Ужасно съм притеснена!!!

  • 1 589
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 428
Не се притеснявай. На мен ми бяха казали на един от прегледите, че бебето е по-малко с о/о седмица, а на следващия преглед /след 2 седмици/ ми казаха, че е по-голямо с една седмица. Ехографа не е особено точен и основно се изполва, за да се види общото състояние на бебето и горе-долу да се измери дали расте в сравнение с предишните прегледи и колко. Но в тези измернаия и милиметрите са от значение и изкривяват резултата.
Приятно бременеене.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега ми е смешно... ама преди хич не ми беше. При теб изоставането е с 5 дена, а при мен като беше 4 седмици?! С първото ужасно се притеснявах, а с второто вече си знаех, че няма защо. Е, да родих ги доносени, но малки- и какво от това. Разтежът им през първите месеци беше по-бърз и си наваксаха. Сега въобще не са дребни. Забравих да спомена- първото се роди 2,090 кг.и 44 см., а второто- 2,430 кг и 47 см.
Наслаждавай се на бременността си и хич не се впрягай!

# 17
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
не се притеснявай пет дена не са нищо а и както са казали мамите преди мен замерва се ръчно и изчисленията не са 100% точни за твое успокоение отиди на по-добър ехограф 3Д и при специалист по фетална морфология ако ти каже че всичко е ок не се тревожи излищо
лека бременост

# 18
  • Мнения: 3 698
Ехографа не показва точно, всеки апарат дава отклонения, понякога доста големи.Изобщо не се притеснявай за това.Хубаво е да отидеш на 3Д ехограф, защото ще видиш по-добре бебчето си и ще се успокоиш.Леко бременеене!

# 19
  • Мнения: 585
Мойто бебе всеки път го изкарваха различно.
Един път отивам - 3,000 кг, след един месец отивам 2,800 Simple Smile
Роди се 3,400 и всичко си му е наред.
Въобще не се притеснявай.

# 20
  • Мнения: 144
Бъди спокойна, отклоненията при ехографското проследяване на бременността са нещо обичайно.  важно е че всичко друго си му е на мястото и си работи, а  детето е добре. От там на татък само щастие и леко бременеене.  newsm10

# 21
  • Мнения: 175
Много сте мили всички. Благодаря Ви, че го има този форум и Вас. Наистина ме успокоихте. Лекарите понякога изобщо нямат представа какво могат да причинят на бъдещите майки. Иначе всичко си има smile3501 newsm51 и всичко си му е наред. Обаче ме пращат за мое успокоение на 3Dехограф - незнам изобщо дали да ходя.Освен това ми каза да почвам да пия Матерна - и за това не съм сигурна дали е добре да го правя. Споделете  отново своето мнение, моля Ви.

# 22
  • Мнения: 463
И аз ти казвам не се притеснявай Hugпък и 5 дена не са много разлика според мен.
По отношение на дробът,тук в Англия не се препоръчва да се яде от бременни,поради високото съдържание на вит.А,пише го дори по опаковките на дробчетата в магазина.
За Матерната,аз я пих докато бях бременна,по принцип казват че ако са храниш здравословно не е нужно да се пият витамини,аз пих не са ми навредили.знам обаче от форума,че много майки се оплакват от гадене и тем подобни от Матерната.Някои смятат,че се пълнеело от нея повече-аз напълнях ама и добре си хапвах Wink.Също казват че и бебетата ставали големи-моето голямо беше ,но не смятам че е от витамините.
Лека бременност ти желая!

# 23
  • Мнения: 1 032
Не се притеснявай, това си е ген. Ако му е заложено на бебчо и 50 седмици да го носиш пак ще го родиш под 3 кг. При нас ситуацията беше подобна в 8 месец. До тогава бебка вървеше нормално и изведнъж- килограмите и размерите и отговаряли за седмица по- малко. И аз се шашнах още повече, че трябваше да раждам секцио и операцията беше 11 дни преди термина. В интерес на истината малката се роди 3250 и беше дълга 50 см. Така че няма страшно.

# 24
Да ти пиша относно Матерната.От 1-вия до 3-тия месец пиех Фолиева киселина и от нея наистина ми се гадеше.Но от 4-тия пия Матерна и съм много доволна.Някой ден като се отвея и не си пия хап4ето и съм като утрепана,а като си го пийна нямам умора.Ли4но моето мнение е-пий я.Все пак няма да ти навреди витамини са,пък и струва около 15лв.не е много скъпа.

# 25
  • Мнения: 750
 dany_tod, не се притеснявай. Аз съм вече пред раждане, а съм с корем 34/81, а доктора дори не ми казва размерите на бебето и хич не се е притеснил. Аз си го усещам, мърда си, храним се и така. А за дроба- внимавай с карантията през бременността! Ако ти се яде, но малко и не често. Кики каза защо. Месото само по себе си не е гаранция за растежа на детето. Храната трябва да е разнообразна. Това ми звучи все едно да ти препоръчат диетата на Аткинс и да ти кажат, че е здравословна Twisted Evil.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Първо - ехографа не дава точна представа. Лекаря, койта следеше бремеността ми ми каза, че отклоненията са плюс минус 500гр. Shocked
Второ - 5 дни не са нищо.
Аз родих голямата дъщеря 2400г, но много жизнено дете, което макар че си остана дребно и слабичко на 6м вече пълзеше и се изправяше. Не се притедснявай, щом всичко друго е наред.

Общи условия

Активация на акаунт