Коледата ще е най-щастлива, НОЕМВРИйче мило, щом те има!

  • 27 812
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 236
цветка  не си спомням дали си писала, но ако имате достатъчно напишкани и най-вече достатъчно наакани, поне 2-3 хубаво наакани, или дори на всяко хранене, най-вероятно си хапвате добре. Стреми се да имате поне 8 кърмения за денонощие и всеки път си предлагай и двете гърди, изчакваш хубаво да изсуче първата и тогава предлагаш и втората.
За количествата, първите няколко дни е дните минус едно по десет. Тоест на 6-ти ден е нормално да хапва около 50-60 мл осем пъти на ден. После е средно 500-600 мл за денонощие през първите три седмици, а след третата седмица до около шести месец е средно 750 мл. Разбира се има бебенца които хапват и малко, по -малко и наддават добре или които изяждат повече. Това са ориентировъчни количества. При по-малките бебенца има и едно правило за количество мляко, спрямо кг. Средно имат нужда от около 150мл на кг телесно тегло, тоест нормално е едно 3 кг бебче да хапва средно около 450-500 мл мляко.

# 31
  • Мнения: 10
Ние взехме акта за раждане след седмица Simple Smile

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 795
Благодаря и аз на фио за хубавата темичка   bouquet  
Ние каква дълга разходка направихме днес 2часа и половина  Laughing  и се кърмихме навън  breastfeeding

Нашият акт за раждане си го взехме веднага.

Момичета как да прецена дали ба бебето му е горещо? Снощи Ники го преобличах един път че беше потен,а предната нощ цели 2 пъти.  Може и преди това да се е изпотявал,но не съм обръщала внимание досега  Tired

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 16:03 от Sneakers

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 8
Ние се родихме в четвъртък и акта си го взехме в понеделник.

# 34
  • Мнения: 56
Привет и от мен в новата темичка.
Само хубави неща да се пишат в нея.

За топчиците под мишниците аз питах за тях.При мен се оказаха лимфни възли,понеже бях изстинала много яко и педито като идва ми каза,че са лимфи.Сега под едната изчезнаха,а под другата са много малки.Моите бяха колко грахово зърно.
Дано съм била полезна.

# 35
  • София
  • Мнения: 12 236
  Да определено там се напипват и лимфни възли, сега виждам че не съм го написала и това като опция, а го мислех ... Лекар лесно може да прецени дали става въпрос за това и  е разумно ако имаш възможност да се конслутираш.

# 36
  • Мнения: 286
Ех, колко хубаво вече сме в "Родени"!
Браво за страхотно оформената темичка на, Фио   bouquet!
Аз мръсните памперси ги слагам в едно пликче и ги хвърлям още на деня, а дрехите в една кофа с капак само с на бебчо дрешките. И аз мислех за разходка, но излезе вятър и ни я развали  Sad.

# 37
  • Мнения: 724
ЗДравейте, влизам на бързо и чета отгоре отгоре. Благодаря за новата тема. Честито на всички новообебили се майки. да са ви живи и здрави бетата. нас вчера ни изписаха. Имам въпрос към консултантите по кърмене - дъщеря ми се храни (кърми) на много кратки интервали, давам и почти винаги като се разплаче, тя суче дълго около 20-30 минути и от двете гърди. Сама пуска и заспива. Но след кратко време се присвива, чуват се къркорещи звуци и започва да плаче. може ли да са колики - на 5 дни е, а е така от 2-3 ден след раждането. Или остава гладна. Има наакани памперси на почти на всяко хранене, цветът е вече по светло зелен с пресечени неща. Изцеждам се, но не пуска много, около 10 мл и й го давам. Дали не е гладна или тези присвивания и плач се дължат на колики. Като й отминат се успокоява и спи?

# 38
  • Мнения: 741
Doddy какви са тези ароматизирани торбички за памперси,можеш ли да ми ги покажеш? newsm78
За памперсите и ние ги слагаме в торбичка и ги хвърляме директно в контейнера навън,но доста се замислих за тези контейнери специално за памперси...бях гледала май на томи типи такъв,та се чудя. newsm78
Акта за раждане го взехме на другия ден след като ни изписаха.
И ние днес си спретнахме една разходка,която трябваше да бъде само 30мин,но продължи 2часа,като само 1ч беше навън,а другия 1ч в колата.Успях да отида и на контролен преглед и съм много доволна! Praynig

# 39
  • Мнения: 10
Роси,моите пликове за памперси свеки ми ги донесе от Лондон.Но виж какво намерих http://www.bambino.bg/pako-aromatizirani-plikove-pampersi-80br-p-2126.html

# 40
  • Добрич
  • Мнения: 795
От кога ще почнат да миришат памперсите?

# 41
  • София
  • Мнения: 279
Запис и от мен, честито на новите мами, много щастие и късмет на тях и на бебетата Simple Smile

За статистиката - Калоян се роди 3000г, 49см, изписаха го 3030, а на консултацията в петък го измериха 3230 Simple Smile Освен коликите, които намаляха значително, всичко е ОК. Аз малко изоставам с домашните задължения, но Коко е най-важен Wink

Лека и спокойна вечер на всички Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1
Да се похваля и аз. Вече сме в увеличен състав. На 22.11 се роди Денислав - 3.350 кг., 49 см. - секцио. Бях планирана за 23.11, но започнаха контракции и с 1 см разкритие доки реши, че ще е по-добре да не чакаме.
Честито на всички мами, които са се сдобили с рожби, а на тези, които все още очакват - мъничко остана. Ще стискам палци всичко да мине добре при вас.

# 43
  • Добрич
  • Мнения: 8
Честит син Денислав! Жив и здрав да е, и да ви е най-големия повод за радост и гордост!

Мен ако питате памперсите и сега си миришат. Но все пак ще започнат да миришат истински като започнат и да ядат истинска храна за големи.  Wink

Направо ви завиждам за разходките с бебоците. Аз ще поизчакам още докато го изкарам с количка навън.

# 44
  • Мнения: 72
фио, Hug за темичката Simple Smile
като чета че не само аз съм с незаспиващо в креватчето си бебе се успокоявам,но дано да мине след време иначе трудно ще има братче или сестричка Joy
аз да ви се оплача-второ денонощие не съм спала.явор го кара на 15 минути сън и после един час рев.това е през нощта.през деня е по спокоен,но нощем е ад Tired вече се чувстам на крачка от психиатрията Crazy
а и много взе да ми повръща след ядене-не по много но редовно newsm78
памитата изхвърляме в края на деня,а дрешките си имат специално кошче Mr. Green
я кажете за ходенето на църква на 40 дни-ако не съм кръстена може ли да се чете молитва на детето?
 Hug на вси4ки нови мамчета със сладки бебчета Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт