МБАЛ Бургас IV

  • 76 804
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 375
Списъка за мама и бебе на първа страница актуален ли е? Нещо друго искат ли за бебето - биберон, козметика за къпане, мазане? Мисля боденца да нося, да ме ориентирате като бройка колко ще ми трябват и колко гащеризончета?

# 706
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз носех по 2 комплекта дрехи на ден, но то винаги още може да ти донесат. Биберон и подобни са по желание, по твоя преценка. Ако ходиш на отворените врати или на запис за тоновете може да си вземеш пълния списък.

# 707
  • Мнения: 375
Лече, благодаря за инфото, поне горе долу да съм ориентирана  Grinning Нямам възможност да отида на отворените врати (лежаща съм), а не знам дали ще пуснат сам бъдещия татко. То не знам и той дали ще се навие да отиде де  Mr. Green Тонове засега ми пуска док на ЖК, по-нататък не знам как ще е.

# 708
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Като влезеш в 9-тия може да ходиш всяка седмица на безплатни томове и консултация в болницата. Носи и хавлия за бебето, иначе ги къпят с техни препарати и такива не ти трябват.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 7 377
Таткото,ако го иска да отиде, ще го пуснат.Аз ,като ходих имаше един сам татко,който беше дошъл.Стори ми се много мило.

# 710
  • Мнения: 13
Вчера на отворените врати ми дадоха списък - освен посочените неща от първа страница още 2бр. нощници и хавлийка за бебето.
Акушерката каза, че те също дават нощници, ако нямаш.
Попитах я още и за клизмите, каза че не се правят, а у дома да се ползва свещичка. Някой знае ли точно какви? Бизакодил мисля, че каза акушерката, но в аптеката ми казаха, че причиняват страшни болки и ми дадоха глицеринови. Те дали върат работа? newsm78

# 711
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз като бях в болницата казах на доктора, че може да забрави с тези шевове да отида скоро до тоалетна, защото ме е страх. В това е едно от условията да те изпишат. Дадоха ми някаква свещичка, май започваше с Е името, но не помня. Върши чудеса.

# 712
  • Мнения: 0
И на мен в болницата ми дадоха свещичка.. нещо с Б.. беше, но така и не я използвах. Много ме беше страх със шевовете да ходя...  Embarassed

# 713
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Мен пък съседката по легло на 3-тия етаж, ме почерпи с някакъв сироп за да мога да отида до ВЦ и да ме изпишат.

Да ви кажа по някога не е лошо да имаш съсед в стая. Моята съседка беше от турски произход, но много чиста жена. Помогна ми при кърменето (на нея и беше 2-ро), как да го сложа, как да седна, първия ден като не можех да стана, защото ми се виеше свят, също много ми помагаше.
В родилна зала също раждах с една майка, едновременно, трябва да ви кажа, че толкова бях "ангажирана със себе си", че изобщо не ми направи впечатление   Mr. Green

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 7 377
Потвърждавам,че е добре да имаш съсед по време на престоя на третия етаж. Аз бях сама.Ми до тоалетната ме беше страх да отида,когато ми дадоха бебето.Ми после свиждането -точно за две минути,колкото да ми дадат нещо за ядене.

# 715
  • Мнения: 150
Аз  пък не случих на "съквартирантка", не ми беше приятен престоя точно с тази мама.

# 716
  • Мнения: 776
  Докато раждах минаха доста от черничките. Толкова много не се бях смяла отдавна, чак акушерката ме питаше:"Абе, момиче теб не те ли боли? Laughing" С тях беше доста забавно.
  И аз не случих на съквартирантка, но пак е по- добре да има някой.

# 717
  • Мнения: 13
Момичета, какви дрешки носихте за бебчетата? Ако са памучни дали няма да се прекалено тънички? Rolling Eyes

# 718
  • Мнения: 375
Розовка, аз мислех да нося бодита, но по списъка нали са камизолки и ританки. Та такива ще нося 3 комплекта памучни. То камизолки няма други освен памучни, ританки има и плюшени. Ще нося и 2 комплекта пелени, бархетни и тензухени. Те ако трябва ще ги завиват с одеалца техни,ако кажат ще донесат близките. Другата седмица ще питам док, той работи в МБАЛ точно какви искат и ще пиша.  Wink Ти колко комплекта мислиш да носиш и какви?

# 719
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ако искате носете си и бодита. Сега е студено, така че според мен, боди с къс/дълъг ръкав, върху него ритънки и камизолка не е проблем.
Аз тези камизолки хич не ги харесвам - кръста, корема, гърдичките и вратлето остават голи на детето, не знам изобщо за какво са ги измислили - като връхна жилетчица може и да са ОК, но само по това да е детето и то по това време на годината... Rolling Eyes
Всеки както си прецени - аз носех камизолки, в случай че ми ги поискат, но дори и през юли, когато родих, реших, че бодито е по-добър вариант.

Време е за нова тема. Винаги мога да копна съдържането от тази и да направя нова, но ако някоя мама разбира повече от тези неща и има желание да направи нещо по-различно, аз нямам против Wink

Общи условия

Активация на акаунт