Да не изпускаме от очи проблема с ГМО- семената на измамата!

  • 37 240
  • 456
  •   1
Отговори
# 450
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пестицидите се използват за борба с вредители и плевели, не за да зреят сливите.

# 451
  • Мнения: X
Да де, нали калинките ядяха листни въшки. Значи правиш едни ГМО калинки-гиганти, пръскаш с тях и от листните въшки няма помен. Направо бизнес идея! Остава някой да измисли техническия момент с натъпкването на калинките-гиганти в пръскачката. Mr. Green

# 452
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм чела доста фантастика на тази тема. Великата книга Денят на трифидите я препоръчвам, после да дойдат да обясняват как от ГМО правят гориво.

# 453
  • Мнения: X
Точно във фантастиката се забихме.

# 454
  • Мнения: 7 325
magical_girl, отиваш на фрутерията в Меркадона или Диа и четеш с какви препарати се третирани плодовете и зеленчуците. Обикновено на мрежите с портокали и мандарини е написано най-ясно. После правиш справка с чичко гугъл и си спестяваш кофти ситуации. И аз съм чувала от българи занимаващи се със селскостопанска работа, философски заключения, ама колко от тях са истина, при положение че никой на говореше и разбираше езика само мога да предполагам.

# 455
  • Мнения: 724
"Монсанто обяви, че вече е създадена генно-модифицирана, трансгенна пчела. Тази новина бе съобщена на 29 април 2016 година.

Според представители на корпорацията това е велико постижение на науката и учените на Монсанто, защото създадената от тях генно-модифицирана пчела е устойчива на масовата употреба на пестициди, които съдържат различни неоникотиноидни съединения. Неоникотиноидните пестициди са токсични, отровни субстанции, които се употребяват главно в земеделието за защита на растенията от различни вредители. Те се натрупват в почвата и често проникват и в подпочвената вода. Имат продължителен и устойчив ефект и много бавно се разграждат. Тази негова специфика поставя сериозни проблеми за живите организми, особено насекомите и на първо място пчелите, които са потърпевши, но не са цел при използването на различните пестициди.

Много пчелари в САЩ и по целия свят са убедени, че именно масовата употреба на различни пестициди, съдържащи неоникотиноидни съединения са главната причина за гибелта на хиляди пчелни семейства и появата на синдрома на празния кошер, първоначално в САЩ, а след това и в Европа.

„Това са и причините в лабораториите за Високи Технологии /High Tech/, за пръв път в света да се създаде трансгенна пчела. Тази пчела с променени гени е изключително устойчива на всички видове пестициди, които се произвеждат не само в САЩ. Тя е устойчива и при употребата на пестициди, съдържащи седем пъти повече неоникотиноиди в сравнение с тези произвеждани и използвани сега” – обяви директорът на Научно-Изследователската дейност в Монсанто.

Учени, които са работили, работят и сега по създаването и усъвършенстването на тези пчели съобщават, че в близко бъдеще генетиката на тези пчели ще бъде променена по такъв начин, че те няма да могат да си отглеждат пчелни майки, даже и ако лаврите бъдат хранени с пчелно млечице.

Американският гигант в началото ще предлага на пчеларите в САЩ, а след това и в Европа пчелни майки – с променени гени /трансгенни майки/, които ще са адаптирани за специфичните нужди на различни пчелни колонии, от 500, 5 000 или 50 000 индивида.

В Патентното Ведомство на САЩ е внесено свидетелство, искане за издаване на патент за създадената от Монсанто трансгенна пчела.

Уважаеми читатели,

Колеги пчелари,

Материалът, който прочетохте, получих от мои приятели-френски пчелари. След като прочетох този материал аз останах изумен. Обхвана ме силен гняв. Казах си – значи така! Международният конгломерат МОНСАНТО – световен производител на пестициди, които тровят и погубват хиляди пчелни семейства по целия свят, производителят на ГМ СЕМЕНА, които се засяват и от които поникват ГМ Растения, което е и една от причините за изчезването на десетки, а може би и стотици видове, като по този начин се нарушава създаденото и съществуващото от векове биологично равновесие и разнообразие на Планетата Земя, сега е загрижен за здравето на пчелите.

Сега, един от виновниците за всичко това ни предлага спасение.

Какво е то? Ами, разбира се – генно модифицирани пчели и пчелни майки.

Забележете – пчели, които няма да могат сами да залагат маточници и да отглеждат пчелни майки, както са го правили 160 милиона години. В резултат на това, пчеларите няма да могат сами да произвеждат пчелни майки и ще бъдат принудени да купуват генно променени пчелни майки и пчели, произведени в научните лаборатории на Монсанто.

Аз, а сигурен съм и всеки, който прочете този материал си задава въпросите:

Каква е причината да се вложат стотици милиони в този проект?

Какви са целите на този проект?

Отговорът на тези въпроси е лесен и еднозначен. Става въпрос за увеличаване на печалбите, но никой не си дава сметка за последствията. Всичко това може да доведе в началото до нарушаване биологичното равновесие, а след това и до пълното унищожаване на растителния и животинския свят на Планетата-Земя, нашия дом.

Ще завърша с една мисъл на Великият Гьоте:

„Където глупостта е образец, Там разумът е безумие”.

Източник: Пчеларски Вестник
"

http://zapchelite.eu/%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%BE- … 0%B5%D1%89%D0%B5/

# 456
  • Мнения: 4 753
Някои хора наричат "пестициди" всичко, с което се пръскат растенията... Не е чак такава драма, че неспециалистите не правят разлика между хербициди и растежни регулатори например, още повече, че някои растежни регулатори като дефолиантите могат и се използват и като хербициди... Химията е химия, без значение каква точно е целта на пръскането... От друга страна, за защита на растенията могат да се използват и биоагенти (насекоми, акари, нематоди, микроорганизми), които са по-безвредният вариант, относно замърсяването на растенията, но могат да са ГМО... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт