякога им се 4удя, продава4ите обясняват около 4ас и не6то ка4ествата на продукт, купува4а у4тиво им благодари, и си тръгва без да купи не6тото...а персонала се отправя към следва6тия, който търпеливо си 4ака реда, с усмивка... Grinning)
много 4естни и отзив4иви: ако ти кажат, 4е 6те ти помогнат за не6то, го правят без допълнителни уто4нения и уговорки...
доверие във вси4ко 4ове6ко, дори и от 4ужденец да идва  Grinning Grinning Grinning




Я ми ела тука на юг да видиш ти търпение, сърдечност, усмивки... да не говорим пък за доверие към чужденци.

[

верно, 4е моите колеги говорят "ло6о" за сънародниците от Турку и околности, ама пък за Саво какво съм 4увала...(това са моите "съграждани", уто4нението не е за Моф4ето  Hug)...ама все добри хора сре6там...сигурно е късмет, а сигурно и несъзнателно другите ги отбягвам...

# 17
  • Мнения: 636
Голям смях пада с поздравяването на всеки срещнат ... в България  Laughing Всеки  път като се прибера първата ми работа е да изляза из града и да изпия едно кафе в любимото ми кафене. И като се заусмихвам на всеки срещнат  Mr. Green. И те като се заобръщат и се за4удят откъде ме познават   newsm78 и защо им се усмихвам   ooooh! . Е, след 10-15 мин. се усещам как трябва да се държа "възпитано" в обществото  hahaha  hahaha  hahaha

Много се дразня на себе си, 4е привикнах да ям fast food като тях - за сандви4а отваряш най-голямата уста, нерядко си наклепан до ушите, пържените картофи с ръцете  ooooh! Къде ми отидоха обноските  ooooh!

# 18
  • Мнения: 160
v germania me drasne DUHANETO na nosa v restoranti,metro.as ne mislia da go praktikuvam Rolling Eyes
tuk sasto si ostaviat bebetata po semiata da palsiat i ne varviat sled dezata si s karpa i neprekasnato ne barsiat raze.
e i as sam go puskala v butik da palsi moia ünak.

# 19
  • Мнения: 7 605
Във Франция свикнах да кажа непрекъснато Пардон, например като искам а се раzмина с някой. Като дойдох тук в Германия оЩе на летиЩето и в самолета ми прави впе4атление как хората просто блъскат като искат да се раzминат с някой  #Cussing out  Та макар и в на4алото да ми се е струвало прекалено това непрекъснато пардониране, сега не само свикнах с него, но и го намирам zа по у4тиво отколкото "немския" вариант.

# 20
  • Мнения: 1 216
Във Франция свикнах да кажа непрекъснато Пардон, например като искам а се раzмина с някой. Като дойдох тук в Германия

Тук хората също дори при по-близко разминаване в магазна се извиняват, в началото и на мен ми беше странно, но свикнах и сега ми е много приятно това по- човешко отношения, а не да минеш като добиче.  Grinning
Един ден отидохме в китайския квартал, в един огромен супермаркет, и  азиатците, които като цяло са много смирено-любезни, се блъскаха и разминаваха ужасно, без дори да те погледнат в лицето. Веднага прави впечатление разликата.

# 21
  • Мнения: 6 167
Aми мен определено доста ме дразни пастата.
искам да кажа- готвя всеки обед паста.
с тия тортелини ще полудея вече.
ех, как ми се иска да врътна един боб с кисело зеле))))
ами това е.
дразни ме това, че онзи ден в общината ме питаха каква съм, аз помислих, че питат за образование.. и викам ' Ами, аз съм магистър по клетъчна биология' , жената ( интелигентно изглеждаща) погледа погледа па рече ... ' това университет ли е някакъв'
ето това ме дразни.
ограничеността на хората на ' запад' ( въпреки, че има и доста приятни хора)
Докато обясня , че сестрите са в Либия, а не в Ливан, и че не са румънки , а българки...
мда.

Общи условия

Активация на акаунт