Защо "татковците" никога нямат .... (

  • 11 647
  • 221
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 128

[/q
Не давам пари на баща й ,защото незнам реално къде ще отидат. За  пример ще ви посоча ,че за рожденият й ден й дадох символична сума и детето не можа да ми каже какво са й купили ,нито пък БНД като го питах успя да ми отговори така ,че вече пари няма да дам. Когато е при мен ,ако се разболее ще я заведа на лекар и ще й купя лекарства , иначе не. Освен това той получава много повече от нас.

Ей това вече ме уби! По презумпция смятах, че само татковците са способни на подобни действия, явно много съм грешала. И какво се оказва в крайна сметка, че няма значение дали си мъж или жена, ако детето не живее с теб, то автоматично: не яде, не пие, не се разболява, няма нужда от дрехи, от някоя играчка, от ежедневните харчове .... и каквото още се сетите! Щом не ви е в къщата, не ви вълнува! И вашите родители ли се държаха така с вас?????

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 19:54 от Качамаче

# 31
  • Мнения: 515
   Lesli, мила...аз гледам детето на приятеля си от близо 3 години ,майката се с обадила 4 пъти за тези 3 години и я видя 2 пъти .Единия път детето се върна с плетен пуловер купен най-вероятно от 2 ра употреба ,втория път с пакет бисквитки от най-евтините ,купени докато си е купувала цигари.няма рожден ден ,няма училище ,няма учебни помагала ,за лекарства дори и не говорим..Приятеля ми взема издръжка от общината и изплаща заемите и.Само днес понеже е болна лекарствата,които купихме са 65 лева,отделно бананите ,ябълките ,сокчетата .Издръжката е 60 лева на месец ...
   Така е и с моя бивш.За двете деца е по 60 лева,нищо друго освен издръжката и помагала в началото на учебната година ,не знае болни ли са ,здрави ли са ,нахранени ли са...Но това е проблем на 80% от самотните родители .В съда прецениха ,че щом аз имам по голям доход от неговия (управител на фирма-декларира доход 2 пъти по малък от моя)аз трябва да поема всички грижи около децата.Работим с приятеля ми в една фирма,няма скрито покрито ,всички доходи са ни реални и една стотинка не може да скрием от тях или да не я декларираме.
Не знам какво да кажа ...не те виня ,но мила поне недей да го пишеш из форумите ...тъпо е!

# 32
  • Мнения: 54 591
Не давам пари на баща й ,защото незнам реално къде ще отидат. За  пример ще ви посоча ,че за рожденият й ден й дадох символична сума и детето не можа да ми каже какво са й купили ,нито пък БНД като го питах успя да ми отговори така ,че вече пари няма да дам. Когато е при мен ,ако се разболее ще я заведа на лекар и ще й купя лекарства , иначе не. Освен това той получава много повече от нас.

lesli , не ти прави чест да постъпваш така .
Мислех , че това е позиция на БНД -та , но ето и МНД с такова поведение . Sad
Всеки човек , от най-малкия до най-възрастния си има потребности и те са свързани със съответните разходи .
Какво постигаш като пестиш от разходите на детето си ?
И ако то беше при теб , ти щеше ли да толерираш подобно поведение на бащата ?

# 33
  • Мнения: 2 510
Само аз ли имам усещането споделено от мен в предходния ми пост?
Не мога да разбера такива хора, нито пък хора при които, не е детето на срещите правят скъпи подаръци или дават на детето големи суми пари на ръка. Същевременно не си плащат издръжките или те са минимална сума.
Не е ли нормално при цивилизовани хора поне разходите за лекарства, дрехи и учебници да се делят или да се поемат от родителя които има по-големи възможности.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 260
Всичко е въпрос на договорка ,както се разбереш с бащата на детето си. Освен това у тях влизат двойно повече пари отколкото у нас и никога не ми е поставял въпроса да му помагам финансово ,единствено държи издръжката да се плаща навреме , редовно разговарям с малката така ,че връзката не е прекъсната между нас.     Нямам какво повече да кажа по темата.

# 35
  • Мнения: 1 128
Всичко е въпрос на договорка ,както се разбереш с бащата на детето си. Освен това у тях влизат двойно повече пари отколкото у нас и никога не ми е поставял въпроса да му помагам финансово ,единствено държи издръжката да се плаща навреме , редовно разговарям с малката така ,че връзката не е прекъсната между нас.     Нямам какво повече да кажа по темата.

Ясно, че всичко е въпрос на договорка, и ние се договорихме на 90 лв преди 2 год. и половина, ама нали се сещаш, че детето расте правопропорционално със нуждите си. Ако тези 90 лв. преди 2 год. са ми стигали за определено количество неща, които да купя, сега ми стигат за двойно по-малко. Или ще кажеш, че нуждите на едно 3 год. дете и на един тийн на 16г. примерно са еднакви?

# 36
  • Мнения: 2 510
Качамаче, сложи и какво можеше да купиш с тези пари преди две години и сега.

# 37
  • Мнения: 1 128
Да, Снежа63, и това, ама така или иначе каквото и да си говорим, който не е на наше място никога няма да разбере какво е.

# 38
  • Мнения: 1 931
Далече от очите - далече от сърцето. Приказката си е много вярна.
Аз от доста време спрях да очаквам каквото и да е в повече от издръжката и по този начин не губя нерви, време, в  мисли за това какво другият родител дава. Предпочитам тази енергия да я вложа в нещо различно и позитивно. Когато не очакваш нищо по-лесно се посреща всичко. Аз имам най - голямото богатство на света, има си децата и ще направя всичко за тях. Това, че на Бъдни вечер и другите празници съм с тях , не съм сама не може да са купи с всичките пари на света, а съответно самотата на другият той не може да си я купи. Приятели и подобни  са до време, а и на семейните празници те си отиват при техните си семейства. Та каквото и да става, не ми пука дали ще даде нещо от горе над издръжката. Може и заем от приятели - роднини  да взема, по-късно ще си го върна, но аз ще се справя. Може и да вървя недоспала се, може да уча наново буквите и цифрите, когато  са болни да не спя и аз, но на мен сърцето, душата и къщата са ми пълни. За това в момента в който осъзнах, че съм сама, нямам човек до себе си спрях да очаквам каквото и да е, а ако реши да даде нещо за децата - добре, но няма да искам и да очаквам на този етап. Така и по-лесно се преживява всичко.

# 39
  • Мнения: 2 510
 blagovesta, въпросът е до дето свикнеш с горното, а и да си управляваш сама финансите. Да вземаш и сама решения.
На това човек свиква доста трудно, особено когато дълго време е живял с друг и е бил зависим от другия независимо дали психически, материално или и двете заедно.

# 40
  • Мнения: 54 591
Така е , blagovesta , аз също не бих заменила това да съм с детето си за нищо на света .
И да съм уморена , недоспала , изнервена , дори да ме ядосва детето , то е най-хубавото и ценно нещо в живота ми !  bouquet
Но ми е непонятно мисленето "Няма да давам пари , защото тя /той ще ги похарчи за себе си !"

# 41
  • Мнения: 1 931
Аз бях много зависима от БНД, емоционално, материално. Нямах право на мнение и на много други неща, не ми се изпада в подробности защото няма смисъл. Но още докато бях с него осъзнах, че  той не е човек на който да разчитам и вместо да се ядосвам за нещо което не мога да променя, приемам обстоятелствата и така си спестявам доста нерви. Това се опитвах да обясня. Няма го очакването или надеждата той да даде нещо, така го няма и разочарованието от това, че не е дал. След периода на отърсване от случили се събития осъзнах какво е важно за мен, че живота ми започна в момента в който се махнах от него. Годините живяни с този човек не са били живот, а преживяване, особено емоционално. Момента в който съм взела решението, че няма живот с него съм осъзнала и приела и другото, че не мога да разчитам за нищо на него. Децата са мои и са моя грижа, ако не иска да си гледа работата. Не ме интересува, нямам излишни нерви.

# 42
  • Мнения: 1 128
Моят БНД не казва, че ще ги похарча за себе си, казва "нямам". Добре се и аз като нямам какво да направим, да оставим детето без лекарства ли?
Но Благовеста е права за абсолютно всичко. И за мен детето ми е най-важно, не бих я заменила за нищо на света, дори и издръжка да не ми бяха присъдили пак нямаше да се откажа от нея. Сега съжалявам, че поисках помощ от него, вътрешно в себе си знаех какъв ще е отговора. Моля се сам да ми е живо и здраво детето, и без неговата помощ ще се оправим.

# 43
  • Мнения: 54 591
Аз пък пари от БНД не съм виждала изобщо , дори като живеехме заедно и имахме общи разходи .
Още преди да се пренесе у нас говореше , че ще имаме общ бюджет , но така си остана с приказките . За детето е купувал инцидентно по някой пакет памперси и то ако му поръчам .
Да си знае , че нещо в къщи ще го плаща само той - не .
Храна - купувал е каквото му се яде на него , алкохол и цигари - задължително  Twisted Evil , добре , че спрях да пуша като забременях , че и там караше на аванта , понеже аз си купувах цигарите на стек и никога не съм оставала без цигари . Не , че пушех много , просто така съм свикнала , да си следя всички неща в къщи и да не изпадам в out of stock .
След като се разделихме , бюджета ми се облекчи , защото неговите разходи отпаднаха .

И ми е много смешен , като каже "Аз сам трябва да грижа за всичко ", все едно някой се грижи за мен . ooooh!
Моите родители са ми помагали много за детето , като беше по-малка , но пък откакто работя , една стотинка не съм поискала от тях , дори обратното , аз съм им помагала финансово за много неща .

# 44
  • Мнения: 2 510
И ми е много смешен , като каже "Аз сам трябва да грижа за всичко ", все едно някой се грижи за мен . ooooh!
Това смешно ли е happy?! То това си е жива трагедия.
Той човека явно си е мислел, че ще гледаш и него и ти така да го из пързаляш.

Общи условия

Активация на акаунт